چگونه مشکل دوربين در گوشي هاي سامسونگ را رفع کنيم؟

دستگاه های گلکسي Samsung یکی از بهترین دستگاه های اندرویدی موجود در بازار هستند و کاربران همیشه از ویژگی های آن ها راضی هستند. با این حال، اخیراً مشاهده شده است که بسیاری از کاربران سامسونگ از خطای خرابی دوربین سامسونگ هنگام استفاده از برنامه دوربین در دستگاه شکایت دارند.

وقتي پیام خطاي Camera Failed ظاهر مي شود و هنگامی که روی OK کلیک کردید، برنامه به طور ناگهانی خاموش می شود و دوربین سامسونگ شما از کار می افتد. این وضعیت چندان خوشايند نیست. اجازه دهيد بفهمیم که چرا شما خطای Camera Failed را مشاهده کرديد و چطور آن را برطرف کنید.

بخش اول: چرا شما پيغام  Camera Failed را مشاهده کرديد؟

پشت هر مشکلی یک دلیل وجود دارد. چند دلیل پشت خطای خرابی دوربین، به ویژه در دستگاه های سامسونگ، در زیر ذکر شده است:

  1. اگر اخیراً نسخه سیستم عامل خود را به روز کرده اید، احتمالاً اشکالات خاصی مانع عملکرد عادی برنامه دوربین می شوند. همچنین، اگر بروز رسانی قطع شود و کاملاً دانلود نشود، ممکن است برنامه های خاصی آسیب ببینند.
  2. ممکن است فضای ذخیره سازی داخلی شما با برنامه ها و پرونده های ناخواسته به هم ریخته باشد و جایی برای برنامه دوربین باقی نماند تا داده های خود را ذخیره کند و به راحتی کار کند.
  3. اگر حافظه پنهان و داده دوربین را پاک نکرده اید، احتمال گرفتگی برنامه تا حد زیادی افزایش می یابد که عملکرد آن را مختل می کند.
  4. خطای Camera Failed نیز می تواند نتیجه مستقیم تغییر در تنظیمات سیستم یا تنظیمات داخلی دستگاه باشد.
  5. سرانجام، اگر در تنظیمات دوربین زیاد دستکاری کنید و برنامه را هر زمان در دسترس باشد به روز نکنید، برنامه Samsung Camera کارآمد نخواهد بود.

خطای خرابي دوربین ممکن است دلایل بسیار بیشتری داشته باشد، اما این موارد واضح ترین موارد هستند. اکنون اجازه دهید ما به سراغ عیب یابی مشکل برویم.

بخش دوم: چگونه می توان مشکل دوربین سامسونگ را برطرف کرد؟

نرم افزارهاي ویژه اي وجود دارد که برای چنین مواردی در دستگاههای اندروید طراحی شده است مانند DR.Fone  که کاربران را قادر می سازد تا مشکلات مختلفی را در دستگاه های سامسونگ برطرف کرده و تعمیر کامل سیستم را انجام دهند تا دستگاه به طور عادی کار کند.

نکته: به یاد داشته باشید که تعمیر سیستم ممکن است تمام داده های دستگاه را پاک کند. بنابراین، ابتدا از داده های گوشي خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و سپس سعی کنید تا مشکل تلفن سامسونگ را برطرف کنید.

مرحله ۱- نرم افزار Dr.Fone را در رایانه خود دانلود کرده و آن را راه اندازی کنید. گوشي خود را به رايانه متصل کرده و گزینه System Repair را انتخاب کنید. در صفحه بعدی، Android Repair را انتخاب کنید.

مرحله ۲- شما باید جزئیات دستگاه را به طور دقیق ارائه دهید. مارک، نام، مدل، کشور و شرکت مخابراتی دستگاه خود را وارد کنید و با شرایط و ضوابط موافقت کنید.

مرحله ۳- این نرم افزار به شما راهنمایی می دهد تا تلفن را در حالت دانلود قرار دهید تا روند دانلود شروع شود.

مرحله ۴- به محض دانلود، نرم افزار به طور خودکار مراحل تعمیر را آغاز می کند. شما قادر خواهید بود تعمیرات مداوم را مشاهده کنید.

وقتی تعمیر سیستم به اتمام رسید، به شما اطلاع داده می شود. بنابراین، خطای دوربین خراب سامسونگ در تلفن شما برطرف خواهد شد.

بخش سوم: چگونه خطای Camera Failed را با پاک کردن داده های دوربین برطرف کنیم؟

از آن جايي که تمام داده های غیرضروری ذخیره شده در رابطه با برنامه را حذف می کند، بدان معنی نیست که تمام عکس ها و فیلم های شما پاک می شوند.

برای پاک کردن داده های دوربین، فقط مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- ابتدا، از قسمت Settings ( تنظيمات ) در دستگاه Samsung Galaxy گزينه ي Apps یا Application Manager را انتخاب کنید.

۲- اکنون لیستی از همه برنامه ها پیش روی شما ظاهر می شود. به پایین پیمایش کنید تا Camera ( دوربین ) را پیدا کنید.

روی دوربین ضربه بزنید تا صفحه Camera Info ( اطلاعات دوربین ) باز شود و پس از حضور در آن، گزینه ي Clear Data ( پاک کردن داده ) را مانند تصویر زیر انتخاب کنيد.

اکنون به صفحه اصلی برگردید و دوباره به دوربین دسترسی پیدا کنید. امیدواريم که اکنون کارساز باشد.

بخش چهارم: چگونه خطای Camera Failed را با حذف برنامه های شخص ثالث برطرف کنیم؟

نکته دیگر برای رفع خطای ناموفق دوربین سامسونگ این است که با حذف چند برنامه ناخواسته ( که اخیراً نصب شده ) فضای خالی در حافظه داخلی دستگاه را آزاد کنید. ایجاد و نگهداری فضای ذخیره سازی برای عملکرد نرم افزار دوربین ضروری است و به آن امکان می دهد تا داده های خود را نیز ذخیره کند. همچنین، اگر این مسئله فقط اخیراً اتفاق افتاده باشد، ممکن است برخی از برنامه های تازه نصب شده باعث ایجاد اشکال در دوربین شوند.

برای حذف برنامه ها از گوشي سامسونگ، به سادگی دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

۱- بر روی نماد Settings ( تنظیمات ) در صفحه اصلی کلیک کنید و گزینه های Apps یا Application Manager را انتخاب کنید.

۲- لیستی از برنامه های دانلود شده و داخلی پیش روی شما باز می شود.

۳- پس از انتخاب برنامه مورد نظر برای حذف نصب، صفحه App Info ( اطلاعات برنامه ) ظاهر می شود. روی گزینه Uninstall ( حذف نصب ) ضربه بزنید و سپس دوباره روی Uninstall ( حذف نصب ) روی پیام ظاهر شده ضربه بزنید.

برنامه بلافاصله حذف خواهد شد و نماد آن از صفحه اصلی ناپدید می شود و شما افزایش ظرفیت ذخیره سازی دستگاه خود را مشاهده خواهید کرد.

بخش پنجم: چگونه خطای Camera Failed را با پاک کردن Cache Partition برطرف کنیم؟

این روش ممکن است خسته کننده و وقت گیر به نظر برسد و همچنین ممکن است داده ها و تنظیمات ضروری خود را از دست بدهید. با این حال، پاک کردن Cache Partition فقط سیستم دستگاه شما را به طور داخلی پاک می کند و هرگونه مشکل که باعث خطای Camera Failed برطرف می کند. برای پاک کردن Cache Partition، راهنمای گام به گام زیر را دنبال کنید:

۱- در مرحله اول، دستگاه را با فشار دادن دکمه روشن / خاموش و ضربه زدن روی Power Off خاموش کنید. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است. قبل از ادامه کار صبر کنید تا صفحه روشن کاملاً خاموش شود.

۲- اکنون دکمه روشن / خاموش کردن، دکمه Home ( خانه ) و افزایش صدا را به طور همزمان فشار دهید و نگه دارید. دستگاه شما اکنون لرزش خواهد داشت. این سیگنالی برای رها کردن دکمه روشن / خاموش است.

۳- پس از ظاهر شدن صفحه بازیابی، همه دکمه ها را رها کنيد و از کلید کاهش صدا استفاده کنید تا به Wipe Cache Partition برسید.

۴- اکنون، برای انتخاب گزینه از دکمه روشن / خاموش استفاده کنيد و منتظر بمانید تا روند به پایان برسد. پس از انجام این کار روی Reboot system now ضربه بزنید تا دستگاه شما به طور عادی راه اندازی مجدد شود.

پس از اتمام مراحل کار، از برنامه دوربین دوباره استفاده کنید.

بخش ششم: چگونه خطای Camera Failed را با تنظیم مجدد برطرف کنیم؟

۱- برای تنظیم مجدد، ابتدا Camera App را با ضربه زدن روی نماد آن انتخاب کنید.

۲- سپس با ضربه زدن روی چرخ دنده به تنظیمات دوربین بروید.

۳-اکنون به دنبال گزینه ي Reset Settings بگردید و روی آن کلیک کنید.

پس از اتمام، به صفحه اصلی برگردید و برنامه دوربین را دوباره برای استفاده از آن انتخاب کنید.

بخش هفتم: چگونه خطای Camera Failed را با بازگرداني به Factory Reset ( تنظيمات کارخانه ) برطرف کنیم؟

در آخر، اگر تکنیک های ذکر شده در رفع خطای خرابی دوربین به شما کمک نمی کنند، می توانید Factory Reset را انجام دهید.

توجه: این روش تمام داده های ذخیره شده شما را حذف می کند، بنابراین توصیه می شود قبل از شروع فرآیند، از آن پشتیبان تهیه کنید.

در این جا مراحل تنظیم مجدد کارخانه دستگاه شما، برای رفع خطای پيام هشدار ” Camera Failed ” وجود دارد:

۱- با مراجعه به قسمت تنظیمات در دستگاه Samsung Galaxy خود، کار را شروع کنید.

۲- اکنون از لیست گزینه های پیش روی خود، Backup and reset ( پشتیبان گیری و تنظیم مجدد ) را انتخاب کنید و جلو بروید.

۳- اکنون باید ابتدا Factory data reset ( تنظیم مجدد داده های کارخانه ) را انتخاب کنید و سپس بر روی Factory data reset ( تنظیم مجدد دستگاه ) همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است ضربه بزنید.

۴- سرانجام، باید روی Erase Everything ( پاک کردن همه چیز ) کلیک کنید و منتظر بمانید تا دستگاه خودش دوباره راه اندازی شود.

توجه: اکنون شما باید سامسونگ Galaxy خود را از ابتدا تنظیم کنید.

خطای Camera Failed یک پدیده نادر نیست و بسیاری از کاربران روزانه آن را تجربه می کنند. بنابراین، نگران نباشيد، همه آنچه شما باید انجام دهید این است که به دقت دستورالعمل های فوق را دنبال کنید و برنامه دوربین خود را تعمیر کنید. 

 

(Visited 604 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.