دستگاه وای فای گوگل تمام نقاط منزل شما را پوشش می دهد

دستگاه وای فای شرکت گوگل در دسامبر ۲۰۱۶ برابر با آذر ۹۵ در آمریکا روانه بازار شد، روتر های شبه شکل ( به شکل شبه ) طراحی شده اند ، این دستگاه به صورت جداگانه ۱۲۹ دلار (  حدودا ۴۵۰ هزار تومان ) و جعبه های سه تایی آنها ۲۹۹ دلار ( حدود ۱۱۰۰۰۰۰ تومان ) به فروش می رسد.  با استفاده از این دستگاه تمام نقاط کور خانه ی شما تحت پوشش وای فای قرار می گیرد.

دستگاه وای فای گوگل، قابلیت اتصال به مودم فعلی شما از طریق کابل اترنت ( Ethernet  ) را دارد و هر سیلند کوچک به طور یکسان عمل می کنند ، بنابراین تفاوتی نمی کند که کدامیک را متصل کنید. از این طریق شما قادر هستید تا به واسطه ی شبکه بی سیم که mesh network نام دارد، شبکه وای فای خود را گسترش دهید. در مقایسه با سایر روش های گسترش وای فای ، این شبکه پر سرعت تر و دارای قطعی کمتری می باشد. علت این امر هم استفاده از اتصال استاندارد با کاربری IEEE 802.11s می باشد. این سرعت حتی زمانیکه چندین دستگاه به وای وای وصل می شوند پایدار است. زمانیکه شما از یک نقطه ی وای فای به نقطه ی دیگر انتقال می یابید داده ی شما افت پیدا نمی کند و دغدغه قطعی را نخواهید داشت. حتما این دستگاه را امتحان کنید.

جنبه منفی این دستگاه ها ، عدم وجود قابلیت اتصال  وای فای بر روی خود آنهاست. بنابراین شما ملزم هستید تا تمام  دستگاه های متصل بر روی روتر فعلی را غیر فعال نمایید تا بتوانید دستگاه وای فای گوگل را به آن متصل نمایید. یعد از این ، اولین نقطه ی اتصال وای فای را از طریق کابل اترنت ( Ethernet ) که بر روی پورت اترنت روتر شما قراردارد را فعال نمایید. اکنون شما از یک اینترنت بهتر با برد بیشتر برخوردار خواهید بود. Google Wifi  از طریق یک برنامه کاربردی  نصب می شود و پس از نصب این برنامه شما در ابتدا دستگاه ها را از طریق بلوتوث خواهید یافت. سپس شما می توانید اتصال وای فای از طریق اسکن کد QR هر نقطه ی اتصال را تایید کنید. در هنگام نصب برنامه شما قادر هستید سایر دستگا ه ها مانند لپ تاپ را به این وای فای ها متصل نمایید و برای آنها نام کاربری و رمز تعیین نمایید. این تعریف رمز و نام کاربری را از طریق یک نرم افزار شبکه نیز می توانید انجام دهید.

وای فای گوگل دارای دو پورت اضافی اترنت است که شما می توانید رایانه و دستگاه های های هوشمند منزلتان را با استفاده از این کابل به وای فای متصل نماید. بنابراین دیگر نیاز نیست تا از کابل های طویل برای اتصال کامپیوتر  به روتر از طبقات مختلف استفاده نمایید. شرکت گوگل به طور مرتب  کیفیت روترهای خود را گسترش می دهد و بسیاری از بروزرسانی ها را ارائه می کند. این برنامه هم اکنون برخی قابلیت ها که سایر روتر ها فاقد آن هستند را داراست ، برای مثال:

جستجو برای یافتن بهترین کانال وای فای هر  ۵ دقیقه

تست سرعت اینترنت ارائه شده توسط شرکت ها

برنامه زمانی آنلاین برای هر دستگاه منحصر بفرد

دارای قابلیت شبکه مهمان

دسترسی  به برخی کاربری های خاص  گوگل

مدیریت بهتر خانه ی هوشمند از طریق  وای فای

(Visited 113 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.