مکالمه سوفیا با سازنده اش!!!

سوفیا یک ربات اجتماعی انسان نما است که توسط شرکت Hanson Robotics مستقر در هنگ کنگ ساخته شده است. سوفیا در تاریخ ۱۹ آوریل ۲۰۱۵ فعال شد و در اواسط مارس ۲۰۱۶ در آستین، تگزاس، ایالات متحده، نخستین نمایش عمومی خود را درجشنواره Southwest Festival انجام داد. او قادر به نمایش بیش از ۶۲ علامت صورت است.
سوفیا آخرین و پیشرفته ترین روبات هانسون روباتیک است که تا به امروز به یک نماد فرهنگی تبدیل شده است. او تبدیل به یکی از محبوب ترین ها عضو دنیای رسانه ای شده است و در رسانه های عمده در سراسر جهان ظاهر می شود.سوفیا سخنران بسیار مورد پسند در کسب و کار است و توانایی های زیادی را در بسیاری از صنایع نشان داده است.
خالق سوفیا، دکتر دیوید هانسون، بنیانگذار هانسون روباتیک و یک مرد رنسانس مدرن است که شهرت جهانی را برای ایجاد روبات هایی که شگفت آور انسان ها را نگاه می کنند و کار می کنند، ساخته است. پس از کار در دیزنی به عنوان “تصویرگر”، دکتر هانسون خواستار ایجاد دستگاه های نابغه ای شد که از هوش انسانی پیشی بگیرد. دکتر هانسون معتقد است که سه ویژگی مشخصه انسان باید در هوش مصنوعی این دستگاه های نابغه شامل خلاقیت، همدلی و محبت باشد. ماشین های نابغه هانسون روباتیک به عنوان یک پیشرفت هوش انسانی می توانند برای حل مسائل پیچیده دنیا که انسانها برای حل آنها دچار مشکل هستند، تکامل پیدا کنند.
در ویدیوی زیر بازی سوفیا در فیلم کوتاه “Sophia awakens”که مکالمه سوفیا و سازنده اش است را می توانید مشاهده کنید.

(Visited 450 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.