کوچکترین گوشی هوشمند ۴G جهان؛ واقعی است یا غیرواقعی؟

پس از پنج بار شکست در این نوع سرمایه گذاری، بالاخره در آغاز ماه می شرکت Kickstarter یک گوشی با ابعاد کوچک رونمایی کرد و آن کوچکترین گوشی هوشمند جهان با قابلیت ۴G بود.

بسیاری از کاربران در هنگام خرید گوشی هوشمند، به یک آیتم اهمیت فراوانی می دهند و آن آیتم کوچک و جمع جور بودن گوشی است. گوشی Panasonic A102 به خوبی این آیتم را رعایت کرده بود و بسیار کوچک بود ولی این گوشی نیز هم اکنون از چرخه ی تولید خارج شده است و بنابراین در اختیار کاربران نیست.

پروژه  “Jelly”  که متعلق به شرکت  Kickstarter بود، در اولین سرمایه گذاری ۳۰۰۰۰ دلاری خود موفقیت آمیز نبود و شکست خورد. اما هدف اصلی این شرکت رونمایی از کوچکترین گوشی ۴G جهان بود که دارای صفحه نمایش ۲٫۴۵ اینچی ال سی دی باشد. امروزه گوشی های هوشمند، سهم بزرگی در زندگی دیجیتالی ما دارند، ما از طریق این گوشی ها بسیاری از کارهای روزمره را انجام می دهیم مانند ارسال ایمیل ، پرداخت صورتحسابها و قبض ها ، جستجو در اینترنت و … .

در خصوص باتری گوشی های هوشمند بحث داغ تر می شود، چون سایز صفحه نمایش تاثیر زیادی در مصرف باتری دارد. برخی از کاربران اعتقاد دارند که گوشی های ۵٫۵ اینچی  به اندازه کافی بزرگ نیستند، در حالیکه برخی دیگر اعتقاد دارند فبلت ها بیش از حد بزرگ هستند. یک گوشی هوشمند چقدر باید کوچک باشد؟ هرکس نظر خود را در این زمینه دارد و بسته به سلایق کاربران متفاوت است. برخی از سایزهای مورد نظر کاربران شامل گوشی کوچک برای استفاده یک دستی یا گوشی کوچک در حد و اندازه جیب کوچک شلوار جین می شود، اما یک حقیقت در این جا وجود دارد و آن کارهای مختلف روزانه است که به صفحه نمایش بزرگتر احتیاج دارد و به همین دلیل کارخانه های مختلف درصدد جا دادن صفحه نمایش های بزرگتر در قاب های به مراتب کوچکتر است.

این روند در گوشی  های هوشمند شرکت اپل مشهودتر است، اولین گوشی آیفون دارای صفحه نمایش ۳٫۵ اینچی بود، آیفون ۵ با صفحه نمایش بزرگتر ۴ اینچی عرضه شد. دو سال بعد صفحه نمایش ۴٫۷ و سپس ۵٫۵ اینچی عرضه شد. البته آیفون SE هنوز هم دارای صفحه نمایش ۴ اینچی است. اما چرا آیفون مثال خوبی در این زمینه است؟ دو دلیل وجود دارد: اول اینکه گوشی های آیفون کاملا ساده و راست قامت هستند. (به ویژه در مقایسه با گوشی های سامسونگ)، دوم اینکه اپل در ثبت و برجسته سازی این روند بسیار موفق عمل کرده و گوشی های خود را بسیار ماهرانه و البته با کمی تاخیر با یکدیگر سازگار نموده است.

امروزه به نظر می رسد کاربران از دو صفحه نمایش بیشتر استقبال می کنند، صفحه نمایش ۵ اینچی و ۵٫۵ اینچی(۰٫۲ اینچ بالاتر یا پایین تر). اپل هم اکنون از این سایز برای گوشی های هوشمند استفاده می کند، همچنین شرکتهای گوگل و سامسونگ نیز سالها از چنین اندازه هایی برای گوشی های خود استفاده نموده اند. روند کارخانه ها به سمتی است که گودی یا خمیدگی گوشی ها را کاهش دهند.  امروزه گوشی های ۵ اینچی نیز جز گوشی های جمع و جور محسوب می شوند.

با تمام این اوصاف ، چرا یک گوشی هوشمند ۲٫۴ اینچی  همانند Jelly طراحی شده است؟ این گوشی کوچکترین گوشی  دارای شبکه  LTE است. لیست مشخصات فنی گوشی خبر از یک گوشی هوشمند با امکانات محدود و با سطح اولیه می دهد.

گوشی Jelly به عنوان یک جایگزین برای گوشی هوشمند اصلی شما طراحی شده است برای زمانیکه شما در مسافرت هستید و دوست ندارید تا سیم کارت خود را از گوشی اصلی خارج نمایید و یا به دنبال یک گوشی سبکتر و کوچکتر به جای گوشی هوشمند اصلی هستید. این گوشی می تواند به جای یک مودم ۴G نیز عمل کند. البته برخی از برنامه  ها مانند واتس آپ و تریما با قابلیت چند سیم کارتی سازگار نیستند. به شخصه خرید گوشی هوشمند کوچک  فقط برای اینکه در جیب کوچک من جا شود را به صرفه نمی بینم.

در هر حال عنوان «کوچترین گوشی هوشمند ۴G» وعده ای توخالی است و اگر به دنبال یک گوشی جمع و جور هستید که نیازهای روزانه را برایتان برطرف کنید باید فکر دیگری کنید.

 

(Visited 663 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.