مسابقه FIRST Robotic Competition سال ۲۰۱۸

مسابقه( FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology در سال ۱۹۸۹ میلادی توسط Dean Kamen برای الهام بخشیدن به علاقه و مشارکت جوانان در علم و فناوری برگزار شد.
مسابقه جهانی رباتیک FIRST سال ۲۰۱۸ که امسال “FIRST power up”نامیده می شود با شرکت بیش از ۳۶۰۰ تیم با تعداد ۹۰۰۰۰ دانش آموز به همراه مربیان خود از سرتاسر جهان برگزار می شود ، این مسابقه ترکیبی از تخیل و نوآوری و هیجان ورزشی و زیبایی هنر به همراه سختی های علم و فن آوری است که تیم های دانش آموزان دبیرستانی (سنین ۱۴-۱۸ ساله / ۹ تا ۱۲ سالگی)یک کار تیمی را یاد می گیرند و برای رقابت با تیم های دیگر آماده می شوند،به طور کلی، تیم ها در فصل پاییز ثبت نام می کنند ، با این حال فصل رسمی مسابقه در اوایل ماه ژانویه آغاز می شود سپس به تیم ها ۶ هفته فرصت داده می شود تا ربات هایشان را بسازند ، وزن این ربات ها تا ۵۴ کیلوگرم می تواند باشد ، وظایف این ربات ها از قبیل پرتاب توپ به سمت هدف ، پرتاب دیسک ها به روی قفسه ها ، آویزان شدن از میله ها و … می باشد.
رقابت منطقه ای از اواخر ماه فوریه آغاز شده و تا ماه آوریل ادامه می یابد. در پایان آوریل ، تیم هایی که واجد شرایط هستند به رقابت FIRST Championship دعوت می شوند . همچنین تیم ها در خارج از فصل می توانند شرکت کنند، استراتژی و مهارت های خود را بالا ببرند، فناوری جدید را یاد بگیرند، تیم های دیگر را ببینند و از کسب این مهارتها لذت ببرند.
شما در زیر می توانید ویدیوی مربوط به یکی از تیمها را مشاهده کنید.

(Visited 42 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.