چگونه میکرو SD کارت خود را تعمیر و داده های خود را حفظ کنیم ؟

همانطور که می دانید میکرو SD کارت ها برای افزایش ظرفیت حافظه ی داخلی و ذخیره ی بیشتر فایلها ، عکسها ، فیلمها و … بکار می روند، اما برخی از اوقات میکرو SD کارت ها بطور ناگهانی کارکرد خود را از دست می دهند و یا ممکن است گاهی اوقات فایلی بصورت تصادفی در آنها پاک شود. در این مجال ما به شما نشان می دهیم تا چگونه شما میکرو SD کارت خود را تعمیر و داده های خود را حفظ کنید.

از داده های خود پشتیبان تهیه کنید.

مطمئنا شما قبلا این دستور را شنیده اید، اما در عمل این کار را پشت گوش انداخته اید. شما می بایست بر اساس یک نظم خاص از داده های خود پشتیبان تهیه کنید، این کار باعث می شود تا اگر میکرو SD کارت شما آسیب دید فایل های زیادی را از دست ندهید و به فکر کارهای پیچیده جهت بازگرداندن داده ها نیفتید، بنابراین این کار را جدی بگیرید.

تعمیر میکرو SD کارت از طریق ویندوز :

ابتدا گوشی خود را خاموش کنید، میکرو SD کارت را خارج کنید و آن را به یک رایانه متصل کنید، وقتی که رایانه کارت شما را شناخت بر روی گزینه Explore راست کلیک کنید و سپس گزینه ی Properties را انتخاب کنید، بعد از این وارد بخش Tools شوید و بر روی گزینه Check Now در قسمت Error check کلیک کنید.

پس از بررسی های اولیه کارت حافظه می بایست تعمیر شود. اگر همه چیز به درستی انجام شود، آنگاه شما  دوباره به داده های خود دسترسی پیدا خواهید کرد. اگر ویندور میکرو SD کارت شما را شناسایی نکرد ، مدیریت سیستم ( SYSTEM MANAGER) را باز کنید و سپس در قسمت سمت چپ صفحه بر روی Disk Management  کلیک کنید. اگر شما در سمت ر است صفحه میکرو SD کارت خود را مشاهده کردید ، آنگاه بر روی آن راست کلیک کرده و سپس مسیر و نام درایو را تغییر دهید.

با این کار یک پنجره جدید باز خواهد شد، که شما باید بر روی گزینه ی Add کلیک کرده و سپس برای میکرو SD کارت یک حرف  به عنوان اسم درایو اختصاص دهید. پس ازپایان کار ، میکرو SD کارت   در قسمت Windows Explorer قابل رویت شده  و بر اساس آنچه توضیح داده شد ، تعمیر خواهد شد.

تعمیر میکرو SD کارت و بازیابی فایلها از طریق DiskDigger :

اگر هیچ یک ار اقدامات فوق جواب نداد، ناامید نشوید چون بسیاری از برنامه ها و ابزارهای دیگر وجود دارند که به شما کمک خواهند کرد. یکی از این برنامه ها DiskDigger است. این برنامه برای استفاده و تست اولیه بصورت رایگان است و برای خرید نسخه اصلی و دائمی آن باید حدود ۱۴٫۹۹ دلار هزینه بپردازید.

پس از دانلود و نصب برنامه ، آن را اجرا کنید و میکرو SDکارت خود را انتخاب کنید. بر روی تب « Next» سه بار کلیک کنید  تا نرم افزار شروع به اسکن میکرو SD کارت نماید. این کار ممکن است قدری طول بکشد ، اما این امر عادی است. پس از این کار ، هر فایلی که در طول اسکن بازیابی شد ، نمایش داده خواهد شد.

اکنون فایل هایی که تمایل دارید تا ذخیره نمایید ، را انتخاب نموده و بر روی گزینه ی « Recover selected files » کلیک نمایید. حالا فضایی را که تمایل دارید فایل ها ذخیره شوند انتخاب نموده و برروی گزینه ی Ok کلیک نمایید تا فرایند مربوطه تکمیل گردد.

تعمیر میکرو SD کارت از طریق اندروید و روت کردن دستگاه:

اگر گوشی هوشمند شما روت شده است  و شما تمایل دارید تا میکرو SD کارت خود را تعمیر کنید، می توانید از نسخه اندروید DiskDigger که در فروشگاه اینترنتی Google Play در دسترس است ، استفاده نمایید. نسخه رایگان این برنامه به شما امکان بازیابی فایلهای عکس (JPG وPNG)  و  ویدئو (MP4 و ۳GP) را می دهد. نسخه پیشرفته ی آن امکان بازیابی سایر فایلها را در میکرو SD کارت به شما خواهد داد.

همچنین شما می توانید از DiskDigger Pro در دستگاه اندرویدی ، بدون روت شدن  استفاده کنید. اما این شیوه ، فایلهای اصلی را بازیابی نمی کند بلکه تنها یک نمایش موقتی از فایلها به شما ارائه می کند و شما می توانید یک کپی با کیفیت پایین از عکس ها تهیه کنید.

این فرایند تقریبا براساس همان شیوه ای که در بالا توضیح داده شد ، انجام می شود. البته به یاد داشته باشید که نسخه ی ویندوزی این نرم افزار بهتر و کاراتر از نسخه ی اندرویدی است. علاوه براین شما می بایست دستگاه خود را روت کنید و بدون انجام آن این برنامه بصورت کارآمد و موثر کار نمی کند.

(Visited 10,106 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

1 دیدگاه در حال حاضر

  1. باسلام وتشکرازشما، باتوجه باینکه اینجانب درحوالی ۶۰سالگی قراردارم تفهیم مطالب مشکل است ولذامیخواستم تقاضاکنم درصورت امکان نشانی خودرابرایم ارسال فرماییدتادورم اس دی ۱۶گیگی که هردوبراثر بی احتیاطی خودم درهنگام بازکردن درب تبلت بعدازاینکه مموری هاراخارج کنم ازکارافتادند! اولی ازوسط دونیم شده امادومی سالمه لیکن براثرفشارکارنمیکند. هرینه مربوطه هم مهم نیست وتقدیم میکنم ،باسپاس فراوان۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.