۸ راز برای تنظیمات گوشی که شما باید بدانید

امروز کمتر کسی را پیدا می کنید که گوشی تلفن همراه نداشته باشد، اما تنها تعداد کمی از آنها به تنظیمات گوشی کاملا آگاهی دارند، در این بخش ما قصد داریم شما را با تعدادی از این تنظیمات آشنا کنیم:

۱- کنترل کردن تلفن همراه از طریق حرکات سر

موقعیتهایی وجود دارد که شما باید گوشی خود را به کار ببرید، اما به هر دلیلی دستهایتان مشغول انجام کاری است، شما می توانید اپلیکیشن EVA Facial Mouseرا نصب کنید، بنابراین شما می توانید اندروید وسیله خود را به کمک حرکات صورت و یا دست کنترل کنید، اگر این امر برای شما غیر ممکن به نظر می رسد، کافیست یک بار آن را امتحان کنید و نتیجه کار را ببینید.

۲- شنیدن متن ها

گاهی شما در شرایطی هستید که یک مقاله را نمی توانید بخوانید، اما می توانید آن را گوش دهید، برای شنیدن اطلاعات ورودی کافی است به بخش تنظیمات بروید، سپس گزینهAccessibility وسپس گزینه Text-To- Speech را انتخاب کنید.

۳-کنترل از راه دور گوشی

در بخش تنظیمات گوشی ، گزینه security و سپس Device Administratorsو بعد Find my device را انتخاب کنید و بدین ترتیب شما قادرید از راه دور اطلاعات خود را حذف کنید وزمانی که گوشی خود را از دست بدهید، می توانید از راه دور موقعیت آن را شناسایی کنید و آن را بدون از دست دادن داده های خود از طریق وب سایت ویژه بلاک کنید .

۴-روشن کردن guest mode

اگر شما قصد دارید، گوشی خود را به شخص دیگری  قرض بدهید، حتی اگر به او اعتماد دارید، بهتر است جهت امنیت داده های گوشی خود از گزینه Guest mode استفاده کنید. در برخی اندرویدها در صفحه نمایش گوشی، از بالا به پایین با دو انگشت بکشید، حالا در بالای صفحه سمت راست روی گزینه User کلیک کنید، گزینه Add guest اضافه خواهد شد، حالا شما می توانید تعیین کنید که آن شخص به کدام یک از اطلاعات شما دسترسی پیدا کند.

۵- بزرگ کردن صفحه نمایش 

برای افرادی که از نظر بینایی کمی ضعف دارند مانند افراد مسن، این گزینه می تواند بسیار مفید باشد، در بخش تنظیمات گوشی گزینه Accessibility و در بعضی گوشی ها گزینه Vision و بعد در صفحه Vision گزینه Magnification gestures را فعال کنید، در هربخشی از صفحه برای زوم کردن کافیست ضربه آهسته ای روی آن بزنید.

۶- hotspot mode

برای به کار بردن اینترنت روی ابزار مختلف شما نیاز ندارید یک Router به کار ببرید، کافی است به بخش تنظیمات گوشی بروید و سپس Connection  و بعد گزینه mobile Hotspot and Tethering و سپس Mobile Hotspot را روشن کنید.

۷- آسانترین روش برای صرفه جویی در مصرف باتری

با انتخاب صفحه نمایش تیره ساده و یا سیاه، شما می توانید در مصرف باتری صرفه جویی کنید، البته این گزینه در تمام گوشی ها و تبلت های سامسونگ فعال نیست، به هر حال شما می توانید گزینه های گوشی خود را امتحان کنید، از بالای صفحه به سمت پایین صفحه بکشید و گزینه Battery saving را انتخاب کنید و در قسمت power saving mode از بین سه گزینه Mix, Mid وOff گزینه Mid و Mix را انتخاب کنید یا اینکه به بخش تنظیمات گوشی بروید و سپس Device maintenance و در پایین صفحه گزینه باتری را انتخاب کنید.

۸-راز یک بازی

گوگل برای کاربران بعضی گوشی ها یک بازی قرار داده که پیدا کردن آن مشکل است، به بخش تنظیمات گوشی بروید و سپس About phone یا About tablet و بعد گزینه Android version و روی این گزینه به سرعت چندین بار tap کنید و وقتی یک مارشمالو کوچک روی صفحه نمایش نشان داده شد به سرعت روی آن مجددا ضربه بزنید تا یک minigame ویژه برای شما نمایش داده شود.

برای مشاهده ویدیوی ۸ راز برای تنظیمات گوشی که شما نمی دانید ، کلیک کنید.

(Visited 1,377 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.