• صفحه نخست
 • >
 • موبایل
 • >
 • چگونه Username ( نام کاربري ) اينستاگرام خود را در کمتر از يک دقيقه تغيير دهيد؟

چگونه Username ( نام کاربري ) اينستاگرام خود را در کمتر از يک دقيقه تغيير دهيد؟

قبل از تصمیم گیری سریع، باید بدانید که تفاوتی بین نام اینستاگرام و نام کاربری شما وجود دارد. نام شما که در اصل نام شخصی یا شغلی شماست محدودیت بسیار کمی دارد و می توانید هر زمان که خواستید آن را تغییر دهید و لازم نیست منحصر به فرد باشد. نام کاربری شما همان چیزی است که در بالای حساب اینستاگرام شما قرار دارد. همان چيزي که مردم شما را با نماد @ تگ مي کنند و آنچه در انتهای URL اینستاگرام شما نشان داده می شود.

نام های کاربری اینستاگرام محدودیت های بیشتری دارند:

 • حساب شما منحصر به فرد است.
 • کمتر از ۳۰ کاراکتر بايد باشد.
 • فقط شامل حروف، اعداد، دوره ها و زیر خط ها است ( بدون فاصله ). 

چگونه می توان نام کاربری خود را در برنامه اینستاگرام تغییر داد؟

برای تغییر نام کاربری در برنامه اینستاگرام، ابتدا برنامه را در گوشي خود باز کنيد و وارد حساب کاربري خود شويد. روی avatar ( تصوير پروفايل ) خود در پایین سمت راست ضربه بزنید تا profile خود را باز کنید. سپس، روی دکمه Edit Profile در زیر بیوگرافی خود ضربه بزنید. نام کاربری جدید اینستاگرام خود را در Username field ( قسمت نام کاربری ) وارد کنید و روی check mark ( علامت تیک ) در بالا سمت راست ضربه بزنید. 

 محدودیت های خاصی برای نام های کاربری اینستاگرام وجود دارد و اگر نام کاربری جدید شما با آن ها مطابقت نداشته باشد، یک علامت تعجب قرمز و یک پیام با عنوان Username not available ( نام کاربری موجود نیست ) را مشاهده خواهید کرد. سعی کنید انواع نام کاربری را به کار ببريد تا زمانی که یکی از آن ها را پیدا کنید.

برای کسانی که به مرحله به مرحله نیاز دارند، مراحل زیر را به طور خلاصه ذکر کرده ایم.

نحوه تغییر نام کاربری اینستاگرام در برنامه:

 • برنامه اینستاگرام را باز کنید و وارد حساب کاربري خود شوید.
 • روی آواتار خود در پایین سمت راست ضربه بزنید.
 • روی Edit Profile در زیر بیوگرافی ضربه بزنید.
 • نام کاربری جدید خود را در Username field وارد کنید.
 • روی علامت تأیید در بالا سمت راست ضربه بزنید.

چگونه نام کاربری خود را در رایانه تغییر دهيم؟

تغییر نام کاربری اینستاگرام خود از مرورگر به راحتی برنامه اينستاگرام است. در واقع مراحل دقیقاً یکسان هستند، اما برخی از دکمه ها در مکان های مختلف صفحه قرار دارند.

 به Instagram.com بروید و وارد حساب خود شوید. بعد، روي تصوير پروفايل خود در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید، سپس گزينه Profile را انتخاب کنيد، روی دکمه Edit Profile در کنار نام کاربری اینستاگرام خود در بالا کلیک کنید و نام کاربری جدید خود را درUsername field وارد کنید. دکمه Submit در پایین صفحه را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که برخلاف تغییر نام کاربری اینستاگرام خود در برنامه، اخطاری مبنی بر اینکه نام کاربری مورد نظر قبلاً استفاده شده است، دریافت نخواهید کرد. در عوض، وقتي که روي دکمه ي Submit کليک مي کنيد، یک پنجره کوچک به شما اطلاع می دهد که: The username isn’t available. 

چه اتفاقی می افتد وقتي که نام کاربری اینستاگرام خود را تغییر مي دهید؟

پس از کلیک بر روی دکمه Submit در وب یا ضربه زدن روی دکمه check mark در تلفن همراه، نام کاربری اینستاگرام شما بلافاصله تغییر می کند و نام کاربری قبلی شما آزاد می شود. این بدان معنی است که اگر شخص دیگری آن را به کار ببرد، دیگر نمی توانید آن را پس بگیرید. تغییر نام کاربری اینستاگرام شما همچنین URL حساب شما را تغییر می دهد.

تغییر نام کاربری اینستاگرام تعداد فالوورهای شما را reset نمی کند، اما ممکن است آنها را گیج کند. خبر خوب این است که هنوز همان حساب کاربری قبلي شما است، بنابراین مجبور نیستید از ابتدا کار خود را شروع کنید. شما همچنان همان فالوورها را خواهید داشت، اگرچه ممکن است با تغییر نام کاربري شما، آنها اشتباه کنند و این می تواند به تعامل کمتری منجر شود و یا اين که شما را Unfollow کنند اما این امر براي کاربرانی که فقط به دنبال اشتراک عکس با دوستان خود هستند، مشکلي ايجاد نمي کند. هر کجا که حساب اینستاگرام شما در اینستاگرام نمایش داده می شود، به طور خودکار به روز می شود. با این حال، ممکن است پست هایی را که تگ کرده ايد به روز نشوند و افرادی که می خواهند شما را در پست های جديد تگ کنند، باید نام کاربری جدید شما را بدانند.

چرا اینستاگرام اجازه نمی دهد نام کاربری خود را تغییر دهيد؟

اگر اینستاگرام به شما اجازه نمی دهد نام کاربری جدیدی ارسال کنید، احتمالاً به این دلیل است که با شرایط ذکر شده در بالا مطابقت ندارد. رایج ترین خطا مربوط به نام کاربری است که قبلا به کار گرفته شده است، بنابراین نام کاربری دیگری را امتحان کنید. توجه داشته باشید که حتی اگر می خواهید دوباره به یک نام کاربری قدیمی برگردید، ممکن است شخص دیگری از آن استفاده کرده باشد و دیگر نتوانید آن را پس بگیرید. دلیل احتمالی دیگر حافظه پنهان برنامه است که ممکن است هنگام تغییر نام کاربری خود در برنامه اینستاگرام رخ دهد. این مسئله زیاد نگران کننده نیست، زیرا بقیه نام کاربری جدید شما را می بینند و معمولاً بعد از چند ساعت برنامه خود را درست می کند. اگر واقعاً نگران اين موضوع هستید، تلفن خود را دوباره reset کنید. وقتي اين گزينه کمکي به شما نمي کند، حذف نصب و نصب مجدد اینستاگرام همیشه کار می کند.

چگونه شخصی را در اینستاگرام پیدا کنیم که نام کاربری خود را تغییر داده است؟

نام کاربری جدید اینستاگرام ممکن است آغازی تازه باشد اما یافتن آن برای کسانی که قبلاً از این حساب اطلاع داشتند هنوز هم بسیار آسان است. اگر از قبل حساب را دنبال می کنید، همچنان در لیست following شما ظاهر می شود و پست های جدید همچنان در خبرمایه شما ظاهر می شوند. روش دیگر برای یافتن حساب های اینستاگرام که نام کاربری را تغییر می دهند جستجوی نام نمایشی آنها است. با فرض اینکه حساب کاربری عمومی است و نام نمایشی یکسان باقی مانده است، باید با یک جستجوی ساده مشکل حل شود. روش نهایی یافتن مکان دیگری است که در آن اکانت لينک شده است. این می تواند یک پست قدیمی باشد که شخص در مورد آن نظر داده است یا شخص دیگری که آنها را در یک پست جدید تگ کرده است. 

 
 
(Visited 88 times, 1 visits today)
 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.