• صفحه نخست
  • >
  • موبایل
  • >
  • زمانی که اندروید، گوشی را بدون سیم کارت شناسایی می کند، چه باید کرد؟

زمانی که اندروید، گوشی را بدون سیم کارت شناسایی می کند، چه باید کرد؟

دلایل مختلفی وجود دارد که گوشی شما سیم کارت را نمی خواند. برخی از علل احتمالی ممکن است این باشد که شما سیم کارت را به درستی وارد نکرده اید و یا دستگاه شما یک مشکل نرم افزاری را تجربه می کند. اما به هر حال باید مشکل به وجود آمده را هر چه سریعتر حل کنیم.
در اینجا برخی از راه حل ها برای استفاده شما ارائه می گردد.
اگر چه خطای سیم کارت شما یک مشکل نرم افزاری است، اما گاهی اوقات یک راه اندازی مجدد ، تمام کاری است که شما برای برطرف کردن مشکل خود باید انجام دهید، اگر برای مدت طولانی دکمه خاموش/روشن گوشی خود را نگه دارید پنجره ای مطابق  تصویر زیر برای شما گشوده خواهد شد، گزینه “Restart” را انتخاب کنید تا گوشی شما مجددا راه اندازی شود، اگر گزینه “Restart” در گوشی شما وجود ندارد، گوشی را برای چند لحظه خاموش کنید و ۳۰ ثانیه منتظر بمانید و سپس روشن کنید.

صبر کنید تا اندروید دستگاه شما تلاش کند، دوباره به شبکه متصل شود، امیدواریم خطای سیم کارت را  بعد از این مرحله مشاهده نکنید اما اگر هنوز پیغام خطا را مشاهده می کنید، روش های زیر را  دنبال کنید.
سیم کارت و باتری را خارج کنید
یکی دیگر از راه حل های اساسی که می توانید امتحان کنید، این است که باطری (البته اگر قابل جابجایی است) و سیم کارت را خارج کنید. قبل از انجام این کار، مطمئن شوید که دستگاه خود را خاموش کرده اید. هنگامی که سیم کارت و باتری را خارج کردید، حدود یک دقیقه منتظر بمانید و دوباره هر دو را وارد کنید.
افتادن گوشی از دست شما، یک اتفاق معمول است، این سقوط حتی اگر هیچ گونه صدمه ای به گوشی شما وارد نکرده باشد، ممکن است سیم کارت را از محل اصلی خود خارج کرده باشد. یک روش ارزان و منحصر به فرد برای جلوگیری از این مشکل این است که کاغذ یا نواری اطراف آن قرار دهید تا جای سیم کارت تنگ شود و امکان جا به جایی آن کم شده و مشکل برطرف شود.
گوشی را Safe Mode کنید
متاسفانه، هر برنامه ای را که روی گوشی نصب می کنید، الزاما برای گوشی شما خوب نیست. برخی از برنامه ها می توانند آسیب جدی به گوشی وارد کنند.
ابتدا دکمه خاموش/روشن گوشی خود را برای مدت طولانی نگه دارید تا صفحه ای مطابق صفحه ای که در مرحله قبلی گفته شد برای شما گشوده شود و سپس گزینه Power Off را به مدت طولانی نگه دارید تا صفحه دیگری با Safe Mode برای شما گشوده شود، بر روی آن ضربه بزنید و بگذارید گوشی در چنین وضعیتی چند ساعت بماند، اگر مشکل همچنان باقی است، برنامه هایی که به تازگی نصب کرده اید را حذف کنید.
Airplane Mode
Airplane Mode را فعال کنید، بعد از ۳۰ ثانیه آن را غیرفعال کنید، ممکن است این عمل مشکل سیم کارت شما را برطرف کند.

پاک کردن Cache
پاک کردن Cache اندروید یک راهکار بسیار ساده است. به بخش تنظیمات بروید و مسیر “Storage -> Internal Storage -> Cached Data” را انتخاب کنید و هنگامی که روی “cached data”ضربه بزنید، پنجره ای گشوده می شود و به شما می گوید که  تمام Cache های مربوط به برنامه های موجود در دستگاه شما پاک خواهد شد بر روی “Delete”  ضربه بزنید.

اپراتور صحیح را انتخاب کنید
با انتخاب مسیر زیر مطمئن شوید، اپراتور خود را به درستی انتخاب کرده اید.

“Settings -> Mobile Networks -> Network Operators -> Search Networks”

نتیجه
متاسفانه یک راه برای تشخیص مشکل سیم کارت وجود ندارد و شما مجبورید راه های مختلف را امتحان کنید.

برگرفته از maketecheasier.com

(Visited 2,083 times, 3 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.