اطلاعاتی درباره ی USB Type-C

پورت USB Type-C جانشین پورت micro-USB است و این پورت در اواسط سال ۲۰۱۷ برای گوشی های رده ی متوسط نیز تعبیه خواهد شد. این پورت دارای برخی ویژگی های خاص و عالی می باشد که در متن زیر به آن می پردازیم.

۱٫ این نوع پورت بسیار سریعتر بارگذاری می شود.

USB Implementers Forum که سازنده ی پورت های مختلف می باشد ، برخی از کاستی های micro-USB را متوجه شد و برای حل آنها  پورت Type-C را جایگزین نمود. شارژ از طریق این پورت بسیار سریع است و بصورت کلی تا ۱۵ وات قابلیت شارژ گوشی های هوشمند را دارا می باشد، این پورت پنج برابر سریعتر از پورت های قدیمی می باشد و بهترین استفاده برای شارژ باتری می باشد.

۲٫ هر دو طرف کابل نه تنها مشابه یکدیگر است بلکه کارایی یکسانی نیز دارند. یعنی شما می توانید برای انجام کارهای مختلف از هر دو طرف کابل به آسانی استفاده نمایید. حتی می توانید از گوشی دوستتان به عنوان منبع شارژ استفاده نمایید که شاید قدری خنده دار یا جالب باشد. برای این کار کافیست کابل را به گوشی خودتان و از طرف دیگر به گوشی دوستتان وصل نمایید. شما از گزینه های دیگری که هنگام اتصال ایجاد می شود نیز می توانید استفاده نمایید.

۳٫  انتقال داده

آیا دوست دارید با سرعت زیاد و به آسانی برخی از داده های خود مانند عکس ، موسیقی ، فیلم و… را به گوشی دوستتان انتقال دهید؟ اگر اندروید شما حداقل مارشمالو بوده و گوشی شما پورت Type-C را دارا باشد ، آنگاه مشکلی برای این کار ندارید. با اتصال دو گوشی از طریق کابل Type-C می توانید با سرعت بالا اطلاعات خود را به گوشی مقصد ارسال نمایید، تنها کافیست تا file explorer را که بصورت پیش فرض در اکثر گوشی ها نصب است را باز نموده و قسمتی که می خواهید فایلها ذخیره شوند را انتخاب کنید. در صورتی که file explorer را ندارید می توانید از برنامه های کاربردی در این زمینه  طراحی شده اند کمک بگیرید.

برخی از نکات که باید درباره  Type-C به یاد داشته باشید :

برخی از این کابل ها ممکن است آسیب زا باشند.

بسیاری از گوشی های هوشمند دارای پورت USB Type-C هنوز از USB 2.0 پشتیبانی می کنند.

ما توصیه می کنیم که از پورت و کابل Type-C اصلی و اورجینال استفاده نمایید.

تنها از شارژرهای Type-C دارای USB که دارای گواهینامه و ضمانت هستند استفاده نمایید.

 

(Visited 287 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.