• صفحه نخست
  • >
  • موبایل
  • >
  • آيا ويروس کرونا مي تواند روي تلفن همراه شما زندگي کند؟ چگونه مي توان بدون آسيب زدن به گوشي، آن را تميز کنيم؟

آيا ويروس کرونا مي تواند روي تلفن همراه شما زندگي کند؟ چگونه مي توان بدون آسيب زدن به گوشي، آن را تميز کنيم؟

 اگر چه سطوح اصلی ترین روش انتقال ویروس کرونا در نظر گرفته نمی شود، اما به طور کلی، هر میکروبی روی تلفن یا کیس مي تواند وجود داشته باشد و به انگشتان و صورت شما منتقل شود. مطالعات اولیه نشان داد که RNA ویروس کرونا ممکن است در برخی از سطوح – از جمله تلفن محبوب شما – برای ۹ روز یا حتی بیشتر زنده بماند، اما تاکنون شواهد کافی برای تعیین اینکه آیا ویروس می تواند بعد از این زمان آلودگي ايجاد کند، وجود ندارد. 

استفاده از پد الکلي:

اگر تلفن خود را پس از لمس دستگیره درهاي عمومی یا سبد مواد غذایی فروشگاه ها لمس کنید، ممکن است بلافاصله تصور کنيد که بايد آن را با مالش الکل تمیز کنید. الکل مستقیم می تواند پوشش های oleophobic و hydrophobic را که باعث می شود روغن و آب به صفحه نمایش شما و سایر درگاه ها آسیب نرساند، از بین ببرد. مطمئن ترین روش، استفاده از دستمال های ضدعفونی کننده حاوی ۷۰٪ الکل ایزوپروپیل برای تمیز کردن صفحه نمایش تلفن شما است.

چگونه می توان لکه های اثر انگشت را از صفحه نمایش پاک کرد؟

جلوگیری از لکه های اثر انگشت کار سختی است زیرا پوست شما دائما چربی تولید می کند. این بدان معناست که هر بار که تلفن خود را استفاده مي کنيد، به طور قطع اثر انگشت در سرتاسر آن پیدا می شود. ایمن ترین و موثرترین روش برای تمیز کردن صفحه نمایش، استفاده از پارچه میکروفایبر است. اگر صفحه نیاز مبرم به تمیز کردن دارد، از آب مقطر برای رطوبت پارچه میکروفایبر استفاده کنید و سپس صفحه خود را پاک کنید – از اسپري مستقيم آب روی صفحه جلوگیری کنید. از این روش می توان در پشت و کناره تلفن نیز استفاده کرد. 

آيا مي توان گوشي ضد آب را کاملا با آب شست و شو داد؟

اگر تلفن مقاوم در برابر آب دارید که دارای درجه IP67 و بالاتر است، می توانید آن را با آب بشویید. اگرچه این تلفن ها مانند آیفون ۷ و گوشی های جدیدتر و Galaxy S می توانند تا ۳۰ دقیقه در آب تا عمق ۳ فوت مقاومت کنند، اما استفاده از پارچه مرطوب ايده بسیار بهتري است. سپس تلفن خود را با یک پارچه نرم خشک کنید تا آب آن خارج شود. اطمینان حاصل کنید که تمام بلندگوها و پورت ها خشک شده اند. گذاشتن تلفن در آب یا قرار دادن در زیر شیر آب به درگاه ها وارد می شود، این بدان معناست که تا زمانی که خشک نشوند قادر به شارژ آن نخواهید بود و این کار ممکن است طول بکشد. به یاد داشته باشید که داشتن یک تلفن مقاوم در برابر آب بیشتر يک آرامش ذهني است تا اين که واقعا قصد داشته باشید آن را با خود به شنا ببريد.

چگونه پرز يا شن را از گوشي خود خارج کنيم؟

تصور کنيد گوشي ناگهان از دست شما بر روي زمين پر از شن سقوط کند و در درگاه هاي کوچک تلفن و در شکاف هایی که صفحه با بدنه قرار دارد گیر کند. در چنين شرايطي کافي است خونسردي خود را حفظ کنيد و براي خارج کردن آن از نوار اسکاچ استفاده کنيد. می توانید آن را در امتداد چین ها و بلندگو قرار دهید و چسب را بپیچانید و به آرامی در درگاه ها قرار دهید. چسبندگی نوار، هر پرز یا شن و ماسه ای را که ممکن است در تلفن شما گیر کند بیرون می کشد. برای سوراخ های بلندگوی کوچکتر که نوار به آن ها نمی رسد، از یک خلال دندان استفاده کنید.

موادي که هرگز نبايد براي تميز کردن گوشي به کار ببريد:

۱- محلول ضد عفوني کننده دست

۲- محلول تميز کننده شيشه 

۳- محلول تميز کننده هاي آشپزخانه

۴- دستمال توالت

۵- ماليدن مستقيم الکل

۶- پاک کننده هاي مواد آرايشي

۷- دميدن هواي پر فشار

۸- صابون

۹- سرکه 

 

 

(Visited 35 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.