نتیجه نظرسنجی : خانه شما چقدر هوشمند است؟

ابزارها یا گجت های هوشمند خانگی به تازگی شروع بکار کرده اند و کم کم در حال رواج یافتن هستند. در یک نظر سنجی از کاربران یک سایت معتبر سوال شده که چه میزان در خانه ی خود  از این هوشمند سازی ها بهره می برند. در این مجال نتیجه این نظرسنجی را به اطلاع شما می رسانیم.

در این نظرسنجی از کاربران سوال شد که آیا شما یک دستگاه خانگی هوشمند دارید؟ از ۸۵۰ پاسخی که دریافت شده بود ، تعداد ۶۶۰ نفر جواب مثبت اعلام نموده اند. برای مخاطبان باهوش دنیای تکنولوژی این موضوع چیز عجیبی نیست. از ۳۴ درصدی که پاسخ منفی داده بودند خواسته شده بود تا علت تردید یا امتناع خود را اعلام کنند. بنابراین علت را از این دسته از مخاطبان سوال کردیم چرا نه ؟ پاسخ ها قدری نامعین بود.

۳۸ درصد از  افرادی که پاسخ منفی داده بودند اعلام کردند که به زودی خانه خود را هوشمند سازی خواهند نمود یا حداقل یک دستگاه هوشمند خریداری خواهند نمود. ۲۷ درصد اعلام نموده بودند که به دستگاههای هوشمند اطمینان ندارند و آنها را امن نمی دانند. ۲۷ درصد باقیمانده نیز گفته بودند هزینه کردن برای هوشمند سازی ارزش چندانی ندارد.

تکنولوژی های خانگی هوشمند هنوز راه درازی دارند تا کاملا امن و قابل اطمینان باشند و هزینه کردن برای آنها ارزش واقعی داشته باشد. باید دید نیاز مردم به تکنولوژی های خانگی چه چیزهایی است و سرمایه گذاران هدف خود را تامین این نیازها قرار دهند. در این نظر سنجی از کاربران سوال شد که کدام دستگاه ها و مارک ها را بیشتر ترجیح می دهند یا علاقمند هستند که در آینده از آنها استفاده نمایند؟

۷۸ درصد از مردم بحث نورپردازی یا استفاده هوشمند از نور را در اولویت کار خود برای هوشمند سازی اعلام نموده بودند. در جایگاه دوم ، با ۶۵ درصد آراء  دستگاه تنظیم دما ی هوشمند ( ترموستات) و پس از آن در رده های بعدی دوربین های مداربسته  و سیستم های امنیتی ، ربات های برقی ، دستگاه های برقی کوچک مانند قهوه ساز و دستگاه های بزرگ الکترونیکی مانند یخچال فریزر وجود دارد. سایر دستگاه ها که کمتر از ۳ درصد را به خود اختصاص داده بودند شامل تلویزیون ، رسانه های تصویری ، پریزهای هوشمند ، بلندگوها ، سنسورهای حرکتی  و… بود.

در خصوص برندها نیز افراد به ترتیب iRobot ، Phillips ، Nest ، Samsung و Ikea علاقه نشان داده اند و تعداد کمی از پاسخ دهندگان به مارک هایی همچون Sengled, ecobee, Logitech, WeMo و سایر برندها علاقه نشان داده اند.

شما نیز نظر خود را با ما در میان بگذارید .

(Visited 76 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.