قبل از فروش گوشی خود ، چه اقداماتی انجام دهیم؟

اگر قصد فروش گوشی هوشمند یا تبلت خود را دارید ، می بایست برخی اقدامات را انجام دهید که بطور تصادفی اطلاعات شخصی شما به شخص دیگری منتقل نشود، در این مجال به شما آموزش می دهیم که چگونه دستگاه خود را برای فروش آماده کنید.

اصلا مهم نیست که گوشی شما چقدر قدیمی است، بلکه مهم این است که قبل از فروش گوشی، آن را هم از نظر محتویات ، چه اطلاعات داخلی و چه اطلاعات موجود در حافظه جانبی پاک کنید. دلیل اصلی این امر مشخص است و آن حفظ حریم خصوصی و اطلاعات شخصی شماست. نکات ذیل را حتما مطالعه کنید و بکار ببندید.

سیم کارت را از گوشی تان خارج کنید

اولین موردی که باید انجام دهید خارج کردن سیم کارت از گوشی است. حتی اگر با گوشی جدید خریداری شده یک سیم کارت جدید هم گرفته باشید، خارج کردن سیم کارت قدیمی ضروری است زیرا بسیاری از اطلاعات در آن ذخیره شده است. معمولا برای خارج کردن سیم کارت نیاز به ابزار خاصی نیست اما اگر از گوشی های جدید استفاده نموده اید نیاز به یک ابزار برای خارج کردن آن دارید که باید آن را داشته باشید یا خریداری کنید؛ البته از یک سوزن خیلی ریز هم میتوانید استفاده نمایید.

کارت حافظه را تخلیه یا خارج نمایید

اگر گوشی شما دارای  درگاه کارت حافظه microSD است ، کارت حافظه را از آن خارج نمایید یا اطلاعات آن را حذف کنید. این درگاه یا در لبه ی کناری یا در پشت باطری دستگاه شماست. قبل از خارج کردن کارت حافظه اطلاعات مورد نیاز را در آن کپی کنید (تاجایی که جا دارد) و سپس از اطلاعات آن کارت در گوشی جدید استفاده کنید.

اطلاعات خود را از دستگاه پاک کنید

اقدام بعدی پاک کردن اطلاعات و داده ها از دستگاه است. دو راه خیلی ساده برای این کار وجود دارد : اول اینکه از طریق تنظیمات و بخش پشتیبان گیری / بازگردانی اقدام کنید و دوم اینکه بصورت دستی و با دکمه های سخت افزاری این کار را انجام دهید. قبل از این کار ، پشتیبان گیری از اطلاعات را فراموش نکنید.

داده های ذیل حذف خواهد شد :

( تنظیمات کاربری گوگل ) Google account settings
(تنظیمات پیکربندی و برنامه های کاربردی ) Settings configuration data and applications
( برنامه های نصب شده ) Installed apps
( موسیقی ها ) Music
( عکس ها ) Photos
( سایر داده های کاربری ) Other user data
( داده های ارتباطی) Linked accounts (Facebook, Dropbox, Twitter, etc

دستگاه را تمیز کنید :

زمانیکه محتوای گوشی را کاملا پاک کردید، حالا نوبت بدنه ی دستگاه است. شما در خصوص شکستگی یا خراش و از این دست خرابی های بدنه کار خاصی نمی توانید انجام دهید اما حداقل گردغبار و چربی را از داخل  گوشی و خارج آن بزدایید.

اگر محافظ صفحه نمایش یدکی دارید آن را جایگزین نمایید تا خریدار را تحت تاثیر قرار دهید و گوشی شما تمیز تر به نظر برسد و در صورت امکان پوشش باطری را نیز جایگزین کنید.

دستگاه را دوباره بسته بندی نمایید:

اگر قدری سلیقه به خرج داده باشید قطعات قدیمی و لوازم جانبی دستگاه را حتما نگهداری نموده اید. لوازمی از قبیل شارژر ، هدفون ، کابل USB و … را در داخل جعبه ی دستگاه به طور مناسب قراردهید. این کار نشانگر سلیقه و نگهداری مناسب دستگاه از سوی شماست و در نگاه خریدار موثر خواهد بود. شما برای فروش گوشی می توانید از شبکه های اجتماعی و یا سایت های خاصی مانند دیوار ، شیپور و … استفاده نمایید.

(Visited 134 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.