چگونه حالت developer در گوشی سامسونگ گلکسی S6 فعال کنیم؟

گوشی سامسونگ گلکسی S6 از دستگاه های رده بالای بازار به شمار می رود که همانند سایر گوشی ها ی موجود از طریق اعمال برخی تغییرات می توان  تنظیمات آن را شخصی سازی نمود. این تغییرات به وضوح کامل مشاهده نیست و تنها زمانی اجرایی می شود که شما گزینه یا حالت Developer را فعال نمایید. در این پست یکی از شیوه های آسان فعال نمودن گزینه ی Developer را به شما معرفی می کنیم.

قدم اول : سلب مسئولیت …

باید به اطلاع کاربران برسانیم ، همانطور که فعال کردن این گزینه قابلیت هایی را جهت اعمال تغییرات در گوشی S6 در اختیار شما می گذارد ، در عین حال ممکن است بر ثبات گوشی شما تاثیر بگذارد. در بدترین حالت ، تغییر تنظیمات ممکن است گوشی گلکسی S6 شما را خراب کند. برای اینکه اطمینان خاطر پیدا کنید ، از تمامی داده های خود پشتیبان تهیه کنید.

مزیت های فعال کردن این گزینه :

با هشداری که در قدم اول به شما دادیم شاید این سوال برایتان پیش بیاید که اصلا چرا باید چنین گزینه ای را فعال کنیم؟ خب برخی دلایل وجود دارد که شاید شما را متقاعد کند که چنین اقدامی را انجام دهید. با فعال کردن گزینه ی  Developer در هنگام شارژ، صفحه نمایش گوشی شما هرگز قفل نمی شود، شما می توانید حالت خارج شدن از قفل را بصورت OEM فعال کنید، همچنین وضعیت پردازنده را مشاهده کنید، حالت  USB debugging (اصلاح خطای USB) را فعال کنید و برخی قابلیت های دیگر هم برای شما فعال خواهد شد.

مزیت اصلی  فعال کردن این گزینه، دادن آزادی به کاربر جهت توزیع مجدد منابع سیستم است که باعث می شود تعداد برنامه های اجرا شده در پس زمینه ی دستگاه محدود گردد. این قابلیت سرعت دستگاه شما را افزایش داده و ثبات بیشتری به گوشی شما می دهد.

نحوه فعال کردن این گزینه :

متاسفانه هیچ برنامه یا تنظیمات ساده ای وجود ندارد که شما به راحتی حالت Developer را فعال و از حالت فعال بودن خارج کنید، بنابراین شما باید از طریق تنظیمات اصلی گوشی این اقدام را انجام دهید.

ابتدا وارد تنظیمات گوشی شوید.

در پایین  منوی تنظیمات ، به  بخش « درباره دستگاه » وارد شوید.

بر روی گزینه « اطلاعات نرم افزار» کلیک کنید.

بر روی گزینه ی « عدد ساخت» (Build  number) چندین بار کلیک کنید تا دستگاه به شما اعلام کند که حالت Developer فعال گردید.

در صورتی که به منوی تنظیمات برگردید، گزینه ی Developer را مشاهده خواهید کرد.

بر روی گزینه ی یا آیکن Developer کلیک کرده و گزینه روشن را انتخاب کنید.

یک بار که این گزینه را فعال کنید و بعد از آن این گزینه فعال باقی می ماند.

توجه : در صورتی که نسخه ی اندروید گوشی خود را بروز رسانی کنید  و یا گوشی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید ، آنگاه حالت Developer غیرفعال خواهد شد. بنابراین نیاز است که مجددا آن را فعال کنید، در مجموع بهتر است در صورتیکه واقعا به قابلیت های این حالت  ( Developer) نیاز دارید ، این اقدام را انجام دهید.

 

(Visited 1,627 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.