نحوه دسترسي به Android با صفحه نمايش شکسته

براي همه ما مواردي پيش آمده است که گوشي از دستمان سقوط کرده و نگران شکسته شدن صفحه گوشي بوده ايم امّا در اکثر موارد صفحه های گوشی نسبتاً بادوام هستند و به راحتی نمي شکنند. امّا چنانچه صفحه گوشي شما با افتادن شکست، چگونه بايد به اندرويد گوشي خود دسترسی پیدا کنید؟

هنگامی که تلفن شما خراب می شود و صفحه نمایش دیگر کار نمی کند، نه تنها نمی توانید از تلفن خود استفاده کنید، بلکه اکنون تمام اطلاعات ذخیره شده در تلفن شما نيز غیرقابل دسترسی است. خبر خوب این است که ممکن است با کمی عیب یابی تمام اطلاعات موجود در دستگاه خود را بازیابی کنید.

براي دسترسي به گوشي از آداپتور OTG استفاده کنيد.

اگر می توانید صفحه را ببینید امّا به دليل ترس از بريده شدن انگشتانتان نمی توانید آن را لمس کنيد یا اگر صفحه نمایش پاسخ نمي دهد، از یک آداپتور OTG برای کنترل تلفن با موس استفاده کنید.

 OTG یا On-the-Go دو سر دارد. یک سر آن، به پورت USB تلفن شما متصل می شود و سر دیگر آن یک آداپتور USB-A استاندارد است که می توانید موس خود را به آن متصل کنید. با اتصال این دو، می توانید از تلفن خود بدون لمس صفحه استفاده کنید. همه تلفن های اندرویدی قابلیت استفاده از OTG را ندارند، بنابراین کنترل کنيد که آيا گوشي شما OTG دارد يا خير. برای دسترسی به تلفن اندرویدی خود با یک صفحه شکسته، انواع مختلفی از آداپتور OTG وجود دارد که امکان اتصال به صفحه کلید نیز براي آن فراهم شده است.

به عنوان یک نکته جانبی، اگر تلفن شما با آداپتور OTG سازگار نیست و صفحه گوشي هنوز قابل مشاهده است، یک محافظ شيشه اي صفحه نمايش را روی صفحه شکسته گوشي خود نصب کنید تا به شما این امکان را بدهد که از تمام اطلاعات گوشي خود پشتيباني بگيريد.

از آداپتور OTG خود برای اتصال تلفن به USB موس استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

با استفاده از اتصال USB، تلفن خود را به رایانه وصل کنید. از طریق رایانه، می توانید به فايل هاي تلفن خود دسترسی پیدا کرده و آنها را باز کنید و داده های مورد نظر خود را در رایانه کپی کنید.

اگر صفحه شما روشن نمی شود:

اگر صفحه کار نمی کند، بهترین کار برای بیشتر کاربران استفاده از ابزار بازیابی اطلاعات Android است. بیشتر این ابزارها نسخه های پولی هستند، امّا برخی از آن ها رایگان هستند که می توانید امتحان کنید، مانند:

  • MiniTool Mobile Recovery
  • Undeleter Recover Files & Data
  • DiskDigger for Android

نسخه های رایگان حداقل ویژگی ها را دارند و ممکن است برای رفع نياز واقعي خود به یک نسخه ارتقا یافته نیاز داشته باشید.

اگر هیچ یک از این راه به شما جواب نداد، ممکن است لازم باشد آن را نزد یک متخصص ببرید. مطمئن شويد که گوشي خود را به يک فرد معتبر مي سپاريد چرا که اين فرد به محض دسترسی به گوشي شما، می تواند به تمام داده های گوشي شما دسترسی پیدا کند.

راه هاي پيشگيري از دست دادن داده ها

دسترسی به Android گوشي با صفحه شکسته همیشه آسان نیست، بنابراین بهتر است با پشتیبان گیری از گوشي خود و نصب برنامه هایی مانند Pushbullet که به شما امکان دسترسی به داده های تلفن را می دهد، براي مواجه با مشکل احتمالي آماده باشيد.

همچنین می توانید از ابزارهای پشتیبان Android برای پشتیبان گیری منظم از داده های خود استفاده کنید. در حالت ایده آل، به طور خودکار از عکس ها و اسناد مهم خود در Google Drive یا cloud service دیگر پشتیبان تهیه کنید.

برگرفته از:www.maketecheasier.com

(Visited 93 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.