برخی ترفند ها در نرم افزار پیام رسان تلگرام

با توجه به اینکه اکثر هم وطنان عزیز از نرم افزار پیام رسان تلگرام استفاده می کنند ، برآن شدیم تا برخی از راهنمایی ها و ترفندهای این نرم افزار را در این پست ارائه کنیم:

اصلاح عنوان کاربری :

زمانیکه تلگرام را نصب و شروع بکار می نمایید ، از شما شماره موبایل و نام کوچک تان را می خواهد تا در قسمت مربوطه تایپ نمایید. در صورتیکه تمایل ندارید شماره همراه و یا نامتان برای دیگران نمایش داده شود  می توانید  وارد قسمت تنظیمات ( setting )  شده و بر روی نام کاربری ( username ) کلیک کنید و آن را بردارید یا اصلاح کنید .

استفاده از نام کاربری دلخواه در تلگرام :

تنها مانع اصلی جهت استفاده از نام کاربری دلخواه این است که هر نام کاربری تنها یک بار قابل استفاده است، اگر از نامهای خیلی معروف یا عمومی می خواهید استفاده کنید باید شانس این را داشته باشید که شخص دیگری از آن استفاده نکرده باشد. اگر واقعا مصر هستید که از یک نام کاربری خاص استفاده کنید و نرم افزار این اجازه را به شما نمی دهد می توانید با تیم پشتیبانی تلگرام تماس گرفته و آن نام کاربری را در اختیار بگیرید. البته شما می بایست این نام کاربری را حداقل در دو سرویس یا خدمات دیگر استفاده کرده باشید. برای تماس با تیم پشتیبانی می توانید از طریق تنظیمات گزینه ارتباط با ما ( Ask a question ) را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن پیش نمایش پیام دریافتی :

اعلانات صفحه نمایش قفل شده  و پیش نمایش پیام دریافتی ، از ویژگی های بسیار مفید است ، اما برخی تمایل ندارند تا پیام دریافتی و شخص ارسال کننده پیام برای دیگران نمایش داده شود. برای غیرفعال شدن این پیش نمایش باید از این قسمت اقدام کنید : Settings -> Notification and Sounds and turn off Message Preview.

تنظیم اعلانات دلخواه و رنگ LED :

شما قادرید هم اعلانات پیام دریافتی و هم رنگ LED را برای هر مخاطب تغییر دهید. بدیهی است که شما برای این اقدام نیاز به چراغ LED و نرم افزار اندروید دارید. برای این تغییرات و اقدامات برای گزینه Contact info کلیک نموده سپس بر روی Notifications and sounds ضربه بزنید. در اینجا لیستی از قابلیت ها که قابل تغییر است در اختیار شما قرار می گیرد.

خاموش کردن اعلانات برای یک مخاطب خاص :

برای اینکه اعلانات مربوط به یک فرد یا گروه خاص را غیر فعال کنید ، آن شخص یا گروه را انتخاب نموده ، سپس بر روی گزینه Info کلیک کنید. در این قسمت برروی Notifications و سپس Deactivate کلیک کنید.

ارسال پاسخ از طریق پاپ آپ  روی صفحه اصلی :

در حالیکه غیر فعال کردن اعلانات مربوط به یک شخص  پر پیام ! برای شما مفید است ، پاسخ مستقیم از طریق   صفحه اصلی نیز برای شما مفید است. برای این کار ، وارد تنظیمات شده و این مسیر را دنبال کنید : Settings > Notifications and Sounds ،  سپس بر روی گزینه ی Popup notifications کلیک نمایید.

تغییر شماره تلفن در تلگرام :

ممکن است اتفاق بیفتد که شما بخواهید شماره تلفن خود را عوص کنید . از قسمت ذیل شما می توانید شماره جدید را جایگزین شماره قدیمی نمایید:

Settings  » Phone number

نحوه بلاک کردن یک شخص در تلگرام:

ممکن است بنا به دلایلی بخواهید شخصی را بلاک نموده تا پیام های ایشان را دریافت ننمایید، برای این کار وارد مخاطبین تلگرام شوبد و مخاطب مربوطه را انتخاب نموده و بر روی عکس پروفایل کلیک کنید، بر روی قسمت سه نقطه در بالا ی صفحه کلیک کنید و گزینه BLOCK را بفشارید.

تغییر پیش زمینه ی صفحه ی گفتگو :

این کار بسیار ساده است، تنها کافیست از این قسمت اقدام نمایید : Settings > Chat Background ؛ در این قسمت می توانید از عکسهای پیش فرض و یا عکسهای گالری خودتان استفاده نمایید.

مدیریت دانلود فایلهای چند رسانه ای ( صوتی ، تصویری و… ) :

تلگرام اجازه ارسال فایل تا سقف ۱٫۵ گیگا بایت به شما می دهد. گرچه این قابلیت خیلی خوب است، اما این ارسال و دریافت فایلها خیلی سریع فضای خالی حافظه ی  شما را پر می کنند. برای مدیریت ارسال و دریافت فایلها وارد تنظیمات شده و به قسمت Data and Storage وارد شوید. بعد از آن یکی از گزینه های When using mobile data یا  When connected on Wi-Fi را انتخاب کنید. در هردو گزینه می توانید به دلخواه فایلهایی را که تمایل دارید تا دانلود شود را نعیین کنید.

جلوگیری از ذخیره شدن فایل های  چند رسانه ای در گالری :

وارد تنظیمات شده و کشوی مربوط به «ذخیره ی فایلها در گالری » را به سمت خاموش بکشید. ( Save to gallery )

مخفی کردن  آخرن بازدید ( Last seen  ) :

اگر می خواهید اشخاص دیگر از آخرین زمان حضور شما در تلگرام باخبر نشوند کافیست از این مسیر اقدام کنید:  Settings > Privacy and Security > Last seen

قفل کردن گفتگو :

یکی از دلایلی که مردم به تلگرام اقبال بیشتری دارند، امنیت مناسب و بالای آن است. یکی از این قابلیتهای امنیتی قفل کردن گفتگوها است به شکلی که اگر گوشی شما دست شخصی افتاد ، آن شخص نتواند گفتگوهای شما را مشاهده کند. برای قراردادن رمز عبور وارد تنظیمات شوید و سپس وارد Privacy and Security -> Passcode lock شوید، در این قسمت یک رمز چهارقمی وارد نمایید. حتی این قابلیت وجود دارد که اسکن اثر انگشت هم قرار دهید. پس از قراردادن رمز ، بر روی گزینه lock در بالا و سمت راست صفحه ضربه بزنید.

 

(Visited 214 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.