Razer وارد دنیای گوشی های هوشمند می شود

نام تجاری Razer نه تنها برای کاربران دنیای بازی های کنسولی ناشناخته نیست، بلکه کاربران بازی های رایانه ای نیز با آن آشنا هستند. سالهاست متخصصین سخت افزار این برند برای کاربران مختلف لوازم جانبی بازی مانند صفحه کلید، موشواره و هدست مخصوص گروه های بازی و گیمرها تولید نموده اند. در چند ماه گذشته، این برند اقداماتی انجام داده است که نشان از توسعه محصولاتش در زمینه لوازم جانبی گوشی های هوشمند دارد. دو نفر از مالکین و کارمندان سابق شرکت های گوگل و HTC نیز در این پروژه شرکت دارند.

بازار بازی های گرافیکی برای گوشی های هوشمند در حال نوسعه روزافزون است و این توسعه  فقط به دلیل Candy Crush و Pokémon Go نیست و بسیاری از کارخانه های تولید گوشی همراه هوشمند نیز درصدد بهرمندی هر چه بیشتر از این بازار روزافزون هستند و گیمرها را به سمت برند خود جذب می نمایند. برخی از این تولیدکنندگان با تولیدکنندگان بازی توافق نموده اند و این بازی ها را بصورت پیش فرض بر روی محصولات خود نصب نموده اند و برخی دیگر مانند سامسونگ و وان پلاس نرم افزار خاص بازی در گوشی خود تعبیه نموده اند. برخی دیگر از شرکت ها مانند E-sports brand SK Gaming نیز از برخی تولیدکنندگان بازی های تلفن هوشمند حمایت نموده اند تا در رقابت حاکم در بازار داغ بازی های تلفن هوشمند عقب نمانند.

در این اثنا تعداد کمی از شرکت های سازنده ی سخت افزار بازی برای کنسول و رایانه  هستند که برای گوشی های هوشمند اقدام به تولید سخت افزار  و لوازم جانبی بازی نموده اند، برخی از این شرکت ها عبارتند از Acer, Asus و MSI . هیچکدام  از آنها هیچ گوشی هوشمندی تولید ننموده اند که برای کاربران هدف یعنی گیمرها مناسب باشد.

Acer تلاش خود را در این زمینه نموده است ، اما از سال ۲۰۱۵ و نمایشگاه  IFA که Predator 6 را عرضه نموده بود، دیگر ما چیزی از این شرکت ندیده ایم. تنها پای ثابت کار در این زمینه شرکت Nvidia بوده است که پس از عرضه ی  تبلت Shield و سرویس بازی GeForce Now بطور مرتب بازی های ارزشمند برای کاربران عرضه نموده است. اما با این وجود این شرکت نیز هیچ نوع تلفن همراه تولید ننموده است.

اما برای علاقمندان به بازی جای امیدواری وجود دارد. به زودی یکی از تولید کنندگان بازی های رایانه ای که نیاز و درخواست این کاربران را به خوبی می داند اقدام به تولید گوشی تلفن همراه خواهد نمود. این شرکت همان Razer است. متخصص بازی های رایانه ای و مدیرعمل این شرکت اعلام نموده اند که در آینده ای نزدیک اولین گوشی هوشمند  خود را به بازار عرضه  خواهند نمود. این شرکت تکنولوژی edge را از شرکت Nextbit اخذ نموده است. در کنار Nextbit افرادی چون Tom Moss ( کارمند قبلی گوگل اندروید ) ، Mike Chan (  متخصص ارشد اندروید در  شرکت گوگل ) و  Scott Croyle ( رئیس سابق بخش طراحی HTC ) نیز به شرکت Razer  کمک خواهند نمود. بنابراین با این تیم کاری ، شما باید خیالتان راحت باشد که این شرکت مصمم به عرضه ی گوشی هوشمند  با پایه ی بازی است و از متخصصین مجربی نیز بهره می برد.

(Visited 172 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.