از بین HTC 11 و SONY XPERIA XZ PREMIUM کدام بهتر هستند؟

HTC U11 و Sony Xperia XZ Premium ، هر دو از لحاظ فنی نوآورانه هستند، اما فقط یکی از این دو می توانندبرتر باشند. در این پست به بحث در مورد این دو پرچمدار می پردازیم.

طراحی و کیفیت ساخت HTC 11 و Sony Xperia XZ Premium

HTC 11 مطمئنا قصد قرار گرفتن در بین گوشی های رده بالا را نداشته است، این پرچمدار شرکت تایوانی با یک بدنه منحنی شیشه ای یک طراحی فوق العاده دارد. پوشش شیشه ای صفحه نمایش و پشت گوشی به ترتیب از جنس Gorilla Glass 5  و Gorilla Glass 3 می باشد. این گوشی دارای گواهینامه IP67 برای گرد و غبار و آب می باشد و می تواند تا ۳۰ دقیقه در عمق یک متری داخل آب سالم بماند.

در Xperia XZ Premium شرکت سونی کماکان از طراحی OmniBalance خود استفاده کرده است ولی در عوض با انجام برخی اصلاحات و افزایش کیفیت ساخت سعی کرده است گوشی مقاوم تری ارائه نماید. داشتن پوشش Gorilla Glass 5 برای صفحه نمایش و قسمت پشت گوشی و بهره گیری از گواهینامه های IP 65/68 در برابر گردو غبار و آب از ویژگی های خوب این مدل است.

هر دوی این گوشی ها دارای صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی و قابهای بزرگ هستند، نسبت صفحه نمایش به بدن برای HTC 11 برابر ۷۱٫۴ درصد است که از ۶۷٫۷ درصد iPhone 7 Plus  بهتر است ولی به ۸۴ درصد Galaxy S8 نمی رسد. این ویژگیدر Xperia XZ Premium برابر با ۶۸ درصد است و به نسبت HTC U11 مدرن تر به نظر می رسد. این گوشی ۲ میلی متر بلندتر و ۱ میلی متر عریض تر از HTC 11 است. هر دوی این گوشی ها باریک هستند و ۷٫۹ میلی متر ارتفاع دارند. Xperia XZ Premium با ۱۹۵ گرم وزن از HTC 11 با ۱۶۹ گرم وزن سنگین تر است. البته در عوض برجستگی دوربین U11 از Xperia XZ Premium بیشتر است.

صفحه نمایش HTC 11 و Sony Xperia XZ Premium

U11 دارای صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی QHD با کیفیت ۱۴۴۰x2560 و تراکم پیکسل ۵۳۹ پیکسل است، اینکه این گوشی دارای پنل OLED نیست ناامید کننده است. شما وقتی به صورت مایل به صفحه نمایش نگاه می کنید کمی خاکستری به نظر می رسد.

Xperia XZ Premium نیز دارای صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی با کیفیت ۳۸۴۰x2160 می باشد اما تراکم پیکسلی آن کمی بیشتر و برابر ۸۰۷ پیکسل است. رزولوشن ۴K و پشتیبانی از HDR جزء ویژگی های برتر این گوشی هستند. علاوه براین تعادل رنگ سفید در این گوشی از U 11 بهتر است.

نرم افزار HTC 11 و Sony Xperia XZ Premium

گوشی HTC 11 با ویژگی منحصر بفرد Edge Sense بسیار را حیرت زده کرده است، با این وِِیژگی شما می توانید با انجام تنظیمات مخصوص به این امکان، با فشردن گوشی از دو طرف بنا به میزان فشاری که می آورید یکی از ویژگی های گوشی را فعال کنید.

HTC U11 از آخرین نسخه اندروید ۷٫۱٫۱ نوقا بهره می برد و رابط کاربری خیره کننده HTC Sense را هم دارد و به احتمال زیاد از اولین گوشی هایی باشد که به روزرسانی اندروید O را دریافت خواهد کرد.

Sony Xperia XZ Premium نیز از اندروید ۷٫۱٫۱ نوقا برخوردار است و از رابط کاربری Xperia که بسیار شبیه رابط کاربری اندروید است بهره می برد. شرکت سونی نیز نسبت به ارائه بروزرسانی های اندروید برای گوشی های خود حساس است و احتمالا به زودی بروزرسانی اندروید O برای این مدل ارائه شود.

(Visited 326 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.