نحوه نمایش گذرواژه ی وای فای در دستگاه های اندرویدی

آیا دوست دارید تا رمز عبور شبکه وای فای را در گوشی خود ببینید؟ بصورت پیش فرض اندروید چنین امکانی را برای شما فراهم نکرده است، اما اگر دستگاه خود را روت کنید آنگاه خواهید توانست تا گذرواژه را مشاهده کنید. در این پست به شما خواهیم گفت که چگونه چنین کاری را انجام دهید.

شاید شما به دنبال این هستید که بدون زحمت خاصی و بازکردن روتر وای فای خود رمز آن را مشاهده کنید و یا رمز وای فای را در جایی یادداشت نکرده اید و این آخزین راه حل شما برای دست یابی به رمز عبور شماست. در هر حال به هر دلیلی که چنین کاری می خواهید انجام دهید، شما با دسترسی به ریشه یا همان روت کردن دستگاه، به فایل conf دسترسی پیدا خواهید کرد که رمز وای فای در آن قرار گرفته است.

نکته ی مهم: اگر شما در آپارتمان خود از یک دستگاه وای فای استفاده می کنید، آنگاه می توانید به مهمانان خویش نیز بدون گذرواژه اجازه دسترسی به وای فای را بدهید. دکمه ی  WPS Push را بر روی دستگاه وای فای خود فشار دهید و سپس به میهمانان بگویید تا این گزینه WPS Push را بر روی دستگاه اندروید خود فعال کنند تا به دستگاه وای فای متصل شوند. به یاد داشته باشید که این امکان برای گوشی های آیفون وجود ندارد.

مرحله ۱ : گوشی خود را روت کنید.

فایل مربوط به رمز فای وای در جایی قرار گرفته است که تنها در گوشی هایی که روت شده اند قابل دسترسی است. در برخی از گوشی ها این کار نیازی به برنامه کاربردی دیگر نداشته و از طریق خود گوشی و برخی دستورات قابل اجرا است مانند دستگاه های LG اما در برخی گوشی ها مانند سامسونگ شما به یک برنامه مانند Odin3 نیاز دارید تا دستگاه خود را روت کنید.

مرحله ۲ : دایرکتوری روت را بیابید.

از یک برنامه ی کاربردی مدیریت فایل استفاده نمایید تا محتوای روت را نشان بدهد. برای مثال می توانید ، از برنامه ی Amaze استفاده نمایید. برنامه مدیریت فایل CyanogenMod که بصورت پیش فرض بر روی سیستم شما نصب شده است نمی تواند فایل متنی conf را باز کند و بنابراین باید از یک برنامه کاربردی دیگر کمک بگیرید.

ابتدا باید به برنامه ی مدیریت فایل اجازه دسترسی به دایرکتوری روت را بدهید. این گزینه در قسمت پایین منوی تنظیمات برنامه کاربردی قرار دارد، سپس با استفاده از این مسیر به دایرکتوری مربوطه وارد شوید : data > misc > wifi؛ در این قسمت فایلی به نام wpa_supplicant.conf را بیابید. این فایل شامل تمام محتواهای مربوط به تمام شبکه های سیستم است که بصورت متنی بوده و رمز های وای فای نیز در آنجا نمایش داده شده اند.

یک شیوه ی جایگزین : استفاده از یک برنامه ی کاربردی

برنامه کاربردی Wi-Fi Key Recovery می تواند رمز های وای فای را برای شما ظاهر کند، مشروط به اینکه اجازه دسترسی به ریشه یا همان روت را به آن داده باشید؛ این برنامه به شما امکان مدیریت نرمال وای فای را همانند تصاویر ذیل به شما خواهد داد.

(Visited 958 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.