چرا باید سامسونگ گلکسی A5 بخریم؟

گوشی سامسونگ گلکسی (A5 (2017 در اوایل سال جاری و در ماه ژانویه رونمایی و هم اکنون با قیمتی کمتر از صد دلار در دسترس است، این دستگاه دارای پتانسیل های فوق العاده ای است و هم اکنون فرصت مناسبی برای خرید آن است.

یک طراحی فوق العاده :

طراحی گوشی های سری A بر پایه ی طراحی گوشی های سری S است و بنابراین الگوی طراحی این گوشی بر پایه ی طراحی گوشی گلکسی S7 است، همانطور که می دانید گوشی گلکسی S7 یک دستگاه فوق العاده است، بنابراین دستگاه های مشابه آن نیز قاعدتا از کیفیت فوق العاده ای در بسیاری از زمینه ها از جمله طراحی برخوردار می باشد.

این گوشی رده متوسط  بسیار زیبا و شبیه به گوشی های هوشمند تاپ و درجه یک می باشد، هم از نظر حسی و هم از نظر ظاهری؛ تنها ایرادی که وجود دارد این است که اسکنر اثر انگشت بر روی صفحه نمایش شیشه ای قرار گرفته است که البته هم اکنون اکثر گوشی های هوشمند ی که صفحه نمایش شیشه ای دارند به این شکل عمل کرده اند.

این گوشی یادآور پسرعموی خویش گلکسی S7 می باشد، بدنه ی گوشی از فلز و یک لایه شیشه تشکیل شده است. این گوشی امتیازات دیگری نیز دارد، از جمله اینکه مکان قرارگیری بلندگوها بسیار مناسب است، بلندگوهای این گوشی در لبه ی پایینی گوشی قرار نگرفته است بلکه در لبه ی کناری گوشی قرار گرفته و دستان شما در هنگام بازی یا دیدن فیلم مانع از خروج صدا نمی شود .

عمر باتری باور نکردنی :

نسخه ۲۰۱۶ این گوشی به داشتن عمر باتری زیاد مشهور شد و این گوشی نیز سنت نسل قدیمی خود را با موفقیت ادامه داده است و دارای باتری ۳۰۰۰ میلی آمپری است که هم اکنون یک ظرفیت مناسب و استاندارد به شمار می رود. این گوشی حتی در رده ی گوشی های متوسط نیز عملکرد مناسبی به لحاظ باتری نشان داده و در استفاده روزمره  و حتی در حالت استفاده شدید مشکلی ایجاد ننموده است.

این گوشی یک ویژگی فوق العاده ی دیگر نیز دارد و آن شارژ سریع آن است، این گوشی بصورت کامل تنها در یک ساعت و بیست دقیقه شارژ می شود.

سایر پتانسیل ها :

گرچه این گوشی برای رقابت با دستگاه های تاپ بازار طراحی نشده است ، اما این گوشی دارای مزیت های ارزشمندی است. این گوشی دارای گواهینامه ی ضد آب و ضد غبار ( IP68) می باشد. همانطور که می دانید دستگاه هایی که دارای چنین گواهینامه ای هستند در صورت غرق شدن در آب تا حدود یک و نیم متر به مدت چند دقیقه آسیب نمی بینند. این گواهینامه بیشتر برای گوشی های پرچمدار و تاپ ارائه می شود اما برخی گوشی ها مانند این گوشی و گوشی های شرکت گوگل ( پیکسل) دارای این گواهینامه می باشند.

این گوشی دارای اجرا کننده بازی ( گیم لانچر ) می باشد که برای بازی کنندگان حرفه ای فوق العاده است، این قابلیت به شما این امکان را می دهد که مراحل بازی را ذخیره نموده و اعلاناتی که در بین بازی به گوشی شما واصل می شود را غیر فعال کنید. بسیاری از امکانات دیگر مانند دانلود بازی ها و … نیز از طریق این برنامه در اختیار شما قرار دارد.

صفحه نمایش این گوشی دارای قابلیت و حالت «همیشه روشن »( Always On ) می باشد که برخی اعلانات مانند تاریخ ، ساعات و پیامکهای رسیده و … را در حالتی که صفحه نمایش گوشی خاموش است بر روی صفحه نمایش نشان می دهد. این حالت در بیشتر صفحه نمایش های   AMOLED وجود دارد و در صفحه نمایش مشکی ( خاموش) برخی اعلانات لازم را نشان می دهد. این قابلیت باعث می شود که برای دیدن ساعات و اعلانات گوشی ( مانند تماس های از دست رفته و .. ) بدون بازکردن قفل صفحه نمایش به آنها دسترسی داشته باشید.

(Visited 1,007 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.