چگونه از صفحه گوشي اندرويد خود فيلم بگيريم؟

اگر دستگاه اندرویدی سامسونگ، ال جی یا وان پلاس داريد که می تواند اندروید ۱۰ را اجرا کند، گوشي شما از یک ضبط کننده صفحه داخلی برخوردار است.

روند ضبط صفحه نمایش در دستگاه های مختلف تقریباً یکسان است و تغییرات اندکی وجود دارد. انگشت خود را از بالای صفحه به سمت پایین بکشید تا گزینه های تنظیمات سریع خود را مشاهده کنید. روی نماد ضبط صفحه ( Screen recorder ) ضربه بزنید و با انتخاب گزينه ي Allow به دستگاه اجازه دهید تا صفحه را ضبط کند. سپس با انتخاب Start recording می توانید ضبط را شروع کنید. پس از اتمام، روی  گزينه ي Stop ضربه بزنید، سپس فیلم را در گالری تلفن خود ذخیره کنید.

دستگاه های سامسونگ درصورت تمایل با ضبط صدا از بلندگو و میکروفون، کمی جلوتر می روند. همچنین می توانید دوربین جلوی خود را روشن کرده و ضبط صفحه را با فیلم برداري دوربين جلو جفت کنيد: به قسمت Settings ( تنظیمات ) و سپس به Advanced features ( ویژگی های پیشرفته ) و بعد Screenshots and screen recorder ( عکس صفحه و ضبط صفحه ) و در نهايت به قسمت Screen recorder settings ( تنظیمات ضبط صفحه ) بروید تا تنظیمات مختلفی را انجام دهید، از جمله اینکه صدا ضبط می شود و با چه وضوح ضبط می کنید. (حداکثر ۱۰۸۰p)

ضبط کننده صفحه AVD:

اين برنامه را از Google Play نصب و اجرا کنيد. برای کسانی که ضبط صفحه داخلی ندارند، ADV Screen Recorder یک برنامه ثالث رایگان است که به شما امکان می دهد هر فعالیتی را روی صفحه خود ضبط کنید. روی نماد بعلاوه در برنامه ضربه بزنید تا پوشش دکمه جادویی را باز کنید و به شما امکان می دهد ضبط های خود را از هر صفحه کنترل کنید. بخاطر داشته باشید که وقتی این همپوشانی باز است، نمی توانید با بقیه صفحه تعامل کنید.

برای شروع فیلم خود، روی دکمه ضبط ضربه بزنید، سپس از روی پوشش دکمه جادویی ضبط را متوقف یا مکث کنید. می توانید ضبط خود را از داخل برنامه ویرایش و به اشتراک بگذارید. در تنظیمات، می توانید وضوح ( تا ۱۰۸۰p )، نرخ بیت ( تا ۱۵Mbps ) و نرخ فریم ( تا ۶۰fps ) را تغییر دهید. همچنین می توانید جهت گیری فیلم و تنظیمات میکروفون را تغییر دهید.

این برنامه به شما امکان مي دهد تا همپوشاني را با تغییر میزان opacity، جايگزيني نماد پیش فرض با یک تصویر سفارشی و افزودن متن یا حذف کامل آن، کنترل کنید. همچنین می توانید به برنامه اجازه دهيد تا touch هاي صفحه را هنگام ضبط نشان دهد، اگرچه باید این ویژگی را در تنظیمات تلفن فعال کنيد.

ضبط کننده صفحه AZ:

ضبط کننده صفحه نمایش AZ یک برنامه رایگان و با پشتیبانی تبلیغات است که به شما امکان می دهد فیلم و عکس هاي صفحه را بگیرید و يا یک Live video را شروع کنید.

اين برنامه را از Google play نصب و اجرا کنيد. برنامه را می توان از طریق قسمت اعلان گوشی کنترل کرد و پس از داشتن مجوزهای مناسب، یک دکمه کنترل پاپ آپ به صفحه اضافه می کند.

برنامه را باز کنید و روی دکمه نارنجی دوربین ضربه بزنید تا ضبط صفحه خود را شروع کنید، سپس مانند حالت عادی روی تلفن حرکت کنید. یک دوربین فیلمبرداری کوچکتر نیز روی صفحه، نمایش داده می شود که حتی پس از دور شدن از برنامه نیز باقی خواهد ماند. برای توقف یا مکث ضبط، روی این نماد ضربه بزنید. این بخش دارای گزینه های دیگری است که به شما امکان می دهد ضبط های ذخیره شده در برنامه را باز کنید، موارد مختلف جعبه ابزار را فعال کنید و یک Live video را شروع کنید. در داخل برنامه، می توانید فیلم ها و عکس های ذخیره شده را مشاهده کنید و به اشتراک گذاشته و ویرایش کنيد. یک منوی تنظیمات به شما امکان می دهد گزینه هایي مانند وضوح ( تا ۲۲۲۰ در ۱۰۸۰ )، نرخ فریم ( تا ۶۰ فریم بر ثانیه )، نرخ بیت ( تا ۱۲ مگابیت بر ثانیه )، جهت دستگاه، گذشت زمان و همچنین کنترل ضبط صدا را پیکربندی کنید.

اگر نمی خواهید نماد ضبط مشاهده شود گزینه هایی وجود دارد که هنگام ضبط دکمه را غیرفعال می کند، دکمه ای نامرئی اضافه می کند و نحوه متوقف کردن ضبط را تغییر می دهد.

(Visited 135 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.