چگونه خطای « Unfortunately, Maps has stopped » را برطرف نماییم؟

آیا تا به حال با نقشه های گوگل به مشکل برخورده اید؟ به گونه ای که نرم افزار ناگهان بسته شود یا هنگ کند و یا با پیام خطای غیر مشهور مواجه می شوید ، متن زیر را بخوانید. ما در این پست سعی می کنیم شما را برای حل این مشکلات راهنمایی کنیم.

چگونه خطای « متاسفانه نقشه متوقف شده است » را برطرف نماییم ؟

اگر به استفاده از نقشه های گوگل مپ ( Google Maps ) عادت نموده باشید ، متوقف شدن کارکرد نقشه ها بسیار ملال آور است. مراحل زیر را به ترتیب اجرا کنید.  مرحله به مرحله جلو بروید تا بالاخره در یکی از مراحل مشکل برطرف شود .

گوگل مپ خود را با آخرین نسخه بروز نمایید :

این مشکل یا مشکلات دیگر ممکن است به دلیل بروز نبودن گوگل مپ باشد. به Google Play Store بروید و آخرین نسخه گوگل مپ را جستجو نموده و نصب نمایید.

حافظه پنهان برنامه یا همان کش (  cache ) را خالی کنید :

شاید این مشکل  از آنجا ناشی می شود که کش برنامه پر است و نیاز به تخلیه دارد. برای این کار ابتدا وارد تنظیمات Settings شوید، سپس وارد قسمت برنامه های کاربردی Applications شده و از آنجا وارد Google Maps شوید. در این قسمت با کلیک بر روی پاک کردن کش Clear Cache مشکل برطرف می شود.

دستگاه را خاموش روشن نمایید :

این کار معمولا راحت ترین کار به نظر می رسد ، اما واقعا ری استارت ( خاموش روشن کردن ) گوشی نه تنها مشکلات برنامه گوگل بلکه بسیاری از سایر خطاها را نیز برطرف می کند. دکمه پاور را نگه داشته و گزینه ی ری استارت ( خاموش روشن ) را انتخاب نمایید.

پاک کردن بخش کش سیستم ( cache partition wipe ) :

بخش کش برنامه برای برخی برنامه های خاص بوده و سیستم کش نیز مخصوص سیستم عامل اندروید است. این بخش مشابه فولدر فایلهای موقت ( Temp folder ) می باشد و در حقیقت یک فضایی برای نگهداری داده های موقتی می باشد. پاک کردن کامل این بخش پس از اینکه  اندروید را بروزرسانی نمودید و با مشکلاتی نظیر افت شارژ باتری ، پرش برنامه های کاربردی و یا دیگر اشکالات عجیب و غریب مواجه شدید یکی از راه های موثر پاک کردن کش سیستم است.

برای این کار ابتدا گوشی خود را خاموش نمایید. دکمه ها ی پاور ( یا دکمه ی خانه ) و زیاد کردن حجم صدا را همزمان نگه دارید. با استفاده از دکمه ی پایین آوردن حجم صدا ، گزینه پاک نمودن بخش کش را انتخاب نموده و سپس با استفاده از دکمه ی پاور تایید نمایید. پس از اینکه این عملیات انجام شد ، گزینه ریبوت را انتخاب نموده و گوشی را روشن نمایید.

بازیابی حالت کارخانه ی گوشی :

اگر از مراحل بالا جواب نگرفتید ، این راهکار آخرین راه حل  برای این مشکل است. با توجه به این که با اجرای این راهکار تمام داده های شما از دستگاه حذف خواهد شد ، حتما یک پشتیبان از اطلاعات خود تهیه فرمایید. برای بازگشت به حالت کارخانه وارد قسمت  تنظیمات شوید. سپس بخش شخصی سازی Personalization را انتخاب و از آنجا Backup and reset را انتخاب کنید. در این قسمت ریست گوشی  Reset Phone را انتخاب نمایید و پس از اتمام این مرحله داده های خود را بازیابی کنید.

(Visited 2,434 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.