بهترين ترفندهاي افزايش عمر گوشي هاي هوشمند

مهم نيست گوشي شما چه قيمتي داشته باشد، اگر باتري گوشي شما شارژ نداشته باشد، ديگر قادر نيستيد از آن استفاده کنيد، از روش هاي زير مي توان براي حفظ بيش تر شارژ گوشي هاي هوشمند استفاده کرد:

۱- اجازه ندهيد شارژ باتري گوشي شما کاملاً خالي شود، هميشه شارژ گوشي خود را بالاي ۳۰ درصد نگه داريد و با شارژ ۱۰۰ درصد از عمر گوشي شما کاسته مي شود.

۲- نور صفحه را کاهش دهيد. بيش ترين حجم مصرفي گوشي از صفحه نمايش است؛ بهتر است حالت تنظيم خودکار نور گوشي را خاموش کنيد. انگشت خود را از لبه بالايي به سمت پايين بکشيد و مطابق تصوير نور صفحه را کاهش دهيد. 

۳- وقتي به اينترنت نياز نداريد، Wi-Fi گوشي خود را خاموش کنيد و همچنين در مواردي که Wi-Fi در دسترس مي باشد، از Mobile data گوشي استفاده نکنيد.

۴- از حالت Power saving ( ذخيره انرژي ) استفاده کنيد. با انجام اين کار، تغييراتي در تنظيمات گوشي ايجاد مي شود. براي انتخاب حالت ذخيره انرژي، انگشت خود را از لبه بالايي صفحه گوشي به سمت پايين بکشيد و گزينه Power saving را انتخاب کنيد.

سپس گزينه Apply را انتخاب کنيد.

تغييرات اعمال شده بر روي صفحه گوشي پس از فعال کردن Power saving را در تصوير زير مشاهده مي کنيد.

۵- هنگام استفاده از تلفن، از شارژ کردن آن خودداري کنيد، زيرا اين امر باعث گرم شدن بيش از حد و کاهش عملکرد باتري مي شود.

۶- ويديوي کم تري در گوشي خود تماشا کنيد. 

۷- از Wallpaper ثابت و بي حرکت استفاده کنيد و همچنين از پس زمينه هايي استفاده کنيد که رنگ هاي کم تري در آن استفاده شود زيرا با به کار رفتن رنگ هاي مختلف، انرژي بيش تري مورد استفاده قرار مي گيرد.

۸- اپليکيشن هاي گوشي خود را مديريت کنيد. برخي از برنامه ها حتي زماني که شما از آن ها استفاده نمي کنيد در پس زمينه فعال هستند و اين امر از دوام باتري شما مي کاهد. براي غير فعال کردن آن ها مي توانيد مسير زير دنبال کنيد.

ابتدا در قسمت تنظيمات سريع، چرخ دنده بالاي صفحه را انتخاب کنيد.

سپس Device maintenance را انتخاب کنيد.

گزينه Battery در پايين صفحه را انتخاب کنيد.

و در نهايت گزينه save power را انتخاب کنيد تا اپليکيشن هايي که باتري گوشي را به کار مي برند در حالي که از آن ها استفاده نمي شود، متوقف شوند.

۹- در قسمت تنظيمات سريع، گوشي را از حالت ويبره خارج کنيد.

(Visited 65 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.