چند راهکار برای افزایش بیشتر عمر باطری گلکسی S8

پرچمدار شرکت سامسونگ چندی پیش رونمایی شد و انتظار می رود که کاربران  در استفاده از این گوشی مشکلی نداشته باشند، اما ما تلاش می کنیم  تا راه کارهایی ارائه کنیم تا بهترین استفاده از این گوشی را انجام دهید، در این پست به برخی ترفندها برای افزایش عمر باطری گوشی گلکسی S8 اشاره می کنیم:

گزینه ی « همیشه روشن» ( Always On )  را غیرفعال کنید

یکی از مواردی که باطری گوشی شما را تخلیه می کند، نقش بستن ساعت  و اعلانات بر روی صفحه نمایش  در حالت « همیشه روشن » می باشد. گرچه این حالت  برای شما راحتی ایجاد می کند و کمک می کند بدون هیچ زحمتی برخی اعلانات و ساعت را ببینید، اما شما می توانید با غیرفعال کردن حالت « همیشه روشن» صفحه نمایش ظرفیت باتری را قدری ذخیره کنید. برای این کار از این مسیر اقدام نمایید:

Settings > Lock screen and security > Always On Display

در این قسمت کشوی مربوطه را به سمت Off بکشید. اگر چنین کاری انجام دهید، صفحه نمایش گوشی شما در هنگام قفل بودن خاموش می باشد، در صورتیکه نیاز داشتید تا ساعت را ببینید تنها کافی است دکمه ی خانه را بفشارید.

روشنایی صفحه نمایش را از حالت خودکار بردارید

همانطور که می دانید یکی از راه هایی که به ذخیره ی میزان عمر باطری کمک می کند تنظیم نور صفخه نمایش می باشد. برای اینکار وارد تنظیمات سریع در بالای صفحه نمایش شوید، در این قسمت پیکان کوچک مربوط به روشنایی صفحه نمایش را جهت تنظیم نور صفحه نمایش جابجا کنید، ضمنا کشوی مربوط به تنظیم خودکار روشنایی را به سمت خاموش بکشید تا این حالت غیرفعال شود و نور صفحه را قدری کم کنید.

زمان خاموش شدن صفحه نمایش را در هنگام بلا استفاده کاهش دهید

محدود کردن میزان روشن ماندن صفحه نمایش در حالت بلا استفاده یکی از راه های مناسب برای افزایش عمر باطری است. زمان پیش فرض گوشی S8 برای این حالت ۱۵ ثانیه می باشد و شما می توانید این زمان را تا ۳۰ ثانیه افزایش دهید. هرچقدر این زمان افزایش یابد میزان مصرف باطری افزایش خواهد یافت. شما می توانید این زمان را این مسیر اصلاح کنید :

Settings > Display > Screen timeout

شما هرگز به گزینه ی « حالت سرگرمی » ( Entertainment mode )  نیاز نخواهید داشت

رزولوشن گوشی گلکسی S8  بصورت پیش فرض در حالت Full-HD می باشد. هر مقدار که میزان رزولوشن را کاهش دهید، میزان مصرف باطری کاهش خواهد یافت. پس بیایید با هم صادق باشیم، آیا منطقی است که برای یکسری اموری که ضروری نیست و یا به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد، صفحه نمایش را در حالت +DHQW قرار دهیم که میزان مصرف باطری آن بالا است. برای استفاده ی معمولی از صفحه نمایش می بایست از حالت FHD خارج شوید.  با این کار کمک زیادی به افزایش عمر باطری خواهید کرد.  بنابراین عملکرد بالای « حالت سرگرمی » را بگذارید برای زمانی که بازی می کنید و یا به کیفیت بالای تصویر نیاز دارید. بعد از اتمام بازی و یا کارتان از حالت سرگرمی خارج شوید تا میزان مصرف باطری کاهش یابد.

برنامه های کاربردی را مدیریت کنید

در گوشی گلکسی S8 ، شرکت سامسونگ بر خی برنامه های جدید را برای راحتی کار کاربران قرار داده است. اما برای اینکه میزان مصرف باطری شما کاهش یابد این برنامه ها را در حالت غیر فعال قرار دهید.  اگر برنامه کاربردی  را در حالت « asleep » قرار دهید بصورت خودکار در پس زمینه ی گوشی اجرا نخواهد شد و برخی اعلانات مربوط به آن متوقف خواهد شد. اگر از برنامه ی کاربردی مجددا استفاده نمایید ، این برنامه فعال می شود و به حالت اول بازمی گردد. برای اینکه یک برنامه کاربردی را در حالت خواب ( Sleep ) قرار دهید بر روی آیکن آن کلیک کرده و چند ثانیه نگه دارید تا منوی مربوطه باز شود. در این منو می توانید گزینه ی «  Sleep  » را انتخاب و بر روی Ok کلیک کنید.

 

(Visited 255 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.