• صفحه نخست
  • >
  • موبایل
  • >
  • سه ویژگی خاص سامسونگ گلکسی S8 که رقبا را تحت الشعاع قرار داده است

سه ویژگی خاص سامسونگ گلکسی S8 که رقبا را تحت الشعاع قرار داده است

شرکت سامسونگ از طریق ارائه ی گوشی های جدید گلکسی S8 و +S8 امیدوار است که  برداشت جدیدی از دنیای گوشی هوشمند برای کاربران ایجاد کند. این شرکت گامهای اول خود را در طراحی جدید گوشی های هوشمند با موفقیت برداشته است .

گذشته از چند استثناء مانند Xiaomi Mi Mix و LG G6 ، تفاوت میان گوشی های جدید سامسونگ و سایر شرکت ها، حتی گوشی هایی که در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۷ بارسلونا رونمایی شدند بسیار قابل توجه است. گوشی های هوشمند گلکسی S8 و +S8 استانداردهای جدیدی از طراحی گوشی های آینده و زیبایی  آنها ارائه کرده اند که آغاز راهی برای دیگر شرکت ها برای ورود در این مسیر است.

آغاز روند جدید در طراحی انحنا و برآمدگی صفحه نمایش:

شیومی با عرضه گوشی Mi Mix در سال گذشته، روند جدیدی در طراحی گوشی های هوشمند ارائه کرد. تنها سامسونگ بود که این روند را در سال جدید ادامه داد و البته تنها شرکتی است که این روند طراحی را بسیار خوب و زیبا  اجرا کرده است.

در نگاه اول این دو گوشی تمام کاربران حتی کسانی که مخالف طراحی  گوشی های هوشمند شرکت سامسونگ  هستند را اغوا و فریفته ی خویش می کند، بر خلاف روال معمول در سایر گوشی ها، هیچ تفاوتی در بخش شیشه و بدنه دستگاه ایجاد نشده است، بلکه تاکید شرکت بر ارگونومیک گوشی است. طراحی و پیاده سازی نهایی این دو گوشی در سطح بالای کیفیت است.

ابعاد جدید صفحه نمایش :

نوآوری جدید شرکت سامسونگ ( البته همانند LG G6 ) در ابعاد  این دو گوشی جدید است.  ابعاد قدیمی گوشی های هوشمند یعنی ۱۶:۹ جای خود را به ابعاد جدید ۱۸٫۵:۹ داده است. برخلاف گوشی های هوشمند دارای صفحه نمایش QHD معمولی، گلکسی S8 به اندازه ۴۰۰ پیکسل بلندتر است. با توجه به اینکه فناوری صفحه نمایش های تاشو هنوز اجرایی نشده است، لذا شرکت ها به سمت بلند تر کردن گوشی ها و تغییر ابعاد گوشی ها گام برداشته اند.

در حال حاضر اکثر برنامه ها و نرم افزارها با این ابعاد جدید منطبق نیستند اما شرکت گوگل در حال ایجاد تغییرات در برنامه های خود است. شرکت Mountain View-based با انتشار مقاله ای تاکید کرده است که شرکت های نرم افزاری و برنامه نویس باید خود را با این ابعاد جدید منطبق و سازگار کنند.

پشتیبانی از بلوتوث نسخه ی ۵٫۰ :

دلیل سوم و آخر برای پیشتازی این دوگوشی، پشتیبانی از بلوتوث نسخه ی ۵٫۰ است. اگر چه این امر به وضوح قابل مشاهده نیست ولی این انطباق نیز اجبار و الزام دیگری برای سایر شرکت ها به وجود می آورد تا این پیشرفت و روند را اعمال کنند. این دو گوشی اولین گوشی هایی هستند که این استاندارد جدید را ارائه کرده اند. به طور خاص این قابلیت برای شما وجود دارد تا همزمان به دو دستگاه بلوتوث دار جهت شنیدن موسیقی متصل شوید و حتی این قابلیت وجود دارد تا صدای موسیقی را که از دستگاه های جداگانه گرفته می شود بصورت جداگانه تنظیم کنید.

(Visited 221 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.