چگونه موبایل خود را به نقطه اتصال وای فای تبدیل کنیم؟

شاید بارها برای شما اتفاق افتاده باشد که در بیرون از منزل نیاز به استفاده از اینترنت در لپ تاپ خود داشته اید و  طبعا مودم وای وای شما همراهتان نبوده که از آن استفاده نمایید، از طرفی برای استفاده از اینترنت رایگان در برخی از مکان ها مثل رستوران ها ، کافی شاپ ها و … هم حداقل چند هزار تومانی برای صرف غذا یا یک فنجان قهوه باید هزینه کنید تا از اینترنت آنها استفاده نمایید. اما این مشکل یک راه حل ساده دارد، شما باید تلفن خود را با اعمال برخی تنظیمات به نقطه اتصال وای فای (مودم) تبدیل و لپ تاپ یا تبلت و … را به آن متصل نمایید. اکثر تلفن های همراه از این قابلیت بهره مند هستند ولی طرح بندی یا گزینه های آن متفاوت است.

با توجه به قابلیت نقطه اتصال ، برقراری ارتباط با اینترنت  امری آسان است و شما در هر لحظه که به تلفن همراه خود یا دوستتان دسترسی داشته باشید می توانید از آن به عنوان مودم وای فای استفاده نمایید. اعمال تنظیمات بسیار آسان است و چند بار که این کار را انجام دادید فوق العاده برایتان  آسان تر  می شود. تنها کافیست وارد Settings > More > Tethering and Portable Hotspot شوید، در این  قسمت گزینه و تنظیمات مختلفی در اختیار شماست.

نحوه به اشتراک گذاشتن داده از طریق USB Tethering :

در بخش ورودی اول ، USB Tethering به شما این امکان را می دهد تا اتصال داده ای گوشیتان را از طریق یک کابل USB انجام دهید. همزمان که  گوشی شما از طریق USB در حال شارژ است شما قادرید تا یک اتصال پایدار از طریق USB  برای لپ تاپ یا تبلت یا … خود انجام دهید.

نحوه اشتراک گذاری داده های اینترنتی از طریق Bluetooth Tethering :

در پایین منوی اشتراک گذاری داده ها، گزینه ی Bluetooth Tethering وجود دارد که مشابه مورد بالا عمل می کند ولی اینبار از طریق بلوتوث؛ در این قسمت شما قادرید تا داده یا فایلهای مختلف را از طریق USB یا Bluetooth به اشتراک بگذارید. طبعا در این قسمت باید بلوتوث خود را روشن نمایید و به دستگاه دیگر متصل شوید تا اینترنت خود را با آن دستگاه به اشتراک بگذارید. این گزینه به شما این امکان را می دهد تا از طریق بلوتوث با هر دستگاهی که دارای بلوتوث باشد داده و فایل به اشتراک بگذارید.

نحوه ی تنظیم یک نقطه اتصال وای فای بصورت پرتابل:

در وسط منوی اشتراک گذاری داده ، بخش اصلی و یا همان تنظیمات Wi-Fi Hotspot وجود دارد. در صورتی که می خواهید تنظیمات این قسمت را تغییر دهید وارد Set Up Wi-Fi Hotspot  شوید. این امکان وجود دارد تا نام نقطه ی اتصال و پسورد را در این قسمت تغییر دهید. بصورت پیش فرض  ممکن است پسورد AndroidAP باشد. در کنار این گزینه یک باکس Portable Wi-Fi Hotspot وجود دارد که شما آن را تیک زده و اتصال را به حالت پرتابل قرار می دهید تا هر دستگاهی که دارای Wi-Fi connections است به آن متصل شود.

به یاد داشته باسید که مسائل امنیتی در مورد استفاده از وای فای و جلوگیری از هک پسورد و سایر موارد را حتما رعایت نمایید.

 

(Visited 7,505 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.