نتیجه نظر سنجی : باطری یا طراحی ، کدامیک معیار ارجح شماست ؟

ما در عصر زندگی می کنیم که دو معیار طراحی زیبای گوشی هوشمند و  عمر باطری مناسب ، برای کاربران از اهمیت فراوانی برخوردار است. اگر نگاهی به بازار گوشی های هوشمند بیاندازیم ، گوشی های مختلف با قابلیت های متفاوت وجود دارند که برای کاربران مختلف از طراحی متفاوت بهره برده اند ولی هر گوشی دارای نقصی در یکی از ویژگی ها مانند سخت افزار ، باطری و … می باشد و به نحوی نیست که یک گوشی تمام ویژگی ها و قابلیت ها را دارا باشد. در یک نظرسنجی از کاربران پرسیده شد که اولویت  شما در انتخاب گوشی ظرفیت باطری است یا طراحی زیبا ؟ در متن ذیل نتیجه این نظر سنجی جالب را بخوانید.

طراحی زیبا یا ظرفیت باتری بیشتر؟

این دو فاکتور یکی از دغدغه های اصلی کاربران در انتخاب گوشی برای خرید است اما آیا می توان یکی از این ها را انتخاب کرد؟ در گوشی های کیفیت بالا یا به اصطلاح تاپ و پرچمدار ۲۰۱۷ ، اولویت طراحی زیبا و پیچیده بر ظرفیت باتری می چربد. برای مثال Galaxy S8 دارای ظرفیت باتری ۳۰۰۰ میلی آمپری است، در حالیکه احتمالا زیباترین گوشی جهان به لحاظ طراحی است. طبیعتا کسانی که گوشی های هوشمند سطح پایین تری را انتخاب می کنند به دنبال ظرفیت باتری بیشتر هستند. اما با این حال، گوشی های خیلی کمی هستند که باتری با ظرفیت بالای واقعی را عرضه کنند، به عنوان مثال گوشی Moto Z Play که یک گوشی رده ی متوسط است دارای ظرفیت باتری ۳۵۱۰ میلی آمپری است.

با توجه به روند فعلی بازار گوشی های هوشمند و بر اساس توضیحات بالا از کاربران یک سایت معتبر سوال شده بود که آیا در خرید گوشی به ظرفیت باتری بیشتر اهمیت می دهند و یا به  طراحی زیبای گوشی؟ نتایج کاملا  قاطع بود، ۶۹ درصد از شرکت کنندگان در نظر سنجی مذکور اعلام کرده اند که گوشی هوشمند آینده ی خود را بر اساس ظرفیت باتری انتخاب خواهند کرد و نه طراحی آن  و این انتخاب یک انتخاب  کاربردی است؛ از طرفی گوشی هوشمند یک برگه ی زیبای کم ارزش نیست که وقتی باتری غیر قابل تعویض  آن خراب شد گوشی را رها کنید و به دنبال یک گوشی دیگر بروید که این اقدام به صرفه نیست.

در هر حال برای ۲۵ درصد از شرکت کنندگان در نظر سنجی ، اولویت  و هیجان طراحی زیبا از سایر فاکتورها مهمتر بوده است. هنگامی که شما به Galaxy S8 نگاه می کنید حس لطافت و راحتی به شما دست می دهد حتی اگر توانایی خرید آن را نداشته باشید. ۶ درصد از کاربران هم اعلام کرده اند که عوامل دیگر برایشان از اولویت و اهمیت بیشتری برخوردار است.  بسیاری از کاربران هم ضمن شرکت در نظر سنجی، تقاضای عرضه ی گوشی های هوشمند با باتری های قابل تعویض را داشتند. در نهایت باید گفت هرچقدر ظرفیت و عمر  باتری های گوشی های  هوشمند بیشتر شود ، همه کاربران رضایت بیشتری خواهند داشت.

شما هم از طریق کامنت ، نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید .

 

(Visited 101 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.