ناگفته هایی درباره نرم افزار های رایگان !

معمولا اکثر کاربران به برنامه های کاربردی رایگان علاقمندند و تلاش میکنند تا از بازی ها و یا برنامه های کاربردی رایگان بهره بیشتری ببرند، چرا که دوست ندارند هزینه ای بپردازند، اما با توجه به اینکه  هیچ ارزانی ای بی علت نیست؛ برخی از پیامدها ی این برنامه ها و یا نرم افزارها را برای شما شرح می دهیم.

بخش اعظم درآمد Play Store از طریق برنامه های پولی تامین نمی شود، بلکه بیشتر درآمد تولیدکنندگان نرم افزار از برنامه ها و نرم افزارها ی رایگان است، اما چگونه این امر محقق می شود. اکثر کاربران درباره ی برنامه های پولی اطلاعاتی دارند و می دانند که درآمد زایی آنها چگونه است، اما برنامه های رایگان چگونه به درآمدزایی شرکتها کمک می کنند؟ در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت.

باید بدانید کسانی که حتی یک ریال بطور مستقیم برای برنامه های کاربردی رایگان نمی پردازند از شیوه های دیگر هزینه هایی را متحمل می شوند. این مطالب بر مبنای تحقیق اجرا شده توسط موسسه ی Rochester  دانشکده فناوری دانشگاه کویین می باشد.

این مطالعه به مقایسه ۲۱ برنامه ی رایگان که جزء محبوب ترین برنامه های Play Store در فاصله زمانی بین ماه های ژانویه تا اوت ۲۰۱۴  بوده اند،  پرداخته است. تمامی این برنامه ها در گوشی Galaxy S2 نصب و اجرا شده است و مکانیزم آنها مورد بررسی قرار گرفته است.

اصلی ترین  ضعف برنامه های رایگان و البته از طرف دیگر محل درآمد اکثر برنامه های رایگان آگهی های تبلیغاتی است. البته تاثیر این تبلیغات در درآمدزایی کم است  چون ممکن است مقطعی باشد. البته هدف این مقاله انتقاد از بازار برنامه های رایگان نیست چون اکثر کاربران از استفاده ی آنها لذت می برند. اما این مهم است که برخی از مضرات و ریسک های برنامه های رایگان را بدانید و هنگام استفاده از آنها مراقبت لازم را به عمل آورید.

برنامه های رایگان باتری گوشی را بیشتر مصرف می کنند:

به علت آگهی های تبلیغاتی در برنامه های  رایگان، استفاده از این برنامه ها تا ۳۳ درصد از باتری شما را مصرف می کند. طول عمر باتری نیز به دلیل استفاده از برنامه های رایگان کاهش می یابد. کسانی که تعداد زیادی از برنامه های رایگان را نصب نموده و اجرا می نمایند تفاوت را بهتر حس می کنند.

برنامه  های رایگان سرعت سیستم را کاهش می دهند:

گرچه گوشی های هوشمند پرچمدار و جدید دارای پردازنده های قدرتمندی هستند، اما استفاده روزانه از برنامه ی کاربردی رایگان، سرعت پردازنده را کاهش می دهد. برنامه های کاربردی که دارای آگهی تبلیغاتی هستند تا ۵۶ درصد از قدرت پردازنده شما را مصرف می کنند. این برنامه ها تا ۲۲ درصد از حافظه داخلی و ۴۸ درصد از شارژ محاسباتی انباشته شده در پردازنده را نیز مصرف می کنند.

برنامه های کاربردی میزان داده (شارژ اینترنتی) گوشی شما را بیشتر مصرف می کنند:

به نظر شما برنامه های تبلیغاتی چگونه بر روی تلفن شما نمایش داده می شود؟ قطعا از طریق تبادل داده، بر طبق تحقیقات انجام شده میزان مصرف داده ی اینترنتی برنامه های رایگان می تواند تا ۱۰۰ درصد بیشتر از برنامه های پولی باشد. اما نگران نباشید، خوشبختانه حداکثر افزایش مصرف تا ۷۹ درصد می رسد.

در برخی از شرکت های اینترنتی مانند AT&T در آمریکا، هزینه مصرف داده از طریق برنامه های رایگان به حدود ۱٫۷ سنت می رسد که نسبت به نرخ برنامه های کاربردی پولی بالاتر است.

بدیهی است که در این مقاله ما کاربران را از برخی مضرات برنامه های رایگان مطلع کردیم تا مراقبت لازم را به عمل آورند و منظور ما حذف تمام برنامه های کاربردی رایگان نیست، ولی به هر حال سازندگان برنامه های رایگان نیز می بایست هزینه های خود را  از طرق مختلف تامین نمایند. اما با در نظر داشتن این نکات شما می توانید در خصوص انتخاب بین نسخه های رایگان و پولی برنامه های مختلف تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

نظرات خود را در خصوص این مقاله با ما در میان بگذارید.

(Visited 86 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.