مدیریت فایل های ذخیره شده و فایل های WhatsApp (واتساپ) در گوشی

همه ما در طول روز فایل های زیادی را با دیگران به اشتراک می گذاریم، امروزه با شیوع بیماری کرونا استفاده از فضای مجازی بیش از پیش مورد توجه همگان قرار گرفته است. یکی از پیام رسان هایی محبوبی که امروز در میان کاربران مورد استفاده قرار می گیرد، پیام رسان WhatsApp می باشد. شاید به طور اختصاصی شما نیاز داشته باشید که به طور محدود فقط به فایلهای اشتراکی ( تصاویر، فیلم ها، اسناد و صوتی ) واتساپ دسترسی پیدا کنید، برای مدیریت این فایل ها راه های مختلفی وجود دارد، که در زیر مراحل یکی از روش ها را دنبال می کنیم.

۱- ابتدا به صفحه اپلیکیشن های گوشی خود بروید. 

۲-  پوشه My files که به طور پیش فرض در گوشی های سامسونگ نصب شده است یا پوشه Files (فایل ها ) را جستجو کنید و سپس آن را انتخاب کنید.

۳- در اندروید فایل های شما به طور خودکار در پوشه های Images( تصاویر )، Audio( صوتی )، Videos( فیلم ها ) و Documents( اسناد ) ذخیره می شوند که شما با انتخاب هر یک از این پوشه ها به فایل مورد نظر خود دسترسی پیدا می کنید.

۴- در صورتی که به طور اختصاصی فقط فایل های واتساپ را نیاز داشته باشید، درصورت داشتن حافظه داخلی، فایل های واتساپ در حافظه داخلی گوشی (Internal storage) ذخیره می شود. گزینه Internal storage (حافظه داخلی) را مطابق تصویر انتخاب کنید، در غیر این صورت گزینه SD card (کارت حافظه ) را انتخاب کنید.

۵-  با کشیدن انگشت خود روی صفحه، پوشه WhatsApp را جستجو کنید و سپس آن را انتخاب کنید.

۶-  پوشه Media را انتخاب کنید.

۷- یکی از پوشه های مورد نظر خود ( Audio , Images , Video , Documents ) را انتخاب کنید.

( در تصویر زیر به عنوان مثال پوشه WhatsApp Video ( ویدیوهای واتساپ) انتخاب شده است. )

۸- درمیان فایل های موجود، فایل موردنظر خود را جستجو کنید یا برای دسترسی به فایل های فرستاده شده پوشه Sent را انتخاب کنید.

 

(Visited 14,485 times, 2 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

1 دیدگاه در حال حاضر

  1. سلام در قسمت internal storge گزینه مربوط به واتساپ نیست . مدل گوشیم اس۲۱اولترا سامسونگ هستش. برای رفع این مشکل راه حلی هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.