اندروید O برای کدام دستگاهها در دسترس خواهد بود؟

هشتمین نسخه از اندروید با نام اختصاری اندروید O از ۸ مارس سال جاری میلادی در حال گذراندن مراحل آزمایشی است و دومین نسخه آزمایشی آن از ماه می برای کاربران عرضه شده است، آنطور که گوگل پیش‌بینی کرده است نسخه نهایی اندروید ۸ در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ برای عموم کاربران منتشر خواهد شد و تا آن زمان ۲ نسخه آزمایشی دیگر نیز در راه خواهد بود. اما آیا این بروزرسانی فقط برای گوشی های Nexus و Pixel است و یا سایر گوشی های هم از این نسخه ها بهره مند خواهند شد؟

طبق معمول گوشی های گوگل اولین گوشی هایی خواهند بود که بروزرسانی های نسخه های اندروید برای آنها اعمال خواهد شد، دو گوشی Nexus و Pixel فعلا به صورت دستی بروزرسانی می شوند و بعد از عرضه نسخه نهایی، این گوشی ها مطمئنا اولین گوشی هایی هستند که این نسخه را دریافت خواهند کرد.

قابلیت نصب اندروید O
GOOGLE NEXUS 5X دارد
GOOGLE NEXUS 6P دارد
GOOGLE NEXUS PLAYER دارد
GOOGLE PIXEL C دارد
GOOGLE PIXEL دارد
GOOGLE PIXEL XL دارد

Huawei معمولا اولین سازنده پس از گوگل است که از بروزرسانی های اندروید برای محصولات خود استفاده می کند و در حال حاضر هم در حال آزمایش اندروید O بر روی فبلت Mate 9 است و به دنبال تست این نسخه از اندروید بر روی چند نمونه دیگر از محصولات خود است ولی هنوز این آزمایشات تکمیل نشده و در برخی موارد مانند دسترسی به google play مشکل دارد. احتمالا این نسخه از اندروید ابتدا برای Mate 9 و پس از عرضه نسخه نهایی در دسترس قرار گیرد.

پت لائو ، مدیر و موسس شرکت وان پلاس در توئیتر تایید کرده که این نسخه از اندروید برای گوشی های وان پلاس ۳ و ۳T عرضه خواهد شد و با وجود اینکه این شرکت تصمیمی برای گسترش این دو مدل ندارد ولی خود را موظف و متعهد به حمایت از این دو دستگاه محبوب و ارتقاء به نسخه بعدی اندروید می داند. احتمالا بروزرسانی این نسخه از اندروید برای این دو مدل تا پایان سال جاری میلادی عرضه شود.

شرکت نوکیا هم تایید کرده که نسخه جدید اندروید را برای گوشی های نوکیا ۶ ، ۵ و ۳ که در MWC امسال معرفی کرده عرضه خواهد کرد. احتمالا بعد از عرضه نسخه نهایی اندروید O در حدود سپتامبر یا اکتبر ، بعد از مدت کوتاهی بروزرسانی این نسخه از اندروید برای تلفن های نوکیا در دسترس خواهد بود.

شرکت ایسوس اخیرا  شش مدل از ZenFone 4 جدید را معرفی کرده و وعده داده که در آینده تمامی مدل های گوشی های ZenFone3 و ZenFone4 ، بروزرسانی اندروید O را دریافت خواهند کرد. احتمالا شرکت ایسوس این بروزرسانی را در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ برای گوشی های خود عرضه کند.

(Visited 291 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.