• صفحه نخست
  • >
  • موبایل
  • >
  • نحوه ایجاد قابلیت صفحه نمایش « همواره روشن» در تمام گوشی های اندرویدی

نحوه ایجاد قابلیت صفحه نمایش « همواره روشن» در تمام گوشی های اندرویدی

آیا شما هم دوست دارید تا قابلیت صفحه نمایش « همواره روشن» که در گوشی هایی مانند Galaxy S8 یا LG G6 و یا دستگاه های Motorola وجود دارند را در گوشی خود داشته باشید؟ با ما همراه باشید تا نحوه ایجاد و فعال سازی این ویژگی را بر روی گوشی تان به شما آموزش دهیم. در این مجال یک نرم افزار عالی به نام Grace Plus را که تست شده و به شما کمک می کند تا از قابلیت فوق برخوردار شوید.

قابلیت  صفحه نمایش « همواره روشن »  یا Ambient Display چیست ؟

این قابلیت به شما کمک می کند تا برخی اطلاعات روزمره مانند زمان ، تاریخ ، میزان شارژ باتری ، وضعیت آب و هوا و اعلانات مختلف را بدون بازکردن قفل گوشی بر روی صفحه نمایش ملاحظه نمایید. این قابلیت ابتدا در گوشی های Galaxy S7 ، S7 Edge و LG G5 تعبیه شد و برای کاربرانی فوق العاده بود که مدام به اعلانات گوشی یا ساعت آن نگاهی می اندازند، با وجود این ویژگی دیگر نیازی نیست که مرتب قفل گوشی را باز کرد و پس از رویت اعلانات آن را قفل کرد و به همین دلیل مصرف باتری کاهش می یابد.

Ambient Display نیز چنین کاربردی دارد، با این تفاوت که با استفاده از سنسورهای مجاور گوشی  و حرکت دادن گوشی عمل می کند. شرکت موتورولا این قابلیت صفحه نمایش را Moto Display  نامیده است. این نرم افزار برای گوشی هایی که دارای صفحه نمایش AMOLED هستند ولی قابلیت « همواره روشن» ندارند مناسب است. دستگاه های دیگر که دارای صفحه نمایش AMOLED نیستند از این قابلیت بی بهره اند. علت این امر هم این است که اگر دستگاه های دارای صفحه نمایش LCD  دارای چنین قابلیتی باشند میزان تخلیه باتری خیلی بیشتر خواهد بود چون این نوع صفحه نمایش ها دارای پیکسل های مشکی هستند که میزان مصرف باتری آنها بیشتر خواهد بود. علاوه بر آن ممکن است نصب چنین نرم افزاری بر روی گوشی های غیر AMOLED باعث فعال نگه داشتن برنامه های پس زمینه گردد که نیازی به فعال بودن آنها نیست.

نحوه کار  با Glance Plus :

این برنامه با استفاده از سنسورهای مجاورتی گوشی شما این امکان را به شما می دهد تا  بسیاری از موارد مانند زمان، اعلانات گوشی، وضعیت آب و هوا و … را  بدون باز و بسته کردن قفل صفحه نمایش  رویت کنید. در واقع این قابلیت ترکیبی از قابلیت های Always On  و Ambient Display است.

هنگامی که نرم افزار را نصب نمودید، شما وارد بخش تنظیمات خواهید شد که  می توانید به دلخواه گزینه های مختلف را تغییر دهید؛ از اندازه ی فونت ساعت و تقویم گرفته تا مکان قرار گیری اطلاعاتی که تمایل دارید بر روی صفحه نمایش نشان داده شوند. همچنین اندازه و رنگ نوشتارهای روی صفحه نمایش نیز قابلیت تنظیم به دلخواه شما را دارا می باشد.

شما می توانید در هر آیتم  با انتخاب  حالت روشن یا خاموش ، قابلیت نمایش موارد مختلف مانند : اعلان های مختلف تماس ، آب و هوا ، اطلاعات باتری و … را  تعیین کنید. در گزینه های دیگر شما قادر هستید میزان روشنایی صفحه نمایش و مدت زمان قفل صفحه نمایش را تعیین نمایید.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید با کلیک بر روی گزینه ی  Always on، شما می توانید تا انتخاب کنید که از تمام ویژگی های های این قابلیت تنها در زمانی که گوشی در حال شارژ است استفاده  نمایید و هنگامی که گوشی شما در حال شارژ نیست این امکان برای شما وجود دارد که با  کشیدن دست خود بر روی سنسورهای مجاورتی ، اعلانات را بر روی صفحه مشاهده نمایید.

در قسمت تنظیمات شما می توانید تعیین کنید که هنگامیکه گوشی را از جیبتان بیرون می کشید ( در زیر گزینه Detect phone in pocket ) و یا به محض اینکه صفحه نمایش خاموش می شود ( Show glance after screen off ) این قابلیت فعال شود.

این نرم افزار دارای تنظیمات و قابلیت های مختلف دیگری نیز  هست و استفاده از آن بسیار آسان است. برای اینکه اعلانات بر روی صفحه نمایش قابل رویت باشد تنها کافیست اجازه دسترسی به اعلانات را به نرم افزار بدهید. پس از اعمال تغییرات دلخواه تان با استفاده از کشوی بالا سمت راست ، تنظیمات اعمال شده فعال می شود. در صورتی که دوباره نیاز به اعمال تغییرات داشتید می توانید دو بار برروی برنامه کلیک نمایید.

اگر شما دارای ذستگاهی با ضفحه نمایش AMOLED هستید پیشنهاد می کنیم موقعیت قرارگیری اعلانات را بر روی گزینه رندم Random  قرار دهید. دلیل این امر جلوگیری از ایجاد سایه بر روی آیکن هایی است که بر روی صفحه نمایش قرار خواهند گرفت، چون نمایش مداوم در یک قسمت باعث ایجاد حالت استاتیک می شود. در صورتی که به پیش بینی آب و هوا نیاز ندارید پیشنهاد ما این است که این گزینه را غیر فعال نمایید چرا که مصرف باتری بالایی دارد.

(Visited 2,072 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.