نتیجه نظر سنجی درباره وان پلاس ۵

OnePlus 5 در تاریخ ۲۰ ژوئن عرضه ی عمومی شد . قبل از عرضه عمومی یک سایت معتبر از کاربران مختلف درباره خرید این گوشی نظرسنجی کرده بود. این سایت از کابران خود پرسیده بود « با توجه به اطلاعاتی که درباره گوشی OnePlus 5 بدست آورده اید آیا این گوشی را خریداری خواهید کرد ؟ » . نتیجه نظر سنجی را در متن ذیل بخوانید.

با توجه به اینکه قبل از انتشار رسمی  این گوشی تبلیغات فراوانی برای آن شده بود ، سایت مذکور به دنبال آن بود تا ببیند آیا تبلیغات موثر واقع شده یا اقبالی به این گوشی وجود ندارد؟ همانطور که انتظار می رفت این گوشی از برخی مشخصات فنی ویژه مانند پردازنده Snapdragon 835 و ۶ تا ۸ گیگا بایت رم برخوردار بود، بنابراین این گوشی رقیب جدی برای دو گوشی ممتاز بازار یعنی Galaxy S8 و HTC U11 می باشد.

این نظر سنجی نشان می دهد که شایعات و تبلیغات پیرامون این گوشی موثر واقع شده و ۳۰۰ نفر از کاربران سایت مذکور تمایل خود برای خرید وان پلاس ۵ را اعلام نموده بودند.

۴۱ درصد از کاربران عنوان نموده بودند که اگر ویژگی ها ی مطرح شده در تبلیغات و شایعات قبل از انتشار گوشی صحت داشته باشند این گوشی را خریداری خواهند نمود. حتی بسیاری از این کاربران گفته بودند ، اگر شایعات و تبلیغات پیرامون قابلیت های این گوشی صحت نداشته باشد ، بازهم گوشی را خریداری خواهند نمود. این کاربران ۱۸ درصد از پاسخ دهندگان را تشکیل می دادند.

البته همه نتایج نظر سنجی مثبت نبود و ۱۶ درصد از کاربران اعلام نموده بودند که قیمت ۴۷۹ دلاری این گوشی گران است و ۲۵ درصد از کاربران نیز گفته بودند که تصمیم دارند تا برند دیگری را خریداری نمایند و این قضیه نیز دور از انتظار نیست، چرا که با اینکه این شرکت چینی از زمان عرضه اولین گوشی خود کماکان پیشرفت داشته است ولی هنوز نمی تواند در حد و اندازه شرکت هایی مانند سامسونگ و ال جی عمل کند؛ برای نمونه کیفیت صفحه نمایش پرچمدار جدید این شرکت هر چند که رزولوشن قابل قبولی دارد ولی FULL HD است و مطمئنا انتظارات طرفدارن VR را برآورده نخواهد کرد. هر چند که به نظر می رسد وان پلاس ۵ یک گوشی موفق در بازار باشد ولی وجود برخی مشکلات که عمدتا نرم افزاری بوده اند ممکن است به موفقیت این مدل ضربه وارد کنند.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

(Visited 291 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.