دوربین های گوشی گلکسی NOTE8

پرچمدار بعدی شرکت سامسونگ در سپتامبر ۲۰۱۷ عرضه خواهد شد، شرکت سامسونگ نصب لنزهای ۱۲ و ۱۳ مگا پیکسلی را در دوربین های پشت گوشی Note8 تایید کرده است. این قابلیت ، گوشی Note8 را قادر می سازد تا به جرگه ی گوشی های دارای دوربین دوگانه ی قابل تنظیم هستند بپیوندد و این اولین گوشی شرکت سامسونگ است که چنین قابلیتی  خواهد داشت.

پیکربندی دوربین دوگانه ی گوشی Note8 به نحوی است که دارای یک دوربین نوری و یک دوربین تله می باشد، اولی (دوربین نوری) از سنسور ۱۲ مگا پیکسلی و دوربین دوم (دوربین تله) از سنسور ۱۳ مگا پیکسلی استفاده خواهد کرد. فناوری OIS ( تثبیت کننده ی نوری تصویر ) در هر دو دوربین بکار گرفته خواهد شد و یکی از آنها دارای زوم  اپتیکال ۲x خواهد بود.

تنظیمات دوربین دوگانه به این صورت کار می کند که برای گرفتن یک عکس واحد، گوشی هر دو دوربین را بکار می گیرد و معیارهایی از قبیل فاصله و … را نیز اعمال می کند تا یک تصویر با کیفیت ایجاد کند. این نحوه عکس گرفتن باعث می شود تا افکت بوکه (محو شدن تصویر زمینه) خود بخود اعمال شود. این افکت چیزی بود که قبلا اعمال آن با یک لنز کار دشواری بود. جدای از آن، کیفیت تصویر کاهش نمی یابد و جزئیات عکس کاملا حفظ می شود.

به نظر می رسد شرکت سامسئتگ نسبت به رقبای خود مانند هوآوی ، اپل و حتی برخی مارک های رده ی دومی مانند شیومی در بحث دوربین دوگانه قدری دیر اقدام نموده است، اما سامسونگ ترجیح می دهد تا از کیفیت و عملکرد دوربین گوشی های خود مطمئن شود و یک دوربین دوگانه باثبات و بدون مشکلات فنی به کاربر ارائه نماید.

به نظر می رسد شرکت سامسونگ نصب دوربین های دوگانه را بر روی گوشی های خود با عرضه ی Note 8 آغاز خواهد کرد. به عبارت دیگر ، سامسونگ گلکسی S8 در سال ۲۰۱۸ هم از این قابلیت برخوردار خواهد بود. گوشی دیگری که انتظار می رود از دوربین دوگانه ی این شرکت برخوردار باشد Samsung Galaxy A خواهد بود که در سال ۲۰۱۸ دوربین دوگانه بر روی آن نصب خواهد شد.

پر واضح است که تعبیه ی و پیکربندی دوربین دوگانه قیمت گوشی را افزایش خواهد داد ، اما این هزینه را اکثر کاربران با تمایل پرداخت می کنند زیرا ترجیح می دهند از یک دوربین باکیفیت و بروز برخوردار باشند.

زوم نوری یا  اپتیکال چیست؟

زوم اپتیکال یا نوری ، اصطلاحی است که به قابلیت بزرگنمایی نوری خاص اطلاق می شود. این قابلیت باعث می شود که کاربر یک قسمت را بدون کاهش کیفیت و یا رزولوشن ، بزرگ نماید؛ در حالیکه در زوم دیجیتال بخشی از عکس به سادگی بزرگنمایی می شود ولی ممکن است این بزرگنمایی کیفیت و وضوح را قدری کاهش دهد.

آیا زوم نوری از زوم دیجیتال بهتر است؟

بله ، از زوم دیجیتال حتی المقدور اجتناب کنید، مگر اینکه قابلیت های دیگری در اختیار نداشته باشید. زوم دیجیتال تنها زمانی که زوم اپتیکال به انتها برسد و باز هم نیاز به زوم بیشتر داشته باشید مورد نیاز خواهد بود. زوم دیجیتال معمولا باعث کاهش کیفیت و بزرگنمایی پیکسلی عکس می شود.

(Visited 270 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.