چگونه گوشی خود را به حالت تنظیمات کارخانه برگردانیم ؟

آیا تا به حال گوشی تان ناگهان هنگ کرده است؟ در بیشتر اوقات، خاموش روشن کردن گوشی مشکل را برطرف می کند ، اما در برخی مواقع که مشکل جدی است، شما مجبورید که گوشی تان را به تنظیمات کارخانه برگردانید. در متن ذیل به این موضوع اشاره خواهیم کرد:

چگونه گوشی خود را روشن خاموش کنیم؟

گاهی اوقات تلفن همراه شما بدون هیچ دلیلی هنگ می کند و هیچ عملیاتی انجام نمی دهد، اگرچه این امر قدری آزار دهنده است، اما با روشن خاموش کردن گوشی به سرعت رفع می شود که این عمل را ری بوت کردن  ( rebooting) نیز می نامند. این عمل گوشی شما را اصلاح می کند و بصورت تئوریک عکسها ، برنامه ها و تنظیمات شما دست نخورده باقی می ماند. اگر گوشی شما بصورت ناگهانی هنگ کرد ، با نگهداشتن دکمه ی پاور به مدت ۳۰ ثانیه گوشی شما ری استارت ( خاموش روشن ) خواهد شد. این عمل بسیار آسان است، اما گاهی اوقات این عمل مشکل را برطرف نمی کند و نیاز است تا گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانید. این عمل یک اقدام شدیدتر ضد هنگ است ، اما برخی یا تمامی داده های شما ممکن است پاک شود. اما مشکل های سر سخت را برطرف می کند.

چگونه گوشی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانیم؟

این عمل گاهی اوقات « فرمت کردن» یا « ریست سخت» نیز نامیده می شود. بهترین حالت برای بازگرداندن گوشی همراه به تنظیمات اولیه کارخانه ، استفاده از منوی تنظیمات و یا Recovery Mode است.

توجه : این عمل تمامی اطلاعات و داده هایی که در حافظه ی داخلی گوشی ذخیره شده است را پاک خواهد کرد. بنابراین از داشتن ذخیره از اطلاعات شخصی خود اطمینان حاصل کنید.

بازیابی گوشی به تنظیمات کارخانه با استفاده از منوی تنظیمات :

در منوی تنظیمات ، گزینه ی « ذخیره و بازیابی » ( Backup & reset)  را بیابید و سپس بر روی گزینه ی « بازیابی داده های کارخانه » ( Factory data reset ) کلیک نموده و گوشی را خاموش روشن کنید.  شما می بایست گذرواژه خود را در محل مورد درخواست گوشی وارد نموده و سپس همه چیز را پاک کنید. بعد از این اقدام ، گزینه ای که گوشی شما را بازیابی ( reboot) می کند انتخاب کنید. بعد از آن   ذخیره ی داده های خود را بازگردانید.

بازگرداندن گوشی به حالت کارخانه از طریق حالت باز یابی ( Recovery mode) :

اگر گوشی شما به شکلی هنگ کرده که به منوی برنامه ها دسترسی ندارید ، اما راه دیگری وجود دارد. شما می توانید گوشی را در حالت Recovery mode بازیابی کنید. تنها کافی است تا از چند دکمه استفاده نمایید. چنانچه ممکن است از داده های خود پشتیبان تهیه کنید ، چون داده های حافظه ی داخلی پاک خواهد شد.

گوشی خود را خاموش کنید.

دکمه ی کم کردن حجم صدا را نگه داشته و همزمان دکمه پاور گوشی را فشار دهید تا گوشی روشن شود.

شما کلمه شروع ( Start) را مشاهده خواهید کرد ، که پس از مشاهده آن ، شما باید دکمه ی کم کردن حجم صدا را تا زمانیکه گزینه حالت بازیابی (Recovery mode) هایلایت شود بزنید.

حالا دکمه ی پاور را فشار دهید تا حالت بازیابی آغاز شود. بعد از این عمل ، شما یک روبات اندروید مشاهده خواهید کرد.

هنگامیکه شما در حالت بازیابی قرار دارید ، دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید ، سپس دکمه ی بالا بردن حجم صدا را یکبار فشار دهید و سپس دکمه ی پاور را رها کنید.

اکنون دکمه ی کم کردن حجم صدا را بفشارید تا گزینه ی پاک کردن داده ها / تنظیم مجدد کارخانه هایلایت شود و سپس دکمه ی پاور را فشار دهید تا آن را اجرا کنید. بعد از آن ، دکمه ی پاور را بفشارید تا سیستم بازیابی مجدد ( ریبوت) شود.

حالا می توانید ذخیره ی داده های خود را بازگردانید.

(Visited 5,820 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.