• صفحه نخست
  • >
  • موبایل
  • >
  • چگونه می توان تلفن اندرویدی که دکمه پاور ( power ) آن کار نمی کند را روشن کرد؟

چگونه می توان تلفن اندرویدی که دکمه پاور ( power ) آن کار نمی کند را روشن کرد؟

یک روز زیبا را تصور کنید که شما می خواهید با بررسی برنامه روزانه گوشی خود، کارهای خود را آغاز کنید. دکمه روشن / خاموش را فشار می دهید اما پاسخ نمی دهد. سپس سعی می کنید فشار بیشتری روی دکمه وارد کنید اما همان اتفاق تکرار می شود. قبل از این که کنترل خود را از دست بدهید و موهای خود را بکشید، با حفظ آرامش روش های زیر را امتحان کنید:

۱- استفاده از شارژر تلفن خود:

اگر تلفن Android شما شارژ کافی داشته باشد، با اتصال آن به شارژر، صفحه گوشی شما روشن خواهد شد. بنابراین به شما این امکان را می دهد که صفحه لمسی را کنترل کرده و برخی از اقدامات زیر را انجام دهید تا دکمه پاور خود را به صورت دائمی دور بزنید.

اگر باتری آن تمام شده است، با استفاده از کابل USB گوشی هوشمند Android خود را به شارژر یا رایانه شخصی وصل کنید. در بعضی موارد، اگر خوش شانس باشید دستگاه شما به طور خودکار روشن می شود.

۲- به کاربردن Home Launcher جایگزین

این روش نیاز به روشن بودن تلفن شما برای اجرا دارد، اما پس از روشن شدن، می توانید دکمه روشن / خاموش خود را دور بزنید، اگرچه در بسیاری از موارد، فقط به شما امکان می دهد صفحه خود را خاموش یا روشن کنید.

به عنوان مثال Evie Launcher به شما امکان می دهد، صفحه خود را با استفاده از تنظیمات حرکتی سفارشی مانند دابل تپ یا کشیدن صفحه به بالا یا پایین قفل کنید. برای انجام این کار، به تنظیمات Evie Launcher خود دسترسی پیدا کرده و به بخش Gestures بروید. روش اشاره خود را انتخاب کنید و Screen lock ( قفل صفحه ) را انتخاب کنید.

از اینجا، Screen lock method ( روش قفل صفحه ) را انتخاب کنید. می توانید instant lock ( جایی که صفحه شما بلافاصله قفل می شود ) یا timer lock را انتخاب کنید (که قفل شدن را چند ثانیه به تأخیر می اندازد).

در صورت لزوم، برای تأیید انتخاب خود، Activate را کلیک کنید.

۳- از Android Debug Bridge (ADB) استفاده کنید.

Android Debug Bridge ابزاری است که به شما امکان می دهد از طریق رایانه شخصی عملکردهایی را روی دستگاه Android خود انجام دهید. اگر نمی توانید از دکمه روشن / خاموش استفاده کنید، می توانید از آن استفاده کنید.

با فرض خاموش بودن تلفن، آن را به رایانه متصل کنید و بلافاصله اقدامات مربوط به راه اندازی در حالت fastboot دستگاه خود را انجام دهید، دکمه volume down ( کاهش صدا ) تا زمانی که صفحه boot-up تلفن ظاهر شود، نگه دارید.

پس از انجام این کار، یک خط فرمان یا ترمینال را باز کنید و adb devices را تایپ کنید تا بررسی کنید تلفن شما شناسایی شده است یا خیر. اگر این گونه است، fastboot continue را تایپ کنید و اجازه دهید تلفن شما به صورت عادی روشن شود. پس از انجام این کار، می توانید تلفن خود را قطع کرده و به طور معمول از آن استفاده کنید. همچنین می توانید از دستورات رایج ADB مانند adb reboot برای راه اندازی مجدد دستگاه خود استفاده کنید.

۴- هنگامی که دستگاه روشن است، دکمه دیگری را جایگزین کنید.

دکمه روشن / خاموش کار نمی کند، اما ممکن است بتوانید دکمه فیزیکی دیگری را برای روشن کردن صفحه جایگزین کنید. نکته منفی این روش این است که فقط در صورت روشن بودن تلفن کار خواهد کرد، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که شارژ گوشی تمام نشده است.

برنامه هایی مانند Button Mapper به شما امکان می دهند سایر دکمه های فیزیکی مانند کنترل میزان صدا یا دکمه Bixby (در برخی از تلفن های سامسونگ موجود است) را جایگزین کنید.

برنامه Button Mapper را باز کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید تا به برنامه مجوزهای دسترسی را بدهید، پس از انجام این کار لیستی از دکمه های فیزیکی را مشاهده خواهید کرد.

روی مورد دلخواه خود ضربه بزنید. به عنوان مثال، Volume button ( دکمه های میزان صدا ) و در منوی بعدی، روی Customize ( سفارشی کردن ) ضربه بزنید. زیر Single tap ( تک ضربه ) می توانید Turn screen off ( خاموش کردن صفحه ) را انتخاب کنید تا بتوانید صفحه تلفن خود را به دلخواه خاموش کنید. زیر Long Press ( فشار طولانی )، Power dialog را برای دسترسی به منوی پاور انتخاب کنید.

متأسفانه، Button Mapper به شما اجازه نمی دهد صفحه خود را روشن کنید و اگر تلفن شما از قبل خاموش باشد، آن را روشن نمی کند.

۵- غیرفعال کردن دکمه پاور:

روشن کردن تلفن بدون دکمه روشن / خاموش امکان پذیر است. برنامه هایی مانند Gravity Screen یا Button Mapper به شما امکان می دهند صفحه خود را روشن / خاموش کنید. تلفن شما برای استفاده از آن ها باید روشن باشد.

در برنامه Gravity Screen وقتی تلفن خود را وارد جیب می کنید یا روی میز قرار می دهید، صفحه به طور خودکار خاموش می شود. وقتی صفحه را بیرون می آورید یا بلند می کنید صفحه را روشن می کند و نیازی به لمس هیچ دکمه ای ندارید.

اگر تلفن شما خاموش است، در این شرایط استفاده از ADB بهترین روش برای روشن کردن تلفن است. تا زمانی که تلفن شما روشن باشد می توانید از آن در کنار برنامه های بالا استفاده کنید.

(Visited 148 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.