نحوه تغيير برنامه هاي پيش فرض در Android

يکي از مشکلاتي که ممکن است به صورت منظم با آن روبرو شوید اين است که شما می خواهید یک برنامه خاص را باز کنید، اما بنا به دلایلی، Android مدام آن را با برخی از برنامه هایی که کمتر به آن اهمیت می دهید باز می کند. این مشکل به اين علت بوجود آمده است که شما برنامه پیش فرض اشتباهی را برای آن نوع فايل انتخاب کرده اید.

بیایید ابتدا بررسی کنیم که Android چگونه یک برنامه پیش فرض را انتخاب مي کند؟

سیستم عامل اندروید از مفهومی به نام implicit intent استفاده می کند. به طور کلي، اگر کاربر یا برنامه ای از دستگاه بخواهد کاری مانند ( عکس گرفتن ) را انجام دهد، سیستم عامل به دنبال برنامه ای می گردد که بتواند اين کار را به انجام برساند. اگر بیش از یک گزینه وجود داشته باشد و هیچ پیش فرضی انتخاب نشده باشد، Android از کاربر می پرسد که کدام برنامه را ترجیح می دهد تا از آن استفاده کند. فرض کنيد فعالیتی را روي گوشي خود آغاز مي کنید که می خواهید یک برنامه پیش فرض به آن اختصاص دهید. این می تواند از کلیک کردن روی يک لينک تا باز کردن نوع خاصی از فايل باشد. اگر هیچ گزینه ای ظاهر نشد، این به دو معنا است: یا شما فقط یک برنامه دارید که می تواند فعالیت را کامل کند، یا قبلاً یک برنامه پیش فرض برای فعالیت تنظیم کرده اید.

اگر کادري ظاهر شد که لیستی از برنامه هایی را که می توانید از آن استفاده کنید را به شما ارائه داد. شما مي توانيد برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید. در اين حالت از شما سوال مي شود که آیا می خواهید از این برنامه Only once ( فقط یک بار ) یا Always ( همیشه ) استفاده کنید، انتخاب گزينه ي Always این برنامه را به عنوان پیش فرض برای این فعاليت تنظیم مي کند.

این بخشي است که برخی از کاربران به طور تصادفی برنامه های پیش فرض را به اشتباه انتخاب مي کنند و اگر گزينه ي Always را انتخاب کنید، بار ديگر که مي خواهيد برنامه را باز کنيد از شما سئوالي پرسيده نمي شود.

۱- تغيير برنامه هاي پيش فرض:

فرض کنيد شما تصمیم می گیرید که عکس هاي اينستاگرام خود را به جاي برنامه اينستاگرام با مرورگر اینترنت خود باز کنید و شما سرسختانه از نصب اینستا خودداری می کنید. چگونه می توانید Android را وادار کنيد تا از باز کردن اينستاگرام به طور پيش فرض خودداري کند؟

براي تغيير پيش فرض ابتدا به قسمت Setting ( تنظیمات ) گوشي بروید. ( انگشت خود را از لبه بالايي به سمت پايين صفحه بکشيد و چرخ دنده بالاي صفحه را انتخاب کنيد. )

در بخش تنظیمات، گزينه ي Apps ( برنامه ها ) را بیابید و آن را انتخاب کنيد.

برنامه اي که Android در حال حاضر به طور پیش فرض از آن استفاده می کند را پیدا کرده و انتخاب کنيد. ( این برنامه ای است که دیگر نمی خواهید برای این فعالیت از آن استفاده کنید. )

تنظیمات پیش فرض را Reset کنید. ( گزينه ي CLEAR DEFAULTS ( پاک کردن پیش فرض ها ) را انتخاب کنید. )

به فعالیتی که می خواستيد انجام دهید، برگردید. به عنوان مثال، اگر پیش فرض های اینستاگرام را پاک کنید، ممکن است دوباره روی لينک Instagram.com کلیک کنید و از آنجا که Android دیگر تنظیمات پیش فرض را ندارد، از شما می پرسد که کدام برنامه را ترجیح می دهید از آن استفاده کنید.

۲- برنامه پیش فرض جدیدی را انتخاب کنید.

 برنامه ای که می خواهید از آن استفاده کنید را انتخاب کنيد و سپس گزينه ي Always را انتخاب کنيد. از این پس، Android برنامه انتخابی شما را به عنوان پیش فرض این فعالیت در نظر خواهد گرفت.

۳- تمام برنامه های پیش فرض را Reset کنید.

اگر نمی توانید تشخيص دهيد کدام برنامه به عنوان پیش فرض انتخاب شده است، هنوز امید وجود دارد، پس نگران نباشيد. با این حال، به خاطر داشته باشید که با استفاده از این روش همه برنامه های غیرفعال شده نیز فعال می شوند، گزینه های اعلان برنامه را Reset مي کند، هر محدودیت داده پس زمینه یا محدودیت های مجاز در برنامه های خاص را حذف می کند. شما هیچ داده ای را از دست نخواهید داد، اما اگر زیاد با تنظیمات برنامه های خود بازی کنید، ممکن است مجبور باشید مقدار زیادی از تنظیمات مجدد را انجام دهید تا همه چیز را به حالت دلخواه خود برگردانید. به قسمت Setting ( تنظيمات ) گوشي برگرديد، در بخش تنظیمات، گزينه ي Apps ( برنامه ها ) را بیابید و آن را انتخاب کنيد.

در لیست برنامه ها، نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه را انتخاب کنيد.

از منویی که پایین می آید، Reset app preferernces ( تنظيم مجدد تنظیمات برنامه ) را انتخاب کنید.

یک صفحه هشدار براي شما نمايش داده مي شود که این کار چیزی بیش از صرفاً تنظیم مجدد همه پیش فرض ها است و شما هیچ داده ای را از دست نخواهید داد. برای تأیید عملکرد، گزينه ي Reset Apps را انتخاب کنيد.

اکنون شما آزاد خواهید بود که همه برنامه های پیش فرض جدید را از طریق روش های معمول انتخاب کنید.

 

(Visited 55 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.