سه چیزی که باید درباره Bitcoin و Criptocurrency ها باید بدانید

بیت کوین، به عنوان یک ارز یا کالا، می تواند برای تسویه بدهی، حواله پول و یا انجام پرداخت آنلاین مورد استفاده قرار بگیرد. از نظر قانونی، بیت کوین موقعیت مختلفی را در کشورهای سراسر جهان می پذیرد. در حالی که برخی از دولت ها به آن به عنوان پول مجازی نگاه می کنند، برخی دیگر شهروندان خود را از استفاده آن منع می کنند.
در اصل، بیت کوین دارای پتانسیل به چالش کشیدن وضع موجود اقتصاد دیجیتال است، زیرا اساسا متفاوت از اشکال دیگر پرداخت الکترونیکی است:

۱-معاملات خود را با بیت کوین نمی توانید سانسور کنید
در هنگام ارسال بیت کوین به کسی، هیچ کس قادر نیست، جلوی معامله شما را بگیرد. شما به تنهایی تصمیم می گیرید که با این روش معامله کنید که این موضوع بدان معنی است که اگر نظرشان درباره معامله تغییر کند، هیچ کسی قادر به گرفتن پولی که به شما فرستاده شده است، نیست و هیچ مرجع مرکزی ای وجود ندارد که به اختلافات شما رسیدگی کند مانند اینکه تاجر پس از دریافت اجناس نمی تواند آن ها  را پس بدهد.

۲-بیت کوین شما نمی تواند کشف و ضبط شود
پس انداز شما از کشف و ضبط توسط شرکت های بزرگ و یا دولت ها، برخلاف بانکها در امان است، هیچ کس نمی تواند پس انداز حساب شما را در شبکه بیت کوین در زمان اضطرار ملی، بحران اقتصادی و یا سقوط بانکی، مسدود کند.
با این حال، سارقان مسلح یا پلیس هنوز هم ممکن است سعی کنند وسایل شما را هک کنند و کد پشتیبان شما را سرقت کنند و شما را با تهدید و یا خشونت مجبور کنند تا بیت کوین را به آنها انتقال دهید.

۳-بیت کوین کاهش ارزش پیدا نمی کند
کاهش ارزش پول هنوز آفت شهروندان در دهها کشور در سراسر جهان است. احتمال پایین آمدن ارزش پس انداز شما و کاهش دستمزد  یک تهدید وجودی است و داشتن بیت کوین می تواند بخش مهمی از استراتژی مصون سازی باشد. نکته دیگری که باید به خاطر بسپارید این است که امور مالی سیاست نیاز دارد، ما نمی خواهیم همه همسایه ها یا رهگذران بدانند که چه مقدار پول ما با خود حمل می کنیم و اگر رقبا به آسانی بتوانند قدرت مالی، درآمد و هزینه خریدهای ما را ببینند، کسب و کارمان کارا نخواهد بود.
با استفاده از بیت کوین معاملات در مقایسه با سیستم سنتی بانکداری امن تر و خصوصی تر خواهد بود. سیستم بیت کوین مفروضات ما را درباره اینکه چه طوری ما به پول و امنیت کاری فکر می کنیم را به چالش می کشد و نیازمند این است که ما به خود اعتماد کنیم تا منابع خاص خودمان را برای تامین امنیت سکه ها قرار دهیم.
به هر حال در معاملات، ما از آزادی عملی که داریم لذت می بریم و می توانیم برای دریافت و پرداخت از کارت های اعتباری، حسابهای بانکی و یا روشهای دیجیتال استفاده کنیم و این موضوع بستگی به شما دارد که با توجه به شرایط کشور عزیزمان خود تصمیم گیرنده نهایی برای انتخاب بهترین روش باشید.

برگرفته از Techradar

 

 

 

(Visited 83 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.