برخی از قابلیت ها و امکانات جدید LG V30

LG V30 پس از عرضه ی LG G6 دومین گوشی پرچمدار شرکت ال جی در سال ۲۰۱۷ خواهد بود. این گوشی نسل بعدی گوشی های LG V10 و LG V20 نیز هست. آنچه در مورد این گوشی جدید شرکت ال جی قابل توجه و جالب است، قابلیتهایی از قبیل صفحه نمایش دوم ثابت ، نوار میانبر شناور و یک رابط کاربری جدید با عنوان +UX 6.0 می باشد.

درحالی که LG V10 و LG V20 دارای صفحه نمایش ثابت ثانویه هستند، LG V30 قصد دارد قدری متفاوت عمل کند و از یک نوار ابزار میانبر شناور استفاده نماید. به نظر می رسد این نوار ابزار دسترسی به یادداشت ها ، بررسی تقویم جهت قرار ملاقات ها ، مشاهده ی مخاطبین پر استفاده و برخی تنظیمات دیگر را تسهیل می کند. طبق گفته ی شرکت ال جی این میانبر دسترسی کاربران به عملگر های LG V30 را تسریع خواهد بخشید. اگر شما از آن دست کاربرانی هستید که از برخی عملگرها بصورت روتین و زیاد استفاده می کنید ، این نوار ابزار میانبر کمک حال شما خواهد بود. این نوار ابزار نیز اختیاری تعبیه شده و شما قادر هستید در صورت عدم استفاده آن را حذف نمایید. نمایشگر « همواره روشن» نیز دستخوش برخی تغییرات از طریق « نوار ابزار سریع» ( Quick Tools) خواهد بود که در آن ساعت ، وای فای ، بلوتوث ، پخش موسیقی و چراغ قوه تعبیه شده است.

یکی از قابلیت های  +UX 6.0 که قرار است بر روی  LG V30 نصب شود ، ویژگی تشخیص چهره است. این قابلیت بسیار جالب است زیرا قادر است چهره کاربر را حتی اگر صفحه نمایش هم خاموش باشد تشخیص داده و نیازی به فشردن هیچ دکمه ای نیست و در واقع یک راه بدیع جهت بازکردن قفل صفحه نمایش خواهد بود. یکی دیگر از ویزگی های این رابط کاربری بازکردن قفل صفحه نمایش از طریق صوت و بدون فشردن حتی یک دکمه است. هنوز نمی توان در خصوص اینکه اگر یک عکس از چهره ی شخص در جلوی اسکنر گوشی قرار دهیم ، آیا قفل باز می شود یا این قابلیت به قدری هوشمند طراحی شده است که جلوی این کلک ها و دور زدن ها را می گیرد. V30 از قابلیت شارژ بی‌سیم پشتیبانی خواهد کرد و این بدان معناست که پنل پشتی دستگاه از جنس شیشه‌ خواهد بود. از سوی دیگر با توجه به اینکه ال جی G6 نیز از جنس شیشه تولید شد، ممکن است این غول کره‌ای در تلاش باشد تا طراحی‌ تلفن‌های هوشمند خود را یکسان‌سازی کند. کاری که سامسونگ هم حدود دو سال پیش برای دستگاه‌های سری S و نوت خود اعمال کرد.

به لحاظ سخت افزاری این گوشی دارای لنزی با دیافراگم  f/1.6 می باشد که کوچکترین لنز دربین پرچمداران فعلی خواهد بود. همچنین به نظر نمی رسد که این گوشی با اندروید ۸ عرضه شود که البته همه چیز در نمایشگاه IFA 2017 برلین مشخص خواهد شد.

(Visited 205 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.