چگونه سرعت مرورگر ( Chrome ) کروم را افزایش دهیم؟

آیا مرورگر Chrome شما به نظر می رسد کمی کندتر از حد معمول کار می کند؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است در ادامه با ما همراه باشید.

نکات و ترفندهایی که می توانند به شما در افزایش سرعت Google Chrome کمک کنند:

۱- سرعت اینترنت خود را بررسی کنید.

قبل از این که Chrome را مقصر بدانید، بهتر است در ابتدا سرعت اینترنت خود را با کمک speedtest.net اندازه گیری کنید، شاید سرعت اینترنت در منطقه شما پایین باشد یا این که مجبور شوید برای یک اینترنت پر سرعت هزینه کنید.

۲- نسخه Chrome خود را بروز رسانی کنید.

هر نسخه جدید Chrome شامل ویژگی های جدید، اصلاحات امنیتی و در اغلب موارد بهبود عملکرد است. بنابراین ممکن است بروزرسانی به آخرین نسخه مشکلات سرعت شما را مرتفع کند، حتی اگر اینگونه نباشد، شما را ایمن تر می کند. برای بروز رسانی کروم می توانید از این لینک updating to the latest version کمک بگیرید، در اغلب موارد Chrome به طور خودکار خود را به روز می کند، بنابراین احتمالاً شما از آخرین نسخه آن استفاده می کنید، به شرطی که اخیراً مرورگر کروم خود را بسته باشید.

۳- آنتی ویروس خود را اجرا کنید.

قبل از شروع به جستجو در تنظیمات Chrome، ممکن است بخواهید اطمینان حاصل کنید که هیچ بد افزاری در سیستم خود ندارید. با انتخاب آنتی ویروس خود اسکن را انجام دهید و مطمئن شوید که هیچ بد افزاری در پس زمینه اجرا نمی شود که می تواند سرعت مرورگر و رایانه شما را کاهش دهد.

۴- ابزار پاک سازی Chrome را اجرا کنید.

گوگل برنامه ای به نام Chrome Cleanup Tool ایجاد کرد که برنامه های ناخواسته (PUP) مانند نوارابزارها و سایر پسوندهای نصب شده خودکار را که ممکن است آنتی ویروس شما برای گرفتن آن طراحی نشده باشد را شناسایی می کند. برای انجام Clean up مسیر زیر را دنبال کنید:

ابتدا بر روی سه نقطه ی سمت راست در بالای صفحه کلیک کنید.

گزینه setting را انتخاب کنید.

در پایین ترین قسمت صفحه گزینه Advanced را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.

به بخش Reset and clean up در پایین ترین قسمت صفحه جدید رفته و بر روی گزینه Clean up computer کلیک کنید.

در صفحه جدید بر روی گزینه Find کلیک کنید.

چند لحظه صبر کنید تا کنترل نرم افزارها انجام شود، ممکن است در صورت یافتن نرم افزارهای که سرعت مرورگر شما را کند می کند از شما خواسته شود بر روی گزینه Remove کلیک کنید. ( در این جا هیچ نرم افزاری یافت نشده است. )

۵- برنامه های اضافی را که نیاز ندارید، حذف نصب ( Uninstall ) کنید.

با فشار دادن هم زمان دکمه های Shift و Esc در صفحه کلید خود در بخش Task Manager Chrome شما می توانید ببینید که کدام برنامه ها بیش ترین CPU و RAM را اشغال می کنند. با کلیک راست روی نماد آنها در نوار ابزار و انتخاب Remove from Chrome، برنامه های اضافی را حذف نصب کنید یا به chrome://extensions رفته و با انتخاب Remove  آن ها را حذف کنید.

۶- Tab ( زبانه هایی ) را ببندید که از آن ها استفاده نمی کنید.

اگر شما از جمله افرادی هستید که زبانه های زیادی را باز می کنید و آن ها را برای مدتی بعد فعال می کنید، سرعت شما از باز شدن بسیاری از سایت ها در پس زمینه کم می شود. هر زبانه ای که نیاز ندارید را ببندید.

۷- Rest کردن مرورگر به پیش فرض اصلی:

اگر هنوز با سرعت Chrome مشکل دارید، می توانید آن را به تنظیمات اصلی برگردانید.

از همان مسیر قبلی که در بخش چهارم ذکر شد به قسمت Reset and clean up بروید و این بار گزینه Restore settings to their original defaults را انتخاب کنید.

بر روی گزینه Reset settings کلیک کنید.

اگر هنوز مشکل در سرعت دارید، ممکن است مجبور باشید که کامپیوتر خود را بررسی کنید.

(Visited 29 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.