برخی از رازهای فاش شده درباره گوشی های هوشمند

این روز ها تلفن های همراه بخشی از زندگی ما شده اند، گوشی ها اجازه می دهند که ما انواعی از اطلاعات را درون آنها ذخیره کنیم، ترفندهای زیادی برای استفاده بهتر از گوشی ها وجود دارد، اما فراگیری تمام آنها غیر ممکن است، در این بخش تعدادی از این رازها، در اختیار شما همراهان قرار می گیرد:

۱- پیدا کردن پسورد Wi-Fi
در صورت داشتن منابع متفاوت Wi-Fi، گوشی تمام پسوردهای Wi-Fi را به راحتی ذخیره می کند، اگر زمانی قصد داشته باشید از وسیله دیگری استفاده کنید و پسورد Wi-Fi را فراموش کرده باشید، در چنین شرایطی کاربران اندروید می توانند با نصب اپلیکیشن Wi-Fi Password Show به راحتی به تمام پسوردهای Wi-Fi که از قبل به گوشی وارد کرده اند، دسترسی پیدا کنند.

۲-ایجاد پیام های متنی شخصی خاص در رد تماس ها
زمانی که قادر به پاسخگویی تماسی نیستید و در عوض می خواهید از طریق پیام، رد تماس داشته باشید، به جای استفاده از پیام های پیش فرض می توانید، پیام سفارشی ایجاد کنید:
کاربران اندروید روی گزینه phone کلیک کنید، سپس قسمت تنظیمات setting را با انتخاب سه دکمه فعال کنید، سپس انتخابQuick decline messages و بعد در قسمت مربوطه متن مورد نظر خود را بنویسید. کاربران آیفون به بخش تنظیمات phone گوشی رفته و در قسمت respond with text متن مورد نظر را وارد کنند.

۳-روشن کردن guest mode
اگر شما قصد دارید، گوشی خود را به شخص دیگری قرض بدهید، حتی اگر به او اعتماد دارید، بهتر است جهت امنیت داده های گوشی خود از گزینه Guest mode استفاده کنید. در برخی اندرویدها در صفحه نمایش گوشی، از بالا به پایین با دو انگشت بکشید، حالا در بالای صفحه سمت راست روی گزینه User کلیک کنید، گزینه Add guest اضافه خواهد شد، حالا شما می توانید تعیین کنید که آن شخص به کدام یک از اطلاعات شما دسترسی پیدا کند.

۴-audio timer
اگر عاشق گوش دادن به انواع مختلفی از موسیقی، کتابهای صوتی و … هستید با تنظیم Audio timer بعد از طی زمان مشخصی گوشی شما خاموش خواهد شد، متاسفانه این گزینه تنها در IOS قابل تنظیم است، در بخش Timer ، زمان مورد نظر را انتخاب کنید، سپس در قسمت When timer ends در پایین صفحه گزینه Stop playing را انتخاب کنید.

۵-پنهان کردن شماره تلفن قابل استفاده در گوشی های آیفون
با به کار بردن کد #۳۱#* شماره تلفن

۶-اشتراک فایلها با وسایل دیگر
راه های زیادی برای این کار وجود دارد، یکی از راهها استفاده از اپلیکیشن Android Beam است که انتقال فایلها را بدون نیاز به اینترنت انجام می دهد، گزینه share را برای انتقال فایل انتخاب کنید و سپس Android Beam و سپس دو وسیله را کنار یکدیگر قرار دهید تا انتقال فایلها انجام پذیرد.

۷- اتصال کیبورد و موس به گوشی
اگر در صفحه نمایش مشکلی ایجاد شده و یا شما باید متن زیادی تایپ کنید به راحتی به کمک یک کابل USB OTG می توانید صفحه کلید و یا موس را به گوشی خود وصل کنید.

۸-اپلیکیشن Screen Lock- Time password
ممکن است بارها برای شما اتفاق افتاده باشد که پسورد باز کردن قفل گوشی را فراموش کرده باشید و در این لحظات اضطراب زیادی به شما وارد شده است، با استفاده از اپلیکیشن Screen Lock-Time password و نگاه کردن به ساعت گوشی و  وارد کردن ۴ رقم ساعت و دقیقه، می توانید قفل گوشی را باز کنید.

برگرفته از Bright Side

 

(Visited 530 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.