چگونه تشخيص دهيم چه کسي آنلاين جاسوسي ما را مي کند؟

 

Google Chrome محبوب ترین مرورگر وب در جهان است. Chrome نه تنها سریع و بسیار قابل تنظیم است، بلکه هنگام گشت و گذار در اینترنت شما را ردیابی می کند. البته، Chrome تنها مرورگر یا سرویس وب نیست که شما را ردیابی می کند. بسیاری از آن ها چنین کاري را انجام مي دهند. 

Google Chrome از شما جاسوسی می کند:

راه اصلی جاسوسی Google Chrome از شما “ردیابی کوکی ها” است. Chrome و خدمات بیشمار اینترنتي دیگر از کوکی ها برای پيگيري معیارها برای شخصی سازی تجربه وب شما و همچنین تبلیغات استفاده می کنند. هنگام استفاده از وب، اطلاعات مربوط به فعالیت و مکان خود را به Google و سایت های دیگر ارسال می کنید. جدا از کوکی ها، Chrome، شما را از طریق تعدادی شناسه ردیابی می کند. این موارد شامل: آدرس آی پی، اطلاعات ورود به سیستم، عوامل کاربري مرورگر و موارد دیگر است اما خبر خوب این است که تنظیماتي در Google Chrome وجود دارد که به شما اجازه می دهد با فعال کردن آن، نظارت بر هر حرکت آنلاين شما را متوقف کنند. با این حال، نگرش Google در مورد ردیابی داده های مرورگر شما به اندازه ای که در ظاهر وجود دارد، شفاف نيست. به هر حال Chrome به شما اين امکان را می دهد که به راحتی درخواست غیرفعال کردن ردیابی را ارائه دهید. براي انجام اين کار:

۱- برنامه کروم را باز کنيد.

۲- سه نقطه بالاي صفحه را انتخاب کنيد.

۳- گزينه ي Settings را انتخاب کنيد.

۴- گزينه ي Privacy and security را فعال کنيد.

۵- گزينه ي Do Not Track را انتخاب کنيد.

۶- دکمه ي on را با حرکت لغزنده به سمت راست فعال کنيد.

با این حال، آنچه برای داده های شما اتفاق می افتد به نحوه پاسخگویی وب سایت ها به درخواست ( رديابي نکن ) بستگی دارد. برخي از وب سايت ها ممکن است به اين درخواست پاسخ دهند و بسیاری از وب سایت ها همچنان اطلاعات مرورگر شما را برای بهبود امنيت، ارائه محتوا، خدمات، تبلیغات و توصیه ها در وب سایت های خود و تولید آمار گزارش، جمع آوری و استفاده می کنند. اکثر وب سایت ها و سرویس های وب، از جمله Google، با دریافت درخواست Do Not Track، رفتار خود را تغییر نمی دهند اما با اين حال توصيه مي شود اين گزينه را فعال کنيد.

(Visited 37 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.