مقایسه دوربین گوشی های Pixel ، S8 ، iPhone و چند گوشی دیگر

هفته گذشته یکی از سایت های معتبر در زمینه گوشی های تلفن همراه، مقایسه ای در خصوص دوربین گوشی های مختلف انجام داده است. مقایسه بین دوربین گوشی های  Samsung Galaxy S8   LG G6 ، HTC U11 و Sony Xperia XZ Premium  انجام شده است. از طرفی دوربین های گوشی های iPhone 7 Plus و Google Pixel نیز با یکدیگر مورد مقایسه قرار گرفته بود. نتایج این مقایسه به شرح ذیل است.

در این تست که به تست کور معروف است، اصول کلی رعایت شده است. Xperia XZ Premium و HTC U11 به عنوان دو گوشی رقیب در این زمینه به لیست مقایسه اضافه شده اند. انتظارات از گوشی های هوشمند شرکت سونی بالاست زیرا این شرکت صاحب امتیاز DxOMark ( شرکت سازنده دوربین ) بوده و خود شرکت سونی دارای فناوری ساخت سنسور عکس برداری به عنوان یکی از سردمداران این حوزه می باشد.

در این مقایسه سعی شده بود تا از بالاترین حالت رزولوشن و تنظیمات ارائه شده برای بهترین حالت عکس در هر گوشی و حالت خودکار استفاده شده و سپس نسبت به گرفتن عکس اقدام شود. برای این که یک ماخذ مقایسه نیز وجود داشته باشد ، همان عکسها توسط دوربین  Canon DSLR نیز گرفته شده است. سپس عکسها به نظرسنجی گذاشته شده بود تا کاربران مختلف به آنها رای دهند.

گوشی برتر در این طبقه بندی ۶ امتیاز نصیبش می شد. رتبه دوم ۵ امتیاز ، رتبه سوم ۴ امتیاز و به همین صورت کاربران می توانستند رای دهند.

نتایج :

برای دو مدعی در این زمینه یعنی  Xperia XZ Premium  و U11 نتایج خیلی جالب توجه نبود و باید گفت فاجعه بود. U11  تنها دو بار رتبه سوم و Xperia XZ Premium یکبار این رتبه را کسب نمودند و در باقی رای ها هر دو گوشی آخر یا یکی مانده به آخر بودند.

مقام اول توسط گوشی Google Pixel کسب شد ، که رقبای آن یعنی گلکسی S8  و آیفون ۷ پلاس با فاصله ی کمی در تعقیب آن بودند. پس از آن ها به قدری فاصله HTC U11 و LG G6 حضور دارند و Xperia XZ Premium در مکان آخر قرار دارد.

مقام اول با ۲۰ امتیاز : Google Pixel

مقام دوم با ۱۸ امتیاز : Samsung Galaxy S8

مقام سوم با ۱۶ امتیاز : Apple iPhone 7 Plus

مقام چهارم با ۱۱ امتیاز : HTC U11

مقام پنجم با ۱۰ امتیاز :  LG G6

و

مقام ششم با ۹ امتیاز :  Sony Xperia XZ Premium

(Visited 196 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.