شیوه های حل برخی مشکلات Samsung Galaxy S4 Mini

Samsung Galaxy S4 Mini  هنگامیکه نسخه بروزرسانی اندروید لالی پاپ را در نوامبر ۲۰۱۵ دریافت نمود، به پایان عمر خود رسید. اما علیرغم این اتفاق، شرکت سامسونگ به نحوی مدیریت کرد تا محبوبیت این گوشی همچنان حفظ شد. در این مجال به نحوه ی حل برخی از مشکلات این گوشی  خواهیم پرداخت.

مشکل باتری این گوشی :

مشکل باتری در گوشی های قدیمی امری متدوال است و با گذشت زمان عملکرد گوشی های هوشمند نیز کاهش می یابد، تا جایی که باتری گوشی دیگر فعالیت روزانه شما را پشتیبانی نمی کند و حتی  کار به جایی می رسد که باتری کاملا عملکرد خود را از دست داده و دیگر قابل استفاده نیست.

اگر گوشی Samsung Galaxy S4 Mini شما تنها زمانیکه به شارژر متصل است بطور عادی عمل می کند، بنابراین باتری گوشی شما مشکل دارد و برای حل این مشکل، شما نیاز به تعویض باتری دارید. بنابراین به نمایندگی ها و یا فروشگاه های مجاز سامسونگ جهت تعویض باتری مراجعه نمایید.

ریست سخت در Samsung Galaxy S4 Mini :

ریست سخت یکی از بهترین شیوه ها برای راه اندازی گوشی هایی است که دیگر روشن نمی شوند. این اقدام تمام داده های گوشی شما را پاک خواهد کرد، بنابراین قبل از این اقدام حتما یک پشتیبان از فایل های خود تهیه کنید.

برای ریست سخت شما باید مطمئن باشید که گوشی شما بطور کامل خاموش است.  دکمه ی کم کردن حجم صدا ، دکمه ی خانه  و دکمه ی قفل کردن گوشی را همزمان بفشارید، به محض اینکه یک لرزش کوتاه در گوشی حس کردید آنگاه دکمه ی قفل کردن را رها کرده ولی همچنان دو دکمه ی دیگر را نگه دارید.

راه اندازی مجدد گوشی Samsung Galaxy S4 Mini :

اگر گوشی شما به محض روشن کردن هنگ کرده است، آنگاه راه اندازی مجدد گوشی به شما کمک خواهد کرد. همچنین این ایده می تواند در رفع خطاهایی که در بازی کردن ایجاد می گردد یا در مواقع کندی دستگاه و یا مشکل اتصال به اینترنت وجود دارد، کارساز باشد. دکمه ی قفل کردن صفحه نمایش را تا زمانیکه گزینه ها ظاهر شوند نگه دارید، تنها کاری که اکنون باید انجام دهید این است که بر روی گزینه ی ریست کلیک کنید تا فرآیند راه اندازی مجدد آغاز شود.

پاک کردن حافظه ی موقت سیستم ( CACHE) :

یکی دیگر از شیوه هایی که برخی خطاها را حل میکند خالی کردن حافظه ی موقت (کش) است، این کار سیستم را از شر برخی خطاها خلاص می کند. برای خالی کردن کش سیستم، ابتدا از خاموش بودن گوشی کاملا مطمئن شوید. همزمان سه دکمه ی کم کردن صدا ، قفل کردن و خانه را بفشارید. به محض اینکه یک لرزش کوتاه در گوشی پدید آمد ، آنگاه دکمه ی قفل کردن گوشی را رها کنید ولی دو دکمه ی دیگر را همچنان نگه دارید.

اکنون منوی گزینه ها می بایست ظاهر شده باشد. حالا از دکمه های تنظیم صدا استفاده کرده و بر روی گزینه Wipe cache partition بایستید و با استفاده از دکمه ی قفل کردن صفحه نمایش  گزینه ی انتخابی خود را تایید کنید.

بهره گیری از افراد فنی کار:

در برخی از مشکلات جدی تر  متاسفانه حل مشکل به دست خودتان امکان پذیر نیست و باید از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

(Visited 4,738 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.