• صفحه نخست
  • >
  • کامپیوتر
  • >
  • بهترین ویژگیهای ویندوز ۱۰ نسخه آوریل ۲۰۱۸ و تاریخ بروز رسانی اعلام شد

بهترین ویژگیهای ویندوز ۱۰ نسخه آوریل ۲۰۱۸ و تاریخ بروز رسانی اعلام شد

پس از انتشار رسمی ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۱۵ ، تاریخ پنجمین نسخه بروز رسانی آن ۳۰ آوریل در سال ۲۰۱۸ اعلام شده است.  در این بخش قصد داریم تغییرات در بروزرسانی جدید را بررسی کنیم.

بزرگترین خبر درباره ویندوز ۱۰ تغییر نام از  Windows 10 Spring Creators Update به Windows 10 April 2018 Update است.


Timeline
قبل از بروز رسانی نسخه آپریل ۲۰۱۸ ، هنگامی که شما دکمه Task View را در سمت راست Cortana کلیک می کردید ( فشردن کلید Windows + Tab )، عکسهای کوچکی از برنامه ها و پنجره های فعال شما را نشان می داد. در حال حاضر، هنگامی که Task View را باز می کنید، شامل یک جدول زمانی در زیر پنجره های فعلی است که عکسهای کوچکی از فایل ها و سایت هایی را که در ۳۰ روز گذشته مشاهده کرده اید را نشان می دهد. شما می توانید بر روی تصویر کوچک در Timeline خود کلیک کنید تا فایل یا سایت باز شود (متأسفانه، کروم و اپلیکیشن های شرکت های دیگر از Timeline صرف نظر کرده اند)
اگر ترجیح می دهید که فعالیت اخیر خود را در Timeline مشاهده نکنید به شکل زیر عمل کنید:
در بخش Settings > Privacy > Activity history و سپس گزینه Show activities from accounts را غیرفعال کنید.

Nearby Sharing
اپل AirDrop دارد و در حال حاضر مایکروسافت Nearby Sharing را دارا می باشد، با این کار، می توانید فایل ها و پیوندها را با کامپیوتر های مجاور به اشتراک بگذارید، هرچند این کامپیوترهای مجاور نیز باید ویندوز ۱۰ آوریل ۲۰۱۸ را بروز رسانی کنند و از اشتراک بلوتوث و Nearby sharing استفاده کنند. شما می توانید از Action Center تغییر وضعیت دهید، جایی که دکمه جدیدی به نام Nearby sharing  را می بینید. با استفاده از این ویژگی، یک فضای جدید  در منوی اشتراک گذاری در File Explorer، Edge، Photos و سایر برنامه های Microsoft مشاهده خواهید کرد.
برای تنظیم، دسترسی اشتراک از Settings > System > Shared experiences استفاده کنید و یکی از دو گزینه  Everyone nearby یا My devices only را انتخاب کنید.

Focus assist
شما می توانید زمانی که نیاز دارید بر کار خود تمرکز بیشتری داشته باشید، دریافت notification را متوقف کنید، در بخش Focus assist از میان گزینه ها، سه گزینه Off , Priority only و یا Alarm only را انتخاب کنید. Priority only اعلانها را غیرفعال می کند به استثنای برنامه ها و افرادی که به لیست Priority شما اضافه شده باشند و Alarm only اعلانها را غیرفعال می کند، به استثنای آلارمها.برای دسترسی به این بخش از قسمت Settings > System > Focus assist استفاده کنید.

بازیابی رمز عبور برای حساب های کاربری local
در گذشته، شما برای ورود به کامپیوتر خود با یک حساب کاربری local که اکانت مایکروسافت نبود، مجبور بودید رمز عبور خود را فراموش نکنید، زیرا تنها شما رمز عبور مورد نظر را مطلع بودید و مایکروسافت بازیابی رمز را فقط برای اکانت مایکروسافت عرضه می کرد. با بروز رسانی آوریل ۲۰۱۸، شما می توانید سه سوال امنیتی برای یک حساب کاربری local تنظیم کنید و در صورت فراموشی رمز عبور با پاسخ به آن، به سیستم خود راه یابید.
از مسیر زیر می توانید به این قسمت دسترسی پیدا کنید.
Settings > Accounts > Sign-in options و انتخاب Update your security questions سوالات مورد نظر را تنظیم کنید.

انتخاب GPU مورد نظر خودتان
برای لپ تاپ هایی با گرافیک دوگانه، بروز رسانی ویندوز ۱۰، انتخاب برنامه های کاربردی از تراشه گرافیکی داخلی را برای افزایش طول عمر باتری یا تراشه گرافیکی اختصاصی برای عملکرد بهتر را آسان تر می سازد. ویندوز ۱۰ کار خود را به خوبی انجام می دهد تا تصمیم بگیرید که چه برنامه هایی به گرافیک اختصاصی نیاز دارند. قبلا می توانستید این کار را با پنل کنترل AMD یا Nvidia انجام دهید، اما اکنون می توانید از مسیر زیر این تنظیمات را انجام دهید.
Settings > System > Display و کلیک بر روی Graphic settings تنظیمات گرافیکی مورد نظر را برای صرفه جویی در عمر باتری یا عملکرد بالا تنظیم کنید.

Windows Diagnostic Data Viewer
از مسیر Settings > Privacy > Diagnostics & feedback، شما می توانید دو سطح Basic و یا Full برای اشتراک انتخاب کنید.
شما می توانید در پایین صفحه دکمه Delete را انتخاب کنید و مایکروسافت تمام داده های تشخیصی را از روی کامپیوتر شما جمع می کند و اگر شما در وضعیت Diagnostic Data Viewer قرار گیرید و دکمه Diagnostic Data Viewer را کلیک کنید،Microsoft Store را برای نصب برنامه Diagnostic Data Viewerباز می کنید. اجرای این برنامه به شما امکان مشاهده داده های جمع آوری شده توسط مایکروسافت را می دهد.

Mute tabs in Edge
 مرورگر Microsoft’s Edge به کروم و فایرفاکس اجازه می دهد تا زبانه ها را خاموش کنید. فقط کافیست روی نماد بلندگو زبانه  پر سر وصدا کلیک کنید تا آن را خاموش کنید. برای غیرفعال کردن حالت mute، دوباره کلیک کنید. این واقعا ساده تر از کروم است، که شما را مجبور می کرد تا راست کلیک کنید و  سپس از منوی متنی گزینه mute a tab را انتخاب کنید.

برگرفته از Cnet

(Visited 161 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.