چه نکاتي را بايد قبل از خريد لپ تاپ دست دوم در نظر بگيريم؟

خرید یک لپ تاپ دست دوم می تواند ایده خوبی باشد. شما با کسری از هزینه واقعی، یک کامپیوتر کاملاً کاربردی دریافت می کنید. اما تهیه لپ تاپ دست دوم خطرات خود را دارد و همانند خرید خودروی جدید، بررسی ها و اقدامات احتیاطی مختلفی را نیاز دارد. در این جا همه مواردی را که باید براي خرید لپ تاپ دست دوم در نظر بگيريد، فهرست شده اند.

۱- بدنه لپ تاپ را بازرسی کنید.

اگر می خواهید لپ تاپ را شخصاً بازرسی کنید، بررسی دقیق بدنه ضروری است. شما باید مطمئن شوید که قاب لپ تاپ فاقد شکاف و علائم ضربه است. همچنین، وجود پیچ ​​های از دست رفته، لولاهای شل و هرگونه بی نظمی دیگر را بررسی کنید. حتی اگر لپ تاپ ظاهراً خوب کار کند، اگر به نظر برسد که از جنگ برگشته است و يا بارها افتاده است، شما نمی توانید برآورد کنيد که چه نوع آسیب داخلی ممکن است ديده باشد.

۲- وضعیت صفحه نمايش را بررسی کنید.

گام مهم بعدی این است که مطمئن شوید صفحه نمایش در شرایط کار خوبی قرار دارد. سوسو زدن، تغییر رنگ، روشنایی و پیکسل های بد را بررسی کنید. ویدیویی را باز کنید و ببینید آیا زاویه دید به اندازه کافی گسترده است یا خیر. قبل از خرید با سایر لپ تاپ ها مقایسه کنید.

۳- صفحه کلید و تاچ پد را امتحان کنید.

صفحه کلید و پد لمسی پرکاربردترین قسمت های رایانه هستند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هر دو قسمت به طور مطلوبی کار می کنند.

  • کلیدهای خراب را بررسی کنید، مطلبي را تايپ کنيد و ببینید آیا از تایپ کردن با صفحه کلید احساس راحتی می کنید. اگر بیش از حد اشتباه می کنید، بهتر است سایر لپ تاپ ها را امتحان کنید.
  • بررسی کنید که چه حرکاتی توسط صفحه لمسی پشتیبانی می شود و آن ها را امتحان کنید ( مانند pinch-to-zoom، اسکرول دو انگشتي، حرکت سه انگشت و غیره ). اگر کلیدهای موس وجود دارد، اطمینان حاصل کنید که فشار دادن آن ها آسان است.

۴- پورت و CD / DVD درايو را امتحان کنید.

تمام پورت های USB، جک هدفون، پورت های اترنت، HDMI، اسلات کارت SD و سایر ورودی های موجود را امتحان کنید. بسیاری از این ها مستقیماً به مادربرد متصل می شوند که جایگزینی آن ها هزینه بر است. در حالی که CD / DVD ها منسوخ شده اند اما بسیاری از لپ تاپ های قدیمی هنوز دارای درایو CD / DVD هستند. عملکرد آن ها را بررسي کنيد.

۵- اتصال بی سیم را بررسی کنید.

هیچ کس لپ تاپی را نمی خواهد که نتواند به Wi-Fi متصل شود، بنابراین مطمئن شوید که بدون دردسر می توانید شبکه های Wi-Fi را مشاهده و به آن متصل شوید. همچنین عملکرد بلوتوث را بررسی کنید.

۶- وب کم و بلندگوها را تست کنید.

بیش تر وب کم های لپ تاپ کيفيت متوسط ​​دارند. هنوز داشتن یک وب کم متوسط ​​بهتر از نداشتن وب کم است. افراد زیادی از بلندگوهای لپ تاپ خود زیاد استفاده نمی کنند، اما هنوز هم ایده خوبی است که ببینید تا چه اندازه حجم صدا را مي توانيد افزايش دهيد.

۷- سلامت باتری را بررسی کنید.

در اکثر موارد ممکن است همیشه نتوانید بررسی دقیق باتری را انجام دهید. هنوز هم می توانید با مراجعه به تنظیمات مدیریت انرژی سیستم عامل نصب شده، تصور تقریبی از دوام باتری را دریافت کنید تا ببینید چه مقدار شارژ باتری را می تواند نگه دارد و وضعیت سلامتی باتری را ببینید. بنابراين، اطمينان حاصل کنيد که باتري به درستي شارژ مي شود و خيلي سريع تخليه نمي شود. در غير اين صورت، درخواست تخفيف کنيد تا بتوانيد جايگزين تهيه کنيد.

۸- بررسی نرم افزار

چند بررسی نرم افزاری وجود دارد که باید انجام دهید. ابتدا بررسی کنید که سیستم عامل اورجينال باشد. مجوزهای نرم افزار همراه لپ تاپ را بررسي کنيد و مطمئن شوید شماره سريال ( Product Key ) در دسترس شما قرار گرفته شود. سی دی نرم افزار اصلی، سی دی ریکاوری، درایورها و رسانه های پشتیبان تهیه شده با لپ تاپ را درخواست کنيد.

۹- بررسي کنيد که معامله خوبی را انجام مي دهيد.

قبل از این که متعهد به خرید رایانه دست دوم شوید، قیمت پيشنهادي را با قیمت معادل جدید مقایسه کنید. اگر قصد دارید از نظر سخت افزاری به روز رسانی کنید، در مورد قیمت ها به درستی تحقیق کنید تا بتوانید آگاهانه در مورد خرید تصمیم گيري کنيد.

خرید لپ تاپ دست دوم کار سختی نیست. با در نظر گرفتن آيتم هاي بالا، به طور بالقوه می توانید از خریدی که موجب پشیماني شما شود، خودداری کنید.

 
 
 
 
 
 
 

۸٫ 

(Visited 17 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.