• صفحه نخست
  • >
  • موبایل
  • >
  • وقتي اپليکيشن ها ( برنامه هاي ) اندرويد کار نمي کنند چه کاري بايد انجام دهيم؟

وقتي اپليکيشن ها ( برنامه هاي ) اندرويد کار نمي کنند چه کاري بايد انجام دهيم؟

۱- Android System WebView Updates را حذف نصب کنيد:

WebView یک برنامه پس زمینه حیاتی است که به برنامه های دیگر اجازه می دهد محتوای وب را نشان دهند. اگر در اینجا خطایی رخ دهد، می تواند روی بسیاری از برنامه ها تأثیر بگذارد و حذف نصب آخرین به روز رسانی آن، می تواند کمک کند.

برای بازگرداندن آخرین نسخه Android System WebView، در تلفن خود به قسمت Settings ( تنظيمات ) و سپس Apps & notifications ( برنامه ها و اعلان ها ) بروید و گزينه ي Android System WebView را در لیست انتخاب کنيد. در App info ( صفحه اطلاعات برنامه )، نماد سه نقطه در گوشه ي بالا سمت راست را انتخاب کنيد و سپس Uninstall updates ( حذف نصب به روز رسانی ها ) را انتخاب و لمس کنید.

۲- به روز رساني اپليکيشن ها ( برنامه ها ):

مرحله بعدی بررسی کنيد که آیا به روز رسانی برای برنامه در دسترس هست يا خير. Google Play را باز کنید، سه خط تيره در گوشه ي بالا سمت چپ را لمس کنيد، سپس My apps & games ( برنامه ها و بازی های من ) را انتخاب کنید. برنامه هایی که دارای به روز رسانی هستند در اینجا لیست شده اند اگر برنامه اي که با آن مشکل پيدا کرديد را در لیست مشاهده کردید، به روز رسانی را لمس کنید و سپس دوباره آن را بررسی کنید تا ببینید که آیا مشکل حل شده است يا خير.

۳- به روز رسانی های جدید Android را بررسی کنید:

به روز رسانی دستگاه معمولاً مزایای بی شماری از جمله اطمینان از عملکرد روان برنامه هایتان را به همراه دارد. برای بررسی این که آیا به روز رسانی دستی روی دستگاه شما وارد شده است یا خیر، به قسمت Settings ( تنظيمات ) و بعد System ( سيستم ) و در نهايت System updates ( به روز رساني سيستم ) را انتخاب کنید. بسته به مدل تلفن شما، مسیر ممکن است متفاوت باشد. شاید لازم باشد  ابتدا به بخش System ( سیستم ) و سپس Advanced ( پیشرفته ) و بعد System update ( به روز رسانی سیستم ) بروید یا در عوض، به دنبال بخش about phone ( درباره تلفن ) بگردید و از آن جا گزينه ي Software update ( به روز رسانی نرم افزار) را انتخاب کنید.

پس از انجام این مراحل، وضعیت به روز رسانی خود را پیدا خواهید کرد. اگر به روز رسانی جدیدی واقعاً در دسترس است، مراحل ظاهر شده در صفحه را دنبال کنید. پس از نصب، تلفن راه اندازی مجدد می شود، بعد از آن، برنامه مشکل دار را بررسي کنيد.

۴- برنامه را Force-Stop کنيد:

اگر همه موارد بالا را امتحان کرده اید اما برنامه همچنان مشکل دارد، سعی کنید برنامه را از طریق تنظیمات تلفن به زور متوقف کنید. بیشتر اوقات وقتی یک برنامه خراب یا مسدود می شود، به این دلیل است که آن را به طور کامل نبسته اید. 

به قسمت Settings ( تنظيمات ) برويد و سپس App & Notifications ( برنامه و اعلان ها ) و يا App برويد و برنامه مورد نظر را در فهرست پيدا کنيد و سپس انتخاب نماييد و در نهايت در صفحه ي جديد دکمه FORCE STOP را انتخاب کنيد. مجدداً سراغ برنامه خود برويد و آن را باز کنيد.

۵- Cache and Data ( حافظه پنهان و داده های برنامه ) را پاک کنید:

به قسمت Settings ( تنظيمات ) برويد و سپس App & Notifications ( برنامه و اعلان ها ) برويد و برنامه مورد نظر را در فهرست پيدا کنيد و سپس انتخاب نماييد و گزينه ي Storage ( ذخيره سازي ) در قسمت USAGE را انتخاب کنيد و سپس دکمه هاي CLEAR DATA و CLEAR CACHE را انتخاب کنيد.

توجه داشته باشید که این یک راه حل موقت است و با گذشت زمان، ذخیره داده دوباره پر می شود، بنابراین شما باید فرآیند را تکرار کنید.

۶- برنامه را حذف نصب و مجدداً نصب کنيد:

اگر هیچ یک از راه حل های فوق الذکر برای شما مفید نبود، می توانید دوباره برنامه را حذف نصب و مجدداً نصب کنید. برنامه را چند ثانيه نگه داريد و گزينه Uninstall ( حذف نصب ) را انتخاب کنيد و سپس به Google Play برويد و مجدداً آن را نصب کنيد.

۷- تلفن خود را ( Restart ) مجدداً راه اندازی کنید:

این اولین کاری است که شما باید هنگام کار با یک برنامه بدون پاسخ انجام دهید. دکمه ي روشن / خاموش دستگاه خود را به مدت تقریبی ۱۰ ثانیه فشار دهید و گزینه ي Restart / Reboot را انتخاب کنید. اگر گزینه راه اندازی مجدد وجود ندارد، آن را خاموش کنید، پنج ثانیه صبر کنید و دوباره روشن کنید. پس از بارگیری مجدد سیستم، دوباره برنامه را راه اندازی کنید تا ببینید آیا مشکل همچنان وجود دارد یا خیر.

۸- کارت SD خود را (در صورت داشتن کارت) بررسی کنید:

برای کسانی که با برنامه ای مشکل دارند، مقصر ممکن است یک کارت حافظه خراب باشد. در چنین حالتی، هر برنامه ای که روی کارت حافظه معیوب نوشته شود، دچار این نوع خطا خواهد شد. برای بررسی اینکه آیا این مسئله واقعاً مشکلی ایجاد کرده است، کارت حافظه خود را برداشته و برنامه را یک بار دیگر راه اندازی کنید. اگر اکنون کار می کند، خيلي خوب است، اما احتمالاً باید کارت حافظه جدیدی تهیه کنید. با این وجود، کارت SD احتمالاً کاملاً غیرفعال نیست، بنابراین به احتمال زیاد قادر خواهید بود داده های خود را با خیال راحت به رایانه منتقل کنید.

۹- Reset کردن گوشي به تنظيمات کارخانه:

به عنوان آخرین چاره، دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه برگردانيد. این کار را انجام ندهيد مگر اینکه قبلاً از تمام داده های خود پشتیبان تهیه کرده باشید. با انجام اين کار همه چیز در تلفن یا رایانه شما پاک می شود. پس از انجام اين کار، شما می توانید همه چیز را سریع بازیابی کنید، اما فقط به شرط آن که پشتیبان تهیه کرده باشید.

برای انجام تنظیم مجدد کارخانه در دستگاه خود، به بخش Settings ( تنظیمات )، سپس بخش System ( سیستم ) و بعد Erase all data ( factory reset )  پاک کردن همه داده ها ( تنظيم مجدد کارخانه) بروید. بسته به تلفنی که استفاده می کنید، مسیر ممکن است کمی متفاوت باشد. به عنوان مثال، در برخی از تلفن ها، باید به Settings ( تنظیمات ) و بعد Backup & reset ( پشتیبان گیری و تنظيم مجدد ) و در نهايت Factory data reset ( تنظيم مجدد داده های کارخانه ) بروید.

(Visited 87 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.