برخی از برجسته ترین خبر های Google IO

گوگل I / O (به سادگی I / O) یک کنفرانس توسعه دهنده سالانه توسط Google در Mountain View کالیفرنیا است. گوگل IO جلسات فنی عمیقی را به نمایش می گذارد که تمرکز آن بر روی تکنولوژی است که برای ساختن برنامه های وب، تلفن همراه و برنامه های سازمانی گوگل و منابع باز مثل اندروید، کروم، App Engineو Google Web Toolkit می باشد.گوگل IO در سال ۲۰۰۸ افتتاح شد.
در کنفرانس امسال بدون شک، برجسته ترین کلید رویداد IO Google به روز رسانی Android P بوده است، نسخه Android P Beta آن برای دانلود کردن در گوشیهای Essential Phone , Nokia 7 plus و حتی در آینده برای OnePlus 6 قابل دسترسی است.
اما رویداد گوگل IO مختص به Android P نیست وGoogle Maps، Google Assistant و Gmail دارای ویژگی های جدیدی هستند که می خواهیم به بررسی آنها بپردازیم.

۱-Google Duplex تماس های تلفنی شما را در دست می گیرد

Google Assistantهوشمند تر می شود و با صدایی که طبیعی به نظر می رسد می تواند تمام قرار ملاقات ها و رزرو های تلفنی را به جای شما انجام می دهد، این بدان معناست که می تواند خودش به طور هوشمند یک مکالمه را برای رزرو یک رستوران و یا قرار ملاقات تجاری مدیریت کند. آن را با نام Google Duplex نامگذاری کرده اند و شرکت دو ضبط مختلف از تماس های تلفنی در گوگل IO نشان داده است که تماس های واقعی برای کسب و کار بوده اند، که در یک سمت مکالمه Google Assistant و در طرف مقابل انسان است که  بسیار واقعی به نظر می رسد و شنونده ها از شنیدن این مکالمه شگفت زده شده اند. تماس اول برای گرفتن نوبت برای کوتاه کردن مو بوده است و Assistant باید یک قرار ملاقات برای کوتاه کردن مو در تاریخ مشخص و زمان ۲ ساعته تنظیم می کرده است.

تماس دوم برای رزرو یک رستوران است و در مقابل پرسش های پرت رزرو کننده، Assistant به خوبی پاسخها را مدیریت می کند.

۲- Gmail با Smart Compose بهتر می شود
Gmail 2018 نسبت به آنچه که در این ۱۴ سال بوده است، دستخوش تغییرات بیشتری می شود، ویژگی جدید آن AI باعث بهتر شدن آن می شود.

Smart Compose  در نوشتن و تمام کردن جملات شما مدیون machine learning است و زمانی که شما جملاتتان را تایپ می کنید به شما جملاتی را براساس نوشته های قبلی پیشنهاد می دهد و از آنجاییکه Google داده های شما را در اختیار دارد این کار فراتر از تصحیح خودکار است.

۳-Google Maps بزرگترین مشکلات شما را حل می کند

Google Maps بهترین برنامه ای است که تا کنون ایجاد شده است، مثلا می تواند صبحها سریعترین مسیر رفتن به محل کار را هنگام خروج از منزل به ما پیشنهاد دهد و یا برای مسیریابی از مکانها یا مسیرهای جاده ای نا آشنا به ما کمک می کند.

در Google Maps جدید ،در گوشی شما به آسانی یک StreetView AR ظاهر خواهد شد و شما را در مسیر درست هدایت می کند و همچنین طرحی از Google Maps در پایین صفحه نیز وجود دارد.

۴-نسخه بتای Android P در حال اجراست

نسخه بتای اندروید P برای گوشی های زیر قابل دسترسی است:

Google Pixel
Google Pixel XL
Google Pixel 2
Google Pixel 2 XL
Essential Phone
Nokia 7 Plus
Xperia XZ2
Xiaomi Mi Mix 2S
Vivo X21
Oppo R15 Pro
(OnePlus 6 (when it launche

۵-ویژگی های هوشمند اندروید P


اندروید P از چهار جهت هوشمندتر از Android Oreo است. اول اینکه به حفظ عمر باتری کمک می کند که گوگل آن راadaptive battery می نامد.

Adaptive brightness
دوم اینکه میزان روشنایی صفحه نمایش گوشی بر حسب عادات شخصی شما به طور هوشمند تنظیم می شود.

App actions
سوم اینکه پیش بینی  و پیشنهاد برنامه هایی که شما بر حسب زمان و شرایط خاصی اجرا می کنید.

App slices
و در نهایت App slices که  یک API است که اجازه می دهد به توسعه دهندگان، بخش هایی از برنامه خود را به بخش های مختلف سیستم عامل بفرستند. به عنوان مثال، اگر  شما Lyft را جستجو کنید به همراه آن گزینه هایی مانند  Home  و Work  نیز همراه با قیمت  به شما پیشنهاد می شود. شما می توانید مقصد را از منوی جستجو انتخاب کنید.  مثلاجستجوی “هاوایی” ممکن است یک بخشی از Google Photos از گالری تعطیلات اخیر  را نیز ارائه شود.

برگرفته از Techradar

برای آشنایی بیشتر می توانید ویدیویی که در همین زمینه ارائه شده است را مشاهده کنید.

(Visited 66 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.