بهترین شبیه سازهای اندروید برای رایانه های شخصی

شبیه سازهای اندروید در سال های اخیر به طور فزاینده ای در اختیار کاربران قرار گرفته است. امروزه دسترسی به این شبیه سازها آسان است و کاربران می توانند از قابلیت های اندروید در رایانه خود به طور کامل استفاده نمایند. در لیست ذیل تعدادی از بهترین شبیه سازهای اندروید برای رایانه های شخصی را به شما معرفی می کنیم.

کدام شبیه ساز اندروید برای ویندوز مناسب تر است ؟

به یاد داشته باشید که در ابتدا روان بودن و سرعت اجرای برنامه های کاربردی در شبیه ساز اندروید به نحوه عملکرد و ویژگی های فنی رایانه شما بستگی دارد، البته برخی از این شبیه سازها دارای بهینه ساز گرافیک و پردازنده نیز هستند. علاوه براین، رابط کاربری نیز خیلی متفاوت از رابط های کاربری در اندرویدهای گوشی می باشد تا کاربر احساس راحتی در استفاده از گزینه ها و قابلیت های شبیه ساز داشته باشد. تمام شبیه سازهایی که ما در این پست معرفی می کنیم رایگان هستند، اما جهت استفاده از گزینه ها و قابلیت های اضافی و همچنین حذف آگهی های تبلیغاتی می بایست هزینه پرداخت نمایید.

BlueStacks

BlueStacks که دارای اندروید نسخه ۴٫۴٫۲ می باشد، تا به امروز محبوب ترین نمونه شبیه ساز و احتمالا پایدارترین برنامه بوده است. در این نرم افزار شما مجبور به پرداخت هزینه اضافی نیستید اما قدری تبلیغات مزاحم شما خواهد بود، با استفاده از Ctrl + Alt + Delete شما می توانید برخی از برنامه هایی که در پس زمینه درحال اجرا است( از جمله تبلیغات) را متوقف نمایید ، آنگاه یک پیام صریح به شما نشان داده خواهد شد که برای ادامه ی استفاده رایگان از این نرم افزار تبلیغات می بایست ادامه یابد و چنانچه اگر شما نخواهید تبلیغات نشان داده شود ، می بایست پول پرداخت کنید.

هر کاربر بدون هیچ محدودیتی و بصورت رایگان و بدون استفاده از حساب کاربری گوگل می تواند از این نرم افزار به راحتی در سیستم شخصی خود  استفاده نماید. در حال حاضر این شبیه ساز قابل اعتماد ترین برنامه ی شبیه ساز ارائه شده برای ویندوز است که با انواع برنامه و ها و بازی ها سازگاری دارد. ما نیازی به یک رایانه ی پیشرفته برای اجرای این برنامه نداریم بلکه یک سیستم در حد رایانه های سال ۲۰۱۳ کفایت می کند. در نتیجه این برنامه با بسیاری از قابلیت ها در دسترس شماست.

Nox App Player

این برنامه همانند BlueStacks شبیه ساز اندروید ۴٫۴٫۲ در رایانه است و به همان روانی و حتی شاید سریعتر از BlueStacks نیز هست و از انتشار این برنامه نیز زمان زیادی نمی گذرد. به غیر از اینکه این برنامه با یک ویندوز معمولی کار می کند، سرعت اجرای برنامه نیز قابل توجه است، اگر چه برای اجرای برخی از گزینه و برنامه نیاز به پرداخت پول هست. این امر بیشتر در رابطه با بازی های پولی رخ می دهد. در استفاده از این نرم افزار به جز ناسازگاری برخی برنامه ها مشکلی نخواهید داشت.

اگرچه دوره ی بیشتری برای تست  و تصدیق عملکرد این برنامه نیاز است اما تا اینجا عملکرد برنامه فوق العاده بوده است. این برنامه نسبت به BlueStacks یک مزیت اساسی دارد و آن رایگان بودن این برنامه است، با وجود رایگان بودن هیچ تبلیغاتی در محیط برنامه وجود ندارد. این برنامه طیف وسیعی از برنامه های کاربردی را شبیه سازی می کند و تجربه ی خوبی در اختیار کاربر قرار می دهد. اگر به صفحه لمسی در رایانه خود دسترسی دارید می توانید این قابلیت را در برنامه نیز شبیه سازی کنید. شما حتی می توانید اسکرین شات تهیه کنید و یا حجم صدا را تنظیم کنید، فایل های  APK را نصب کنید و قابلیت خاموش روشن کردن و استفاده ی چند پنجره ای نیز برای شما وجود دارد.

Droid4X

Droid4X که اندروید ۴٫۴٫۲ KitKat  را در رایانه ی شما شبیه سازی می کند یک برنامه رایگان است، ممکن است این برنامه از رابط کاربری جذابی برخوردار نباشد، اما بسیار خوب کار می کند. برخلاف سایر شبیه سازها که بسته هستند، این شبیه ساز بازتر بوده و قابلیت تغییرات در تتظیمات اندروید برای کاربر وجود دارد. از لحاظ روانی و سیالیت مناسب است اما به پای دو شبیه ساز قبلی نمی رسد.

همانند دو شبیه ساز مذکور، در این برنامه نیز شما قادر هستید ویدئو ها و همچنین عکس چهره ی خودتان را با استفاده از وب کم ذخیره کنید. کسانی که طرفدار بازی هستند نیز مشکلی نخواهد داشت ، چون این شبیه ساز با بسیاری از بازی ها نیز ساز گار است. برای اعتبار سنجی کنترولر های بازی ، این شبیه ساز از شما کد QR طلب می کند. در قسمت تنظیمات شما می توانید میزان وضوح صفحه نمایش را تنظیم کنید. به عنوان یک قاعده کلی به شما توصیه می کنیم بیشتر از نیمی از ظرفیت رایانه خود را به شبیه سازها اختصاص ندهید. به عنوان مثال ۲ گیگابایت از ۴ گیگا بایت رم و ۲ هسنه از ۴ هسته پردازنده را به این امر اختصاص دهید.

Andy OS 

این شبیه ساز یک جایگزین مناسب برای BlueStacks است برای زمانیکه شما از محیط یا منوهای BlueStacks خسته شدید . این شبیه ساز که کاملا رایگان است در چند ماه گذشته به صورت چشمگیری توسعه یافته ( بروز شده) است، به شکلی که سازگاری با موس و مکانیسم ناوبری آن نیز ارتقا یافته است. تا قبل از این ارتقا این شبیه ساز قادر به پردازش یک تب ( Tap)  طولانی نبود.  مثلا هنگام ساخت یک جوخه در بازی Clash of Clans شما با مشکل فراوانی روبرو بودید. رابط کاربری این شبیه ساز که ترکیبی از نسخه ی KitKat  و مارشمالو است فوق العاده است، یک رابط کاربری متفاوت که تجربه لذت بخشی برای کاربر به همراه دارد.

برخلاف سه شبیه ساز فوق که در  اندروید KitKat  ۴٫۴ نصب و راه اندازی شدند، این شبیه ساز به آن اندازه پیشرفته نیست و در نسخه اندروید Jelly Bean 4.2.2 راه اندازی شد. Andy OS از نظر قابلیت ها نیز نسبت به سه شبیه ساز بالا ضعیف تر بوده و جامع نیست. با این وجود این شبیه ساز پایداری فوق العاده ای در تمام سطوح دارد. به طور خلاصه این شبیه ساز برای استفاده شخصی رایگان است اما برای کار تجاری باید هزینه ی ۱۲ دلار ماهیانه یا ۹۹ دلار سالیانه پرداخت شود. با خرید این نسخه های پولی، اندروید شما با لینوکس و مک نیز سازگار خواهد بود و شما به تمام قابلیتها دسترسی خواهید داشت.

 

(Visited 432 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.