تغییر خط مشی شرکت ال جی به استفاده از OLED در LG V30

با توجه به نقشه ی راه شرکت LG ، این شرکت تصمیم دارد در هر سال دو گوشی هوشمند پرچمدار عرضه نماید. معمولا این شرکت در نیمه اول سال بر اساس یک سنت قدیمی اقدام به عرضه ی گوشی های هوشمند و پرچمدار سری G خود می کند؛ در نیمه دوم سال هم گوشی های هوشمند سری V خود را روانه بازار می نماید. به نظر می رسد شرکت  LG فناوری صفحه نمایش های IPS را کنار خواهد گذاشت و در گوشی پرچمدار LG V30 از صفحه نمایش های OLED استفاده خواهد کرد.

شاید بسیاری از مردم از شنیدن این خبر که شرکت LG خط مشی خود را به سمت استفاده از صفحه های OLED در LG V30 تغییر داده است تعجب نکنند چون این فناوری را در تلویزیون های مسطح این شرکت مشاهده نموده اند. این شرکت هم اکنون از فناوری OLED در صفحه های G Flex و G Flex 2 استفاده می نماید، اما تا به حال این فناوری را در گوشی های خود استفاده نکرده است.

اما چرا ال جی تصمیم به این تغییر گرفته است؟ علت این امر سریع نبودن صفحه نمایش های IPS برای برنامه ها و ابزارهای سه بعدی و VR و استاندارد Daydream شرکت گوگل است. شرکت ال جی نمی خواهد از قافله عقب بماند و به همین دلیل از فناوری OLED استفاده خواهد کرد.

به احتمال زیاد در گوشی V30 نیز همانند G6 از ابعاد خاص ( ۱۸:۹) استفاده خواهد شد که در این حالت طراحی این صفحه نمایش هم مشابه  G6 خواهد بود. البته مشخص نیست که در گوشی V30 از صفحه نمایش کوچک ثانویه استفاده خواهد شد یا نه.

همچنین مشخص نیست که شرکت ال جی تصمیم دارد روند در حال انقراض باتری های جدا شدنی را ادامه دهد یا نه، تقریبا دیگر اکثر شرکت ها از باتری های جداشدنی در گوشی خود استفاده نمی کنند، اگرچه ال جی نیز چنین اقدامی را در گوشی  پرچمدار خود یعنی G6 انجام داده است.

گوشی LG V20 فوق العاده مورد ستایش قرار گرفت ، نه فقط به خاطر باتری جداشدنی بلکه بخاطر بسیاری مزیت ها و استانداردهای دیگر همچون US Military standard MIL-STD-810G certification و کیفیت بالای ساخت بدنه ی گوشی؛ G6 نیز بسیاری از این گواهینامه ها را کسب کرده است و بنابراین انتظار می رود گوشی V30 نیز فوق العاده و قدرتمند باشد.

متاسفانه اطاعات دیگری از امکانات و قابلیت های گوشی پرچمدار بعدی شرکت  LG در دست نیست، اما شنیده ها حاکی از یک گوشی فوق العاده و همتراز و شاید بهتر از گوشی هایی همچون گوگل پیکسل ، Moto Z  و Axon 7 دارد. باید منتظر خبرهای تکمیلی بعدی باشیم.

 

(Visited 150 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.