نحوه کالیبره کردن قطب نما در گوشی های اندروید

شاید برای همه ی ما اتفاق افتاده باشد که به دنبال یک مقصدی در نقشه ی گوشی هوشمند هستیم ولی ناگهان پیکان ناوبری از حرکت باز می ایستد و یا مسیری اشتباه و دور از انتظار به شما نشان می دهد. اگر در حال اضطرار هستید و خیلی سریع می خواهید مشکل را برطرف کنید، شما می بایست قطب نمای گوشی خود را دوباره کالیبره کنید. در این پست این موضوع را به شما آموزش می دهیم.

روش اول: دستگاه خود را به سمت هر محور مختصاتی  برای مدت کوتاه بچرخانید تا قطب نما را کالیبره کنید، کالیبره کردن قطب نما ی گوشی واقعا آسان است، با فرض اینکه شما در گوشی خود نقشه ی گوگل را دارید، نقشه را باز نموده و مراحل ذیل را طی کنید:

گوشی خود را بطور عادی و نرمال نگه دارید، حالا همانطور که گوشی هنوز بصورت ایستاده در مقابل شما قرار دارد ، شیب گوشی را به سمت جلو ( دور از شما ) و به سمت عقب ( به طرف خودتان) حرکت دهید.

اکنون گوشی را به صورت عادی و نرمال نگه دارید، به شکلی که صفحه نمایش گوشی به سمت شما باشد، حالا گوشی را به سمت چپ و راست چهره ی خودتان بچرخانید.

سپس گوشی را به صورتی که در مقابل چهره ی شما باشد نگه دارید. حالا بالای گوشی خود را از یک طرف به طرف دیگر بچرخانید . ( همانند زمانیکه می خواهید برای نمایش فیلم گوشی را بصورت افقی بچرخانید).

روش دوم : چرخاندن گوشی به شکل عدد ۸ انگلیسی

اگر اقدامات فوق موثر نبود و همچنان نقص قطب نما پابرجا بود، روش دیگر کالیبره کردن قطب نمای گوشی این است که گوشی خود را به شکل عدد ۸ انگلیسی در فضا بچرخانید.

امیدوارم با استفاده از این دو روش مشکل قطب نمای گوشی شما برطرف شود. البته اگر این کارها را در بین عموم مردم انجام دهید ، ممکن است قدر ی عجیب و خنده آور جلوه کند.

روش سوم : استفاده از برنامه های کاربردی

علاوه بر دو روش فوق ، استفاده از برنامه های کاربردی در این زمینه می تواند کارساز باشد. برخی از برنامه های کاربردی مناسب در این زمینه در Play Store موجود است. این برنامه های کاربردی وضعیت سنسورهای گوشی از جمله سنسور قطب نما را به شما اطلاع رسانی می کند، به عنوان مثال برنامه کاربردی GPS Essentials چنین قابلیت هایی را دارا می باشد.

 

(Visited 20,187 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.